Co przeglądrka o tobie wie?
#1
O ile mnie pamięć nie myli, podobny problem był już poruszany na forum, ale po przeczytaniu artykułu na Technologie.gazeta.pl postanowiłem nieco temat odświeżyć tym bardziej, że dwóch panów (sądząc po nazwiskach są z Polski) pokazało nową technikę atakowania przeglądarek w celu wyciągnięcia z przeglądarki historii odwiedzanych stron. Trochę cytatów z artykułu:
"Badanie przeprowadzone na stronie "Co Internet wie o Tobie" na próbce ponad ćwierć miliona wizyt wykazało, że możliwe było ustalenie historii odwiedzin wcześniejszych stron u ponad 75% odwiedzających, przy czym w przypadku użytkowników Google Chrome i Safari na OS X procent ten był nawet wyższy.
Luka pozwalająca na taki atak na przeglądarkę jest bardzo stara i znana od ponad 10 lat , ale w zeszły czwartek dwaj badacze, Artur Janc i Łukasz Olejnikujawnili kilka technik, które umożliwiają drastyczne przyśpieszenie i zwiększenie wydajności ataku.(...)
Usunięcie podatności na ten atak jest dość trudne, ponieważ wykorzystuje on pewne centralnych założenia standardu HTTP. Jak na razie jedynie zespół rozwojowy Mozilli zapowiedział, że w wersji 4.0 przeglądarki Firefox luka ma zostać zamknięta.(...)"

Całość artykułu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Polecam wizytę na stronie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i sprawdzenie szczelności zabezpieczeń swojej przeglądarki...tym samym sposobem sprawdzicie również, jak bardzo dbacie o czystość swojego systemu (pliki śmieciowe, ślady prywatności, itp.) Smile
Przetestowałem swoją przeglądarkę na wszystkich linkach po lewej stronie i mogę sobie pogratulować...bo mnie również pogratulowano na wszystkich poza dwoma linkami
"Congratulations, we did not find anything in this category in your browser history.
Feel free to try our other browser history tests."

Na tych dwóch moje wyniki były takie
[attachment=1159]czyli strona, na której właśnie sprawdzałem swojego liska
a jedyny "kociak" jakiego mi wskazano był taki [attachment=1160]Smile
Bardzo proszę kolegów o ujawnienie swoich wyników Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
u mnie takie same wyniki jak u ciebie tez na tych dwóch było to samo!
Odpowiedz
#3
to działa tylko z ie na wszystkich innych przeglądarkach mam Congratulations, we did not find anything in this category in your browser history.
Odpowiedz
#4
No nie wiem Zord...mój stary IE6 przeszedł wszystko...a nawet lepiej niż Firefoks, bo jedyny wynik negatywny to był ten sam obrazek kociaka, co u Ff Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Dzięki @ichito za przypomnienie wyczyszczenia historii/cache Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#6
Na Firefoxie mam to :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a na Operze to :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#7
Meir...a przeleciałeś przez wszystkie linki z lewej strony?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Tak Ichito-przeleciałem...w jednym przypadku wyskoczył mi monit,że odwiedzam Facebooka a w drugom-ten sam śliczny kotek co TobieSmile

Poza tym : "Congratulations"
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#9
Congratulations, we did not find anything in this category in your browser history.
Feel free to try our other browser history tests.

Chyba jest ok, ja tam nie wim.
Odpowiedz
#10
Co z tego, że dostaną moją historię?
Odpowiedz
#11
No właśnie nie wiem coGrin? Ale Ichito mówi,że to ważne...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
Nie jestem jakimś bossem mafii, prezydentem, pedofilem, nie robię przez sieć mrocznych interesów. Mogą mi naskoczyć.
Odpowiedz
#13
Nooo...ależ niesubordynacja Tongue Po kiego grzyba więc instalujecie w ogóle zabezpieczenia? Zapora?...chcecie niekontrolowanych połączeń z komputera i na komputer?...proszę bardzo nie instalujcie. Antymalware?...chcecie mieć w systemie wirusy, programy wyłudzające dane/pieniądze, chcecie kradzieży z kont bankowych, chcecie niedziałającego systemu...proszę bardzo, nie instalujcie. Przeglądarka?...chcecie, żeby żeby ktoś śledził gdzie bywacie, co czytacie, przeglądacie...chcecie infekcji na zasyfionych stronach, a w najgorszym razie szantażu, bo i to się zdarzało wielokrotnie? Proszę bardzo...nie używajcie dodatków zabezpieczających do przeglądarek, nie czyśćcie ciasteczek, historii przeglądania, wpisywanych fraz i całego śmiecia, co pozostaje w komputerze.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
Ichito...proszę nie ironizować.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#15
Nooo...jaki poważny się zrobiłeś...chyba sam w to nie wierzysz Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Przecież wiesz Ichito,że o to dbamy i te sprawy są naszym oczkiem w głowie...wszak znamy się nie od dziśWink
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#17
U mnie po wyłączeniu przeglądarki kasuje się historia
Luka mi nie grozi
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
Cache , TEMPy i inne tymczasowe foldery wrzucać do ramdysku i po restarcie kompa macie wszystko wyczyszczone nawet jak coś nie morze być wyczyszczoneGrin
Odpowiedz
#19
W FF wystarczy zainstalować NoScript lub Greasemonkey z własnymi instrukcjami do blokowania skryptów na WWW i żadna strona nie odczyta ci info o historii Wink Oprócz tego poufność można sobie zapewnić instalując dodatkowe pluginy w FF np. dla blokowania Google ale trzeba się czasem liczyć z utrudnieniami np. w trends tool lub innym serwisie firmy Google.
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
No i co z tego że czyścicie tę historie, ciasteczka, jeśli Historia Online by Google zapamiętuje wszystko co robicie w internecie na przestrzeni ostatnich dwóch lat?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości