Jaki router WiFi
#1
Potrzebuję zakupić dobry router WiFi który to sprosta przepustowości mojego łącza tj.70Mbit.
Jest tego mnóstwo na rynku jednak deklarowane wartości przez producenta nijak się mają do rzeczywistych możliwości tych urządzeń.Sporo czytałem , min testy CHIP-a w których to jednym z najlepszych i w rozsądnej cenie jest NETGEAR WNDR3700 .
Ale może jest ktoś miedzy nami ,kto korzysta z WiFi i ma łącze o podobnych parametrach , żeby coś mógł mi polecić.
Moje łącze to tak jak wspomniałem 70Mbit JMDI ,żadnych modemów , po prostu gniazdko w ścianie .Mieszkanie o pow 50m2 czasem sygnał będzie musiał pokonać 2 ściany.
Odpowiedz
#2
Hmm ja mam 8Mbit i ruter D-Link DIR-300. Jakieś wymagania masz? Ile chcesz przeznaczyć na zakup?
Odpowiedz
#3
Gieniu , chodzi mi o router ,który sprosta mojemu połączeniu ,zależy mi tylko na WiFi , może mieć ewentualnie USB bo to się przyda, budżet nieograniczony, ale rozsądne kwota jakie przyjąłem to 500pln.
Ten Netgear co podałem, to ponoć jeden z lepszych jak nie najlepszych które znalazłem, ale założyłem wątek bo teoria forumowa czasem mocno się mija z prawdą , czasem podobnie jak dane producenta, i pomyślałem ze mamy może tu jakiegoś fachowca od sieci bezprzewodowych ^^

edit: wiele osób poleca Linksys-y ale te z górnej półki przekraczają sporo ponad 600pln i do tego ponoć wcale nie są tak rewelacyjne jak wiele osób mówi, potrafią rozłączać etc.
Odpowiedz
#4
Ja polecam coś z AirLive''a (Ovislink):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


np. ten model:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub identico z wbudowanymi antenami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Demo firmware:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Lub coś z TP-LINK''a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko z twoim łączem to patrz na modele: Wireless N LAN (realny transfer wifi N to 120Mbit/s)

Jeszcze zależy czy chcesz mieć USB, porty gigabitowe LAN, modeli jest mnóstwo.


Wybór jest spory:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mam routerki WIFI z tych obu marek (np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) tylko chodzą na standardzie G, dlatego je polecam.


Prędkości fizyczne i realne wszystkich WIFI:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Tommy , ale jesteś pewny że ten model co zaproponowałeś jest w stanie podołać mojej prędkości ?Ceny bardzo niskie.
Często tańsze produkty , z deklarowanych 300 nie osiągają nawet 70-80 Mbit.
A jeśli już to w zasięgu 1m Grin
Dlatego chciałbym mieć pewność, że router który zakupię,zapewni mi na 100% prędkość mojego łącza w moim całym mieszkaniu.

edit:opinia z pc-world nie zachęca do zakupu Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
A co ty masz łącze 300 Mbit?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Eru czy Ty czasem czytasz co napisałem i co podał Tommy Smile Mam wrażenie, że nie.
Odpowiedz
#8
Miałem sam TP-Linka a i nieco z kuzynem prowadzącym sieć osiedlową testowaliśmy różne rozwiązania i naprawdę mogę tę firmę polecić Wink
Musisz patrzeć się oczywiście patrzeć na sprzęt standardu 802.11n, bo niższe nie zapewnią Ci takiej przepustowości, nawet teoretycznie Wink

Ja polecam TL-WR1043ND (najtaniej jaki udało mi się znaleźć):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ma trzy anteny o naprawdę sporym zasięgu (u mnie TP-Link z 1 anteną pozwalał na to, że telefon miał zasięg wifi poza budynkiem na ogródku taki, że nie było problemów z używaniem sieci).
Ma również USB.
Co do przepustowości - dużo wymagasz. Sugerowane przez producentów liczby to max na danym standardzie, raczej rzadko osiągany.
Niemniej jednak, nawet zakładając że zrobi tylko 1/3 z tego co może, to Ci wystarczy Smile
Odpowiedz
#9
Ja wspomniałem ten G.DUO

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mam w domu na 2 piętrze, sygnał leci przez 3 sciany, siedzę na ogrodzie na ławce oddalonej od domu 20 metrów i mam neta na laptopie Smile A to jest standard G. Z N nie będziesz miał żadnych problemów po domu z zasięgiem.

G wyciąga max 20Mbit/s i tyle też mam max w połączeniu wifi z dostawcą. Tylko do gniazda anteny odbiorczej mam wpiętą dużo większą/lepszą antenę niż ten patyczek (odległość ok. 200m)
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#10
@lukasamd
Nie wiem czy dużo wymagam , ale jak już mam takie łącze jakie mam to chciałbym je w pełni móc wykorzystywać, a nie przełączać się z kabla na WiFi.
Ten TP-Link jaki zapodałeś ma naprawdę niską cenę ,a w tym teście

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w porównaniu do Linksys-a wypada bardzo przyzwoicie , przyjrzę mu się bliżej.

Dzięki za pomoc .

Jak ktoś ma podobne łącze i wifi to niech da znać Smile
Odpowiedz
#11
Na przepustowość wifi N (real max. 120Mbit/s) masz trochę zapasu, ty potrzebujesz 70Mbit/s.

Oczywiście, że nic nie zastąpi kabla, ale jak ktoś chce mieć wygodyWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#12
No dokładnie tommy ,zapas teoretycznie jest spory ,dlatego myślę że można coś kupić wystarczającego dla takiego połączenia wifi , tylko pytanie co Smile
Czytając wszystkie testy na CHIP-ie widać wyraźnie że routery N o przepustowości 300Mbit w testach przeważnie osiągają poniżej 80-90 Mbit przy odległości 1m ,a co będzie za 2-ma ścianami ? Te lepsze min. ten Netgear

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest bardzo interesujący tylko być może nie potrzebuje routera o tak dużej przepustowości i będą to wyrzucone pieniądze, bo nie należy ten router do tanich ale ponoć to mercedes Smile.
A ja chciałbym mieć pewność, że to co zakupie prześle mi przez 2 ściany w odległości 5-6 metrów mój sygnał bez żadnych strat na prędkości.
Odpowiedz
#13
A no to najlepiej organoleptycznie Smile

Ja mam 3 różnej marki routerki G, i wszystkie chodzą wyśmienicie. Chciałem sobie potestować Smile

Najlepiej jakbyś miał znajomego w sklepie komputerowym i byś "pożyczył" na chwilę to byś sprawdził. Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
Zgadza się tommy , najlepiej coś na żywca przetestować , wtedy jest pewność.
Ale ta propozycja Lukasa wydaje się bardzo interesująca, przyjże się temu routerkowi bliżej.
Odpowiedz
#15
facecik napisał(a):Zgadza się tommy , najlepiej coś na żywca przetestować , wtedy jest pewność.
Ale ta propozycja Lukasa wydaje się bardzo interesująca, przyjże się temu routerkowi bliżej.


Będzie bardzo dobry, ma gigabitowe LAN''y i jeszcze USB.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#16
No te USB ponoć nie za szybkie , ale to stary test ,pewnie jakieś aktualizacje już wyszły Smile
W tej cenie ten TP-LINK wygląda na lidera.Na 99% go zakupię to podzielę się wrażeniami.
Odpowiedz
#17
ja mam wrt54gl i jest bardzo dobry, wymienię go jak padnie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
Natomiast w kwestii bezpieczeństwa Smile routerów to poczytajcie tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#19
Brak na liście TP-Linka Grin
Odpowiedz
#20
AirLive''a też nie ma Smile

Cytat:
edit:opinia z pc-world nie zachęca do zakupu Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



ten ma wbudowane antenki, dlatego najlepiej działa tylko na tym samym piętrze co odbiorniki, model 300 ma juz antenki patyczki czyli 2-5 db a one już sobie z domkiem/blokiem poradzą Smile

pisałeś, że chcesz tylko po jednym poziomie się poruszać, to nie powinno być żadnego problemu. Oczywiście jakbyś się zdecydował, to zawsze bierz model z odkręcanymi antenami, zawsze można cos mocniejszego wkręcic Smile

facecik napisał(a):No te USB ponoć nie za szybkie , ale to stary test ,pewnie jakieś aktualizacje już wyszły Smile
W tej cenie ten TP-LINK wygląda na lidera.Na 99% go zakupię to podzielę się wrażeniami.


Oczywiście, że wyszły:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do tych sprzetów nawet powinien być update, gwoli bezpieczeństwa Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości