Zużycie zasobów
#1
Poszukuje lekkiego zestawu na komputer brachola Av + firewall. Mam pytanie czy orientuje sie który z tych firewall Comodo i Online armor free jest mniej zasobożerny. Chodzi mi głownie o zużycie pamieci ram.Komputer posiada tylko 512mb pamięci i dobrze by było gdyby firewall zjadał jak najmniej. Z góry dzieki.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#2
Comodo polecam. Sam używam Smile. Jest lekki.
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#3
messier napisał(a):Poszukuje lekkiego zestawu na komputer brachola Av + firewall. Mam pytanie czy orientuje sie który z tych firewall Comodo i Online armor free jest mniej zasobożerny. Chodzi mi głownie o zużycie pamieci ram.Komputer posiada tylko 512mb pamięci i dobrze by było gdyby firewall zjadał jak najmniej. Z góry dzieki.


Na taką ilość ramu to najlepsza Avira i Private Firewall ewentualnie PC tools albo Outpost free.
Odpowiedz
#4
Moze ten test Ci sie przyda, co prawda ma juz troche miesiecy i niektore z testowanych programow sa obecnie dostepne w wyzszych wersjach, nie mniej jednak zawsze to dodatkowy punkt odniesienia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


OA z włączonym Web-Shield''em (podczas przegladania WWW) generowalo wieksze obciazenie (CPU Time) niz Comodo.
OA Free nie posiada Web-Shield''a wiec ten problem odpada, pozostaje zatem kwestia zasobozernosci podczas innych czynnosci - tutaj jest znosnie ale tez bez rewelacji.

Biorac pod uwage ilosc dostepnej pamieci RAM przychylalbym sie (z darmowych rozwiazan) ku PCTools FW lub PrivateFirewall + jeszcze Kerio 2.1.5 o ile to system Windows XP.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
OA free posiada już WEB SHIELD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Dzieki za aktualizacje facecik.
Zatem jesli OP bierze pod uwage OA to lepiej wylaczyc te funkcje.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
Moja Opera + webShelid = porażka, od razu wyłączam [spowolnienie, zwiechy]
Odpowiedz
#8
@facecik...
OA pisze na swojej stronie, że wersja free ma Web Shield, ale po zainstalowaniu widać w panelu programu, że to pole, choć zaptaszkowane jest nieczynne, a pod spodem jest dopisek "not installed"...więc nie wiadomo czy ta opcja jest zamontowana, czy nie. Sprawdzałem na stronie OA i w pliku pomocy, ale nie było do tego komentarza. Sam się na to złapałem dwa dnie temu i po krótkim czasie tego samego wieczora był Privatefirewall na kompie.
Na marginesie...OA zagościł u mnie po prawie roku przerwy i widać, że trochę uprościli i ułatwili jego obsługę. Pod koniec instalacji włącza się "wizard", który prowadzi przez całą resztę instalacji i wstępnej konfiguracji - i tu niespodzianka - mamy dwie możliwości: albo włączamy opcję "zaufaj wszystkiemu na tym komputerze" (programy, pliki systemowe, sterowniki, usługi, autostart, menu start...no wszystko, bo pozycji z tego wychodzi kilka setek) i wtedy mamy skan wszystkich możliwych pozycji albo przechodzimy cały kreator krok po kroku i pomijamy to, co chcemy. To znacznie ułatwia sprawę...natomiast teraz w wersji free nie ma już możliwości przełączenia się na tryb zaawansowany - to pole jest nieaktywne - co nieco wkurza, jeśli ktoś pamięta starsze wersje i chce coś tam pogrzebać po swojemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
ichito napisał(a):@facecik...
OA pisze na swojej stronie, że wersja free ma Web Shield, ale po zainstalowaniu widać w panelu programu, że to pole, choć zaptaszkowane jest nieczynne, a pod spodem jest dopisek "not installed"...więc nie wiadomo czy ta opcja jest zamontowana, czy nie.


Być może , ja nie instaluje OA bo wg mnie to straszna kobyła , wolałbym Private Firewall albo Outpost free który to najbardziej lubiłem , szkoda że nie ma wersji na Win7.Teram mam firewall w routerze i dla mnie to styka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości