pko24 - czyli online, ale czy bezpiecznie
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Myślę nad przejściem pod ich skrzydła - jakieś złote myśli? wnioski? ktoś ma dobre złe doswiadczenia z nimi? Koncept Tokenówinteresujący.
Odpowiedz
#2
Ja mam u nich, nie wiem jak jest obecnie oferta. Nie było nigdy większych, mam starą ofertę więc rezygnuję (3zł miesięcznie) bo drugie konto w mBank a tam wszystko za free - to co ja korzystam! to trza podkreślić. Przeanalizuj czego potrzebujesz, jakie operacje będziesz najczęściej wykonywał i szukaj tam gdzie bank Ci to oferuje w najlepszej ofercie. Bankomaty (oni akurat mają bardzo dużo) też ważna sprawa, więc przeanalizuj czy masz pod ręką czy wolisz płacić jakiś grosz miesięcznie i mieć na to wyjebane Wink
Tokeny nigdy nie korzystałem nie interesowało mnie. Nie korzystam z bankowości w niebezpiecznych miejscach, jednak potwierdzenie sms jest dla mnie ważne (te skreślanie numerków to debilizm według mnie).

Taki komentarz ogólny Smile Jeszcze mała uwaga patrz na oferty mniejszych banków bo często są dobre oraz mają ciekawe promocje.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Korbenn...jestem u nich z konieczności od chyba 2 lat tj. od momentu od kiedy przejęli znakomitą część BPH i jego klientów. Powiem tak...nie korzystałem wcześniej z bankowości internetowej i jakby nie mam porównania, ale używam ich portalu bez jakichkolwiek kłopotów, wpadek, itp. Mam co prawda wrażenie, że poprzednia wersja serwisu była dla mnie bardziej czytelna, ale to kwestia pewnie przyzwyczajenia. Odnośnie zabezpieczeń serwisu trudno mi mówić...mając jednak KyeScramblera a do tego SpySheltera nie bardzo się mam czego chyba obawiać Smile
Odnośnie kodów do transakcji...używam tylko tych do autoryzacji przelewów zdefiniowanych...innych nie mam potrzeby wykonywać.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
No wiedziałem że ktoś odpowie Wink

zależy mi na niskich opłatach ale bardziej istotne jest,
->dostęp fizyczny do banku [i tu już pewne ograniczenia, np do najbliższego okienka inteligo i pekao mam 3km i mogę być kazdego dnia; alior, millennium, bgż, ing, KB, eurobank, lukas bank - 18km i mogę być swobodnie 3x/tydzień]
->brak wymaganej minimalnej i regularnej wpłaty/ wypłaty
->tanie przelewy [żeby opłacić allegro Wink]
->tanie zlecenia przelewów, np za kom, internet
-> bankomaty [tanio lub za free]a nie jakieś wpłatomaty

chyba nic nie pominąłem... z tego co piszecie wynika że jest dobrze. opłata ma wynosić prawie 4zł /msc dzielone przez połowe o ile wykonam 4 operacje kartą, co rzadko czynię więc najczęściej moje opłaty dla banku wynoszą [uwaga]prawie 13zł/msc i guzik z tego korzystam i nic mi to nie daje.

co do antikeylogów - mam x64 więc za free nie ma nic dla mnie. chyba że zmuszę się do użycia FF na czas operacji z Scramblerem..
zapodałem test od Zemana i mój Outpost wszystko wykrył i zablokował ale licencja kończy mi się za 13 dni...
Odpowiedz
#5
Polecam WBK jesli nie masz ukończonych 30lat to konto masz za free(wszystko za free karta,sms kody itp) a jesli już jesteś po 30to mBank jak najbardziej
Avast Free + SpyShelter Firewall + Secure Banking
Odpowiedz
#6
Mam 30 wiosen, do tego mbank nie ma swoich placówek w okolicy więc kiszka.
Odpowiedz
#7
a Polbank masz lub Deutsche Bank mają dobre oferty.DB ma konto za free jak zobisz jedną operację kartą(nawet 10zł z bankomatu).Polbank również ma konto za darmo lecz nie pamiętam czy coś trzeba robić czy nie
Avast Free + SpyShelter Firewall + Secure Banking
Odpowiedz
#8
Niestety, ani jeden ani drugi.

tak jak pisałem mam
Alior Bank
Bank BGŻ
PKO BP - Inteligo
BPH Sa - pekao24
Dominet Bank
ING Bank Śląski
Eurobank
Lukas Bank
KB
Millennium
Odpowiedz
#9
A raiffeisen ? ;P
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#10
Brak placówki - co w nich takiego szczególnego?
Odpowiedz
#11
no też racja ale czasem się przydaje.Z tych co podałeś banków to PKO tak jak pisałeś na początku
Avast Free + SpyShelter Firewall + Secure Banking
Odpowiedz
#12
Zaczął ktoś korzystać z TOKenów, ?

Czy będę pierwszym Grin

p.s. mamy tu poranik bankowości online - czyli jak bezpiecznie dokonywać transakcji?
Odpowiedz
#13
ichito, buri - nasz bank wymaga javy?
Odpowiedz
#14
Korbenn...nie mam pojęcia...używam NoScripta i musiałem zezwolić na skrypty na stronie banku. Inaczej nie chciało chodzić - już przy logowaniu, po wpisaniu numeru klienta przestał działać przycisk "Dalej". Prawdopodobnie jest tak, jak mówisz.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
''Rekomendujemy używanie przeglądarek obsługujących 128-bitowy protokół SSL w wersji 3.0.
Przeglądarka powinna mieć włączoną obsługę JavaScript.''

Wczoraj dowiedziałem się że to nie dobrze jeśli bank wymaga javy... logicznie myśląc java jest do d.... więc mogliby uzbroić się w coś innego grr

SafeOnline nie dodajesz do zestawiku? Wink
Odpowiedz
#16
korbennn napisał(a):(...)
p.s. mamy tu poranik bankowości online - czyli jak bezpiecznie dokonywać transakcji?

Może to Ci odrobinę pomoże, kiedyś pisałem o problemie kradzieży haseł i w konsekwencji kradzieży kont, warto zapoznać sie z kilkoma zlotymi regulami, ktore tam zamiescilem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Apropos tokena, musisz brac pod uwage wszystkie za i przeciw oraz wszelkie przyszle uwarunkowania np. sytuacja gdy planujesz wyjechac poza terytorium danego kraju (koszty polaczenia/transmisji danych), lub rozsynchronizowanie tokena. To samo tyczy sie dostarczania kodow via SMS - bateria sie rozladowuje, gubisz telefon, lub tracisz karte SIM. W przypadku hasel papierowych - cala lista jest w jednym miejscu, latwa dostepnosc, podatne na zniszczenie w przypadku straty lista zostaje w calosci ''przechwycona''.
Problem w tym ze nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie - kazdy z tych mechanizmow i metod ma swoje mocne i slabe strony, ktore powienienes znac i brac je pod uwage wybierajac rozwiazanie dla siebie. Dzieki temu bedzie w stanie okreslic najbardziej optymalne rozwiazanie dla siebie. Np. dla Twojego sasiada beda to papierowe listy kodow, dla znajomego z pracy, powiadomienia via SMS, a dla Ciebie moze byc to wlasnie token.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
creer witam po przerwie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
Creer. fajnie że wpadłeś z garsciami informacji, które przechwycam Wink

Aktualnie zastanawiam się nad kartą kodów...chyba najprostsza, nawet zdrapywać nie trzeba już.
Odpowiedz
#19
Witam,ja zrezygnowałem z karty kodów jednorazowych na rzecz tokena w telefonie komórkowym.Karta kodów jednorazowych przychodzi zwykłą pocztą(40 transakcji można nią wykonać).Nie byłbym zadowolony gdyby mi ktoś z rodziny otworzył kopertę z kodami.Natomiast gdybym zgubił telefon lub mi go skradziono to można się zalogować do banku i zmienić numer telefonu.Telefon którego używam jest zabezpieczony hasłem, posiada obsługę Javy.
Wydaje mi się że teraz czuje się bezpieczniej niż używając karty kodów jednorazowych.Co do karty kodów to zrobiłem sobie jej fotki ,wrzuciłem na kompa,a wersję papierową podarłem i wyrzuciłem.Laptopa mam zabezpieczonego hasłem więc raczej nikt mi po komputerze nie będzie buszował.Ostatnio wgrałem sobie WIN7 Ultimate 64-bit PL,zabezpieczyłem F-Secure Internet Security 2011+najnowsza przeglądarka i nie ma szans żeby mi się coś w komputerze zepsuło.Można byjeszcze dysk twardy zaszyfrować True Cryptem.
Odpowiedz
#20
Mam konto na PKO24 i używam potwierdzeń smsowych tylko potwierdzenia przelewów zdefiniowanych...możliwe, że gdybym robił więcej jednorazowych zdecydowałbym się na każdorazowe potwierdzanie, ale w tej chwili nie jest to konieczne...poza tym jeśli używam KyeScramblera i mam SpySheltera, to chyba nie za bardzo się przejmuję przejęciem klawiatury przez loggery Smile TruCrypta zastosuj sobie tylko dla swoich danych - zrób kontener lub kilka...to wg mnie wystarczy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości