Testy AV-TEST
Miquell napisał(a):Bitdefender, Kaspersky, GData i Comodo, jako pakiety, są wyraźnie lżejsze od Symanteca i Eseta...

Czekaj, czekaj... Rozwiń mi tę myśl, bo nie wiem jak ją rozumieć Smile

EDIT: aaa, chyba skumałem Smile po prostu dawno nie słyszałem określenia "Symantec Norton" - stąd m.in. moje zakłopotanie. Symantec utrwalił mi się jako producent endpointów i backupu dla biznesu, a Norton to po prostu produkt dla użytkownika prywatnego.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
nikita napisał(a):EDIT: aaa, chyba skumałempo prostu dawno nie słyszałem określenia "Symantec Norton" - stąd m.in. moje zakłopotanie. Symantec utrwalił mi się jako producent endpointów i backupu dla biznesu, a Norton to po prostu produkt dla użytkownika prywatnego.
Dokładnie tak Smile Sama nazwa Norton, której od lat używa Symantec, pochodzi od firmy Peter Norton Computing, przejętej przez amerykańskiego giganta bodajże w 1990 roku.
Odpowiedz
Piweczko, piweczko, piweczko. W 1990 SYMC kupił "Nortona". I nie pisz "bodajże", bo i Ty i ja sprawdziliśmy to w internetach Smile

A że Kaspersky Endpoint Security tak poszedł do przodu (oczywiście względem tego testu) to nie wiedziałem... Oczywiście seria Open Space Security nie należała do najlepszych, dobrze że się poprawili.

A tak przy okazji: dlaczego nie ma rozwiązań ESET (wydajność) dla użytkowników firm? Z tego co się orientuję, a akurat troszkę tam wiem z doświadczenia wielu klientów, to ESET wydajnościowo w pracy endpointowej wyprzedzał Kasperskiego... Nie wspominając o McAfee, które de facto nie zyskało poparcia w środkowej Europie ze względu na politykę cenową i system licencjonowania...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Test programów antywirusowych na przestrzeni stycznia i lutego na systemie Windows 7:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Najlepsze wyniki:
1. Bitdefender Internet Security 2014
2. Kaspersky Internet Security 2014
3. Qihoo 360 Internet Security 4.2
Odpowiedz
AV-TEST: Virus Protection on Windows XP (SP3) May / June 2014
Source:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Zaskakuje mnie ta Panda ostatnimi czasy, oj bardzo pozytywnie !
Odpowiedz
facecik napisał(a):Zaskakuje mnie ta Panda ostatnimi czasy, oj bardzo pozytywnie !
To prawda, Miś wyniki ma naprawdę imponujące!
Ale mimo, że nie mam słabej konfiguracji, to jednak w systemie daje się wyraźnie zauważyć jego obecność, choć może to tylko moje subiektywne odczucia.
Odpowiedz
Miquell napisał(a):
facecik napisał(a):Zaskakuje mnie ta Panda ostatnimi czasy, oj bardzo pozytywnie !
To prawda, Miś wyniki ma naprawdę imponujące!
Ale mimo, że nie mam słabej konfiguracji, to jednak w systemie daje się wyraźnie zauważyć jego obecność, choć może to tylko moje subiektywne odczucia.

a można wiedzieć jaka masz specyfikacje? ja osobiście doceniam dysk ssd. jest różnica i już nigdy nie wsadzę normalnego zwykłego talerzowego dysku pod system!!! Kto spróbował ten wie o czym mówię Smile
Wisevector v3,05
Odpowiedz
Test 24 programów antywirusowych na systemie Windows 8.1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test został przeprowadzony między wrześniem, a październikiem 2014, więcej można przeczytać tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Coś za dobre te wyniki.. Stare próbki.
Odpowiedz
Test 21 paragramów Internet security wystawionych na próbę w Windows 8.1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Kwiecień 2016

The best antivirus software for Windows 10 Home User

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Maj 2016

The best antivirus software for Android

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Kurde te testy to dla mnie są strasznie lipne jeśli chodzi o "wydajność". Gdzie mogę to korzystam z Pandy Free bo jest leciutka po pełnym skanie. Jak widzę, że MSE jest szybszy to nawet nie ma po co patrzeć na te wyniki, a jeszcze Avast wyżej to robi się jeszcze zabawniej.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Ja już na te testy mam w szerokim poważaniu ale i tak większość firm pewnie na nich opiera swój werdykt / zakup produktu...

Gdzie w wynikach 1/4 ma 100% tak u mnie na próbkach do 30% dochodzie gdzie nie gdzie..

Trzeba ograniczać aplikacje i restrykcje, a nie liczyć na cud że akurat AV będzie miał w bazie szkodnika który nas chce zainfekować..
Dodatkowo sami producenci niemal jedno znacznie mówią że nie są w stanie nadążać za ilością wirusów które rozprzestrzeniając sie w sieci z roku na rok coraz więcej...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Odświeżam temat jakby...wyniki dla aplikacji domowych na Win10 - testy w maju i czerwcu 2018

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Znowu WD bardzo wysoko. To by w sumie tłumaczyło wysyp promocji na Bitdefendera...
Odpowiedz
Ja już nie wierzę w testy AV_TEST...
Odpowiedz
Wyniki testów na leczenie infekcji na Win 10 - oryginalny raport

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz jego omówienie, które ułatwi zrozumienie testu i wyników

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Swoją drogą - zamieniłem w końcu Nortona na Bitdefendera, i ten drugi wykrył ok 1200 wirusów których Norton nie widział Grin Grin
Odpowiedz
Gdybyś zamienił Bitka na KISA to KIS by wykrył z 1300 zagrożeń Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości