Program Bankonet a bezpieczeństwo ?
#1
Witam,

Ostatnio natknąłem się na interesujący program -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Chciałbym korzystać z niego przede wszystkim w celu informowania mnie o nowych wpłatach. Aby program mógł pobierać dla nas informacje z konta niezbędne jest podanie naszego loginu i hasła .
Czy tego typu programy są bezpieczne ? O czymś powinienem wiedzieć ? Jakie jest ryzyko ? To bardzo wygodna sprawa ale wydaje mi się iż może być niebezpieczna ?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Tak podaj swój login i hasło do konta Grin
Swoją drogą nie wiem po co wam takie "ułatwienia" Tongue
Niby o dane się boicie ale rozważacie korzystanie z takich softów... Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Z tego programu korzysta wiele firm. Sporo o nim czytałem...
Odpowiedz
#4
VenomX napisał(a):Z tego programu korzysta wiele firm. Sporo o niczym czytałem...

No to w takim razie instaluj jak nie szkoda ci 99 zł...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Dziennie loguje się na konto dobre kilka razy aby sprawdzić czy doszło zaksięgowanie. Ten program znacznie ułatwiłby życie, jednak nie wiem czy to jest bezpieczne ?
Odpowiedz
#6
VenomX napisał(a):Dziennie loguje się na konto dobre kilka razy aby sprawdzić czy doszło zaksięgowanie. Ten program znacznie ułatwiłby życie, jednak nie wiem czy to jest bezpieczne ?

No jak czytałeś że wiele firm z niego korzysta i niby dobry to kupuj - a swoją drogą co ty niby jakąś firmę prowadzisz że sprawdzasz po kilka razy czy zaksięgowanie doszło ? Grin
Swoją drogą j pierwszy raz słyszę o nim Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Firma SOKARIS została założona w 1996 r. Program wydaje się być bezpieczny, jednak mam pewne obawy...
Odpowiedz
#8
Wątpię żeby ktokolwiek stąd go używał Tongue
Więc albo ryzykujesz i masz ułatwienie albo peniasz i zostajesz przy ręcznym sprawdzaniu Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#9
Mam odpowiedź : Na stronie SOKARIS , wszystko jest ładnie napisane :

1.
Czy po zainstalowaniu programu Bankonet haker bedzie mógł sie włamać do mojego konta bankowego?

Używanie programu Bankonet wbrew pozorom zwiększa bezpieczeństwo! Otóż najczęstszym sposobem na przechwycenie danych dostępowych do konta przez osoby nieupoważnione (cybernetycznych złodziei) jest potajemne zainstalowanie Trojana z funkcją keyloggera. Trojan to program, podobny do wirusa, który zostaje nieświadomie zainstalowany przez samego właściciela komputera. Dzieje się to najczęściej podczas uruchamiania i otwierania plików niewiadomego pochodzenia np. z załączników do poczty, lub pobranych z sieci. Keylogger to z kolei funkcja, której zadaniem jest śledzenie zdarzeń związanych z komputerową klawiaturą, czyli jakie klawisze i kiedy były używane, informacje te są następnie przekazywane do osób, które są zainteresowane danymi użytkownika. W zapisach keyloggera znajdują się także znaki odpowiadające wprowadzanemu z klawiatury hasłu. Nawet jeśli strona WWW banku jest zabezpieczona przed wprowadzaniem całego hasła naraz poprzez żądanie wprowadzenia tylko kilku określonych znaków to po wielu logowaniach i tak w końcu całe hasło zostaje wprowadzone, a na to tylko czekają złodzieje. W przypadku Bankonetu, gdy hasło zostaje jednorazowo na stałe wprowadzone do programu keyloggery nie mają żadnej możliwości odczytania go. Jedyną drogą hackera do próby zdobycia dostępu do konta bankowego byłoby uzyskanie bezpośredniego dostępu do danych Bankonetu zapisanych na dysku. Jest to także praktycznie niemożliwe, gdyż system jest chroniony przez firewall i program antywirusowy. Jednak nawet w przypadku zdobycia tego dostępu dzięki odpowiedniemu Trojanowi hacker niewiele uzyska, gdyż hasła w Bankonecie są zaszyfrowane silnym, 1024 bitowym kluczem i ich odkodowanie w chwili obecnej jest praktycznie niemożliwe (teoretycznie możliwe, ale na komputerze domowym klasy PC obliczenia matematyczne niezbędne przy łamaniu zabezpieczenia trwałyby wiele lat).
2.
Czy mogę tak ustawić program aby pracownicy nie znali haseł do banku a mogli korzystać z informacji o wyciągach?

Tak, wystarczy hasło jednorazowo zdefiniować w konfiguracji rachunku bankowego. Są one tam ukryte pod gwiadkami (*****) dzięki czemu nie jest możliwe ich odczytanie.
3.
Czy z programu Bankonet mogę wykonywać przelewy na inne rachunki?

Program Bankonet nie obsługuje wykonywania przelewów, a jedynie pobieranie wyciągów informujących zarówno o przelewach wykonanych jak i otrzymanych.
4.
Czy mogę pobierać program Bankonet z Internetu?

Tak, ale należy być bardzo ostrożnym!
Trzeba mieć świadomość skąd została pobrana wersja instalacyjna programu. Może się bowiem zdarzyć, że ktoś się podszyje pod producenta i opublikuje na swojej stronie internetowej aplikację łudząco podobną do tej, którą już znamy, lecz będącą „koniem trojańskim”. Możliwe nawet, że oszust będzie na swojej stronie przekonywał, że to oficjalna wersja instalacyjna produktu zaufanej firmy. Ważne, aby program pobierać zawsze tylko z miejsc godnych zaufania, czyli przede wszystkim stron internetowych producenta oraz stron oficjalnie uznanych za zaufane, jak np. stron powszechnie znanych pism i magazynów, wydawnictw, znanych sprzedawców oprogramowania, płyt CD dołączanych do czasopism, itp. Nigdy nie należy pobierać programów ze stron internetowych, których nie znamy, a których autorzy nie podają dokładnych danych w postaci adresu siedziby i działających numerów telefonów stacjonarnych. Firma Sokaris publikuje listę zaufanych dystrybutorów programu Bankonet, aby ją zobaczyć proszę kliknąć tutaj.
5.
Czy program udostępnia możliwość wykonywania kopii danych?

Tak, Bankonet posiada odpowiednie funkcje, zarówno do wykonywania kopii bazy jak i odtwarzania z niej bazy z powrotem.
Odpowiedz
#10
Co do 1 to jak masz Anty-keyloggera to nie ma się czego bać Tongue
Co do 3 to jest osobny program do przelewów tej firmy więc wiadomo że nie implementowali by tego Tongue

To kupuj jak masz kupować i już nie mąć Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
Pierw jednak sprawdzę dokładnie swój system pod kątem malware Tongue Choć nie powinienem mieć żadnego dziadostwa .
Odpowiedz
#12
VenomX, bądz przodownikiem Grin

nie znam się za bardzo ale nie skorzystałbym, wolę wrzucić LiveCD PCLOS, zrobić co potrzebuję i wyjąć płytkę, czysto... albo spod VBox, podobny rezultat. Ale chętnie poczytam o wrażeniach z użytku Wink
Odpowiedz
#13
Znalazłem lepszy/bezpieczniejszy/pewniejszy sposób na powiadomienie o nowej wpłacie. Korzystam z mBank. Wystarczy zalogować się na konto ustawić w konfiguracji powiadomienie i włączyć powiadomienie na : email ( darmowe )lub sms ( płatne ) Tongue
Odpowiedz
#14
VenomX, no przecież! Najprostsze a jakże przydatne Grin
Odpowiedz
#15
Np. w mBanku nawet jak podasz komuś nr klienta i hasło to za wiele nie zrobi, autoryzacja na każdym kroku za pomocą haseł jednorazowych - więc raczej nie ma co się bać Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości