Bardzo poważny błąd
#1
Przeczytawszy sporo pozytywnych komentarzy o programie Avira AntiVir PersonalEdition Classic 7 7.06.00.270, postanowiłem skorzystać z jego usług.
Jest naprawdę bardzo atrakcyjny jeżeli chodzi o wygląd i obsługę. Ponoć ma ogromną bazę wirusów. I na dodatek jest całkowicie darmowy. No po prostu idealny antywirus.

Jednak moja radość nie trwała zbyt długo. Ledwo co go zainstalowałem i już na drugi dzień wydarzyło się coś mocno niepokojącego.
Mianowicie, tuż przed wyłączeniem komputera postanowiłem przeskanować mój drugi dysk tzw. rootkit search. Ot tak, żeby sprawdzić "na dobranoc". Gdy skanowanie doszło mniej więcej do 70%, komputer nagle się zresetował. Tak sam z siebie. Po ponownym uruchomieniu systemu, mój Windows XP oświadczył mi, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie (czy jakoś tak).
Bardzo mnie to zdziwiło i mocno zaniepokoiło.

Czy mieliście / spotkaliście się z takim przypadkiem?
Co wg Was mogło być przyczyną tego nagłego resetu podczas skanowania?
Odpowiedz
#2
To że Ci się zresetował nie oznacza winę Aviry.
Może oznaczać winę zasilacza, RAM, Windwos, sterownik, sprzęt, wredny wirus nie dający się usunąć, haker steruje komputerem. Podałeś za mało informacji!
Odpowiedz
#3
Opisany problem dotyczył wersji 7. Obecnie mamy wersję 8, więc sprawa jest z lekka przedawniona. Błąd mógł być usunięty w 8 wersji programu.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości