Riot Isolator i inne narzędzie od Shiffer.tech
#1
[Obrazek: 89511-87b31b6dd168732a7491af0bed90c679.jpg]

Riot Isolator
- to wielofunkcyjne narzędzie do ochrony prywatności rozwijane jednoosobowo przez Hendrika Schiffera (Niemcy), autora wcześniej istniejących na rynku programów
Ghostpress...u nas

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

o nim

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OW Shredder

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ScreenWings

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Interfejs programu (animowany GIF)...przypomina HMPA, ale autor się tłumaczy, że nie ma z nim nic wspólnego, a szablon jest dostępny na określonych stronach w sieci
[Obrazek: ri.gif]

Riot Isolatar wydaje się połączeniem tych trzech programów rozbudowanym o inne funkcje, a szczegółowy ich wykaz za producentem poniżej:

Cytat:*    Anti-RunPE
*    Anti-webcam
*    Anti-keylogger
*    Anti-screenshot
*    Anti-extension spoofing
*    Effective network monitor
*    Full drive and MFT eraser
*    System recycle bin cleaner
*    Anonym live online panel
*    Real-time packer information
*    Secure file and folder shredder
*    Block unwanted or all USB volumes
*    Unlock blocked/ used files with ease

Program jest darmowy dla użytku prywatnego i komercyjnego, posiada wersję portable.
Dostępne wersje językowe - angielska i niemiecka
Program obsługuje systemy Windows od Visty wzwyż.
Do działania wymaga .Net Framework 4 oraz włączonej obsługi Windows Aero (inaczej część funkcji może nie działać).
Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przewodnik do Riot Isolator

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wątek na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Czy jest alternatywą dla SShelter FREE ? Plus oczywiście dodatkowe funcje.
Odpowiedz
#3
W RI brakuje na pewno modułu HIPS, który jest wg mnie podstawowym modułem w wersji darmowej SS...reszta wygląda obiecująco, choć nie wiadomo dokładnie jak to działa i jak jest w tym działaniu skuteczne. szczególnie interesujące są dla mnie funkcja opisana poniżej (podkreślenie moje)
Cytat:Detect process executions in memory: The so-called RunPE is a known to hide unwanted code inside of legit codes by injecting memory on runtime. We developed a rating system to detect and rate the risk level of such executions. Some legit tools such as Enigma VirtualBox uses similar technology to load wanted modules on runtime. To detect all these  type  of  actions  you  can  enable  “Strict  detection”  on  the  third settings page.
To znaczy, że powinien wykrywać obcy kod wstrzyknięty do zaufanego procesu (pamięci, z której korzysta)...to jedna z metod działania exploitów czy ransomów...i może znacząco podnieść ochronę przeciw takim zagrożeniom.
Nie próbowałem tego programu jeszcze, ale chyba muszę Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Riot działą jak by miał jakiś moduł behavioralny ale na pewno hipsa nie ma na razie.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Niestety aplikacja nie zadziałała poprawnie, choć normalnie się zainstalowała na Viście...przy uruchamianiu niektórych funkcji pokazuje się okno błędu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Dziwna sprawa.  Tydzień temu uruchomiłem go na Windows 7 bez instalacji przy włączonym SS Premium i ZAL. Potem wyłączyłem ochronę w SpyShelter i ZAL,  żeby protestować Riota narzędziem od SpyShelter.  Dobrze wypadł w ochronie przeciw screenshotom i przechwytywaniu obrazu z kamerki. Może być dobrym uzupełnieniem dla ZAL w tym zakresie (jeśli ktoś nie używa SpyShelter). Tak poza tym żadnych błędów nie zauważyłem.

Wysłane z mojego.....  przy użyciu Tapatalka
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#7
Wersja 1.1 i dość sporo zmian

Cytat:We are back with an amazing update! This is the latest changelog:
+RAM Eraser
+Email alert notification
+USB read only mode
+Relevant information added
#Fixed line width with longer strings (web panel)
#CDs are no longer blocked by the USB protection
#Smaller UI improvements
#Strict detection crypto bug fixed
#Taskbar menu performance bug fixed
#Minor bug fixes

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Odświeżam wątek z dwóch powodów
- po pierwsze wygląda na to, że zakończono rozwój narzędzie Riot Isolator...choć nie znalazłem oficjalnego info, to wszystkie wątki o nim i jakieś informacje kończą jakieś 2 lata temu
- po drugie autor zmienił nieco ofertę i z interesujących aplikacji mocno rozwija WingScreen oraz CamWings.
Obydwie one nie są nowe, ale jakoś zupełnie przypadkiem natknąłem się ponownie na stronę dewelopera i przyszło mi na myśl, że funkcjonalnie podobne są do nowej funkcji, którą mamy w SpyShelter - "Screen Phantom". Kilka miesięcy temu zresztą ScreenWings doczekały się pozytywnej recenzji w serwisie Ghacks

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona CamWings

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i dla przypomnienia ScreenWings

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poniżej lista zmian do ostatnich wersji

Cytat:2.16
#Improved UI warning
#Detection alert resistance improved

2.15
+Autostart hardening
+Partial protection of HMenu and some overlays

2.14
+Adaptive polymorphic memory protection (based on available RAM)
+Adaptive dark mode (Windows 10)
#Automatic save of protection state after every change
#Fixed missing translation
#Fixed missing mouse handling
#Window location order bug fixed
#Minor protection tweaks
#Upgraded to .Net 4.5

2.13
+German translation
+Dutch translation
+Bounds marked when showing the currently selected screen (AdaptDesign=1 aware)
#Improved memory protection
#Improved bug handling
#Fixed UI font bug in Windows 7
#Fixed minor UI bugs
#Minor core improvements

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości