pko24 - czyli online, ale czy bezpiecznie
#21
Cytat:
Od 20 listopada możesz uaktywnić dodatkowe zabezpieczenie o nazwie
3-D Secure, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo dokonywanych
przez Ciebie transakcji kartą płatniczą w internecie.

Zabezpieczenie jest dostępne dla kart MasterCard i Maestro, w serwisach internetowych, certyfikowanych przez MasterCard (MasterCard® SecureCode™).

Korzystanie z zabezpieczenia jest bardzo proste. Podczas każdej płatności kartą w serwisie internetowym obsługującym to zabezpieczenie, zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę serwisu internetowego Pekao24. Po standardowym zalogowaniu się do serwisu, będziesz mógł potwierdzić realizowaną transakcję. Potwierdzenia transakcji dokonujesz w sposób, który wybrałeś dla serwisu internetowego Pekao24 (kodem z karty kodów jednorazowych, kodem SMS, kodem wygenerowanym przez PekaoToken lub kodem wygenerowanym przez token sprzętowy).

Pamiętaj, że z dodatkowego zabezpieczenia 3-D Secure będziesz korzystać:

po jego aktywacji – aktywacji należy dokonać dla każdej karty płatniczej odrębnie,
wówczas, gdy serwis internetowy, w którym dokonujesz płatności również stosuje to zabezpieczenie.


Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu transakcji możesz płacić w internecie także Twoją kartą Maestro wydaną do Eurokonta. Bez aktywacji tego zabezpieczenia płatności internetowe kartą Maestro nie będą możliwe.

Jeżeli jeszcze nie płaciłeś kartą w internecie, także uaktywnij zabezpieczenie transakcji 3-D Secure.
Konieczność dodatkowego potwierdzania transakcji internetowej w Pekao24 sprawi, że Twoja karta będzie jeszcze bardziej bezpieczna.

Aktywacja dodatkowego zabezpieczenia 3-D Secure jest bezpłatna. Możesz jej dokonać tylko za pośrednictwem serwisów Pekao24.


ktoś reflektuje i nawet testuje?
Odpowiedz
#22
A może jednak Alior Bank - spełnia wszystkie twoje założenia Smile Przelewy potwierdza się poprzez przepisanie kodu wysłanego na nasz adres sms, a jeżeli chodzi o bankomaty to z tego co pamiętam wszystkie są za darmo - za kartę płaci się chyba 5zł/mc (ale dla zaufanych klientów jest możliwość zniwelowania tej opłaty, jeżeli wykonasz chyba 3-4 opłaty kartą w miesiącu na dowolną kwotę).
Odpowiedz
#23
Od jutra koniec mojej karty kodów jednorazowych

Niby 20r za sms to nie majątek, ale...

Wolałbym z PeoPay się zaprzyjaźnić, tyle że w sklepie Microsoftu jest dostępny, a bank chce weryfikować swój instalator.

Jestem na straconej pozycji? Nie kupię nowego telefeonu tylko dla banku widzi-mi-sie

Poza tym moja Lumia 930 jest nadal w formie i czuję się pominięty oraz przymuszony do zmiany idealnej formy weryfikacji na płatną.

Ma ktoś poodobną zagwozdkę?
Odpowiedz
#24
jednorazowe kody lub potwierdzić w aplikacji * lub nie mieć dostępu do swojego konta (net) i płacić tylko kartą**

* Ta opcja jest najlepsza , nawet jak ktoś duplikat wyrobi ... Smile
99,9% banków porzuca apki na microsoft - coś czuję że andka polubisz Smile

** w tedy nic nie kupisz przez neta , chyba że wybierzesz inną płatność elektroniczną
Odpowiedz
#25
W niektórych bankach karty kodów też były płatne. A kody przez SMS nie. Plus SMSa jest taki, że widać kwotę, a w przypadku karty kodów nie widać kwoty, bo to w końcu kawałek plastiku.
Odpowiedz
#26
Mamy jakieś głosy...

Z tym, że w skepie jest ich apka, niech będą konsekwentni i wywalą ze sklepu.

Droid jest dla mnie czymś jakby to ująć... nie jest dla mnie.

Racja, jest przewaga, lekki sens wyczułem.

Płacić choćby Zus muszę, bo wygodnie z konta netowego.

Można też zmienić bank.
Odpowiedz
#27
Czy korzystanie z apki jest bezpieczne? Ściąga się tylko z linka z www swojego banku a nie istore, tak?

Nic nie wiem w tym temacie, dopiero teraz mogę zainstalować, a wszyscy pewno od wieków korzystają.
Odpowiedz
#28
Gdy aktywowałem IKO (wiem, inny bank) przez infolinię (to oni do mnie zadzwonili jakiś czas po instalacji aplikacji) pani spytała się skąd mam aplikację i jak powiedziałem, że z Google Play to powiedziała, że to bardzo dobrze (nie wspominałem, że się nie logowałem na Androidzie do Google i korzystam z Aurora Store jako klienta). Te aplikacje też muszą się aktualizować i nie wiem czy aktualizowałaby się aplikacja, gdybym zainstalował ze strony banku, bo chyba była taka opcja.
Odpowiedz
#29
Korzystam z aplikacji ponad rok...może z dwa. Nie pamiętam niestety procesu aktywizacji, ale chyba nic mnie wtedy nie zaskoczyło, bo pewnie bym pamiętał...należy jednak pamietać, że kilka tygodni temu zmieniali całą bankowość online i uprzedzali o tym w komunikatach na koncie, jak i w aplikacji. Nie zauważyłem jakiś specjalnych różnic poza przydatnych czasem analiz/zestawień wpływów i wydatków...chyba da się je nawet jakoś ustawiać po swojemu. Nie płaciłem aplikacją, ale przelewy robiłem bez problemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
PeoPay - o tym mowa.

Dzięki Panowie za opinie!

Przy pierwszym uruchomieniu pyta o login - wiadomo, potem dokładnie jak w przypadku www każe wpisać mój nader skomplikowany password a potem już ulegnie to uproszczeniu? TouchID czy jak?
Odpowiedz
#31
Tak w PeoPay potem możesz ustawić pin do aplikacji czy odcisk palca by dostać sie do apki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości