Security Overflow - blog monograficzny o HIPSach
#1
Ponieważ ostatnio na forum ruszyło się w temacie HIPSów, postanowiłem pogrzebać nieco w sieci, w efekcie dało mi się namierzyć blog pod nazwą "SECURITY OVERFLOW" , który choć od 3 lat nieaktualizowany, to mimo wszystko wszystko jest niesamowitą kopalnią wiedzy na temat programów typu HIPS/bloker/monitor . Znaleźć tam można sporą ilość artykułów monograficznych, porównań, testów, które w ogromnej mierze poszerzają wiedzę na temat tego typu programów.
Blog jest dwujęzyczny francusko-angielski, ale każdy artykuł pisany jest równocześnie w obu (podział na akapity), ale tak, że nie traci się wątku. Pomijam obszerność artykułów i ich stronę merytoryczną - ta wydaje się bez zastrzeżeń, natomiast odkryłem dla siebie kilka softów, o których nie miałem pojęcia...niestety większość z nich nie jest już chyba nigdzie dostępna.
POLECAM Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

----------
Wiem, że to dział o programach HIPS, a nie o forach czy blogach...ale ze względu na wąską tematykę tego blogu, postanowiłem swój wątek wrzucić właśnie tu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Znam tego bloga. Jego autor wczesniej prowadzil go pod innym adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości