Widoczność 4GB RAM w Win7 32bit
#1
Witam.
Zastanawiam się - czy można coś zrobić żeby Windows 7 32bitowy widział 4GB ramu które są w komputerze?
Tak trochę głupio, że z jednej strony mamy te 4GB ram a system korzysta tylko (?) z 3,2 GB a te 0,8 co pozostają to się marnuje.
Więc jak to jest?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
System x86 (czyli 32bit) nie umie zaadresować 4 GB ramu dlatego widzi ci poniżej 4 Tongue
Aha i jest to wałkowane na wielu forach...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
W sunrise seven da się "odblokować", program modyfikuje kernela.
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z tym że czasami po tej operacji mogą wystąpić problemy z systemem podobno też nie działa też jak ktoś ma modyfikowany bootloader piraci wiedzą ocb Tongue
Odpowiedz
#5
ale gry mogą korzystać z 4 GB czy z 3,2 GB?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#6
Mogą z 4GB+, Scooby podawał na jakimś z for dotyczących Windows 7 sreeny z menadżera zadań i nie tylko - na x86 było bodajże 8 GB RAM i chyba Photoshop wziął sobie ponad 4, albo Crysis... grunt, że mogą brać ile wejdzie Smile
Odpowiedz
#7
Pożyteczne to PAE Smile.
Odpowiedz
#8
Dzięki Lukas.
Bo widzisz, waham się między kupnem Windows 7 32bit albo Windows 7 64bit. Co proponujecie jeśli wziąć pod uwagę gry i sterowniki pod x64? Może lepiej opłaci się brać 32bitowy?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o gry to z Win7 64Bit zero problemów , stery też nie stanowią problemu.Gry chodzą tak samo ,sprawdzałem frapsem.Za to aplikacje na oko startują nieco wolniej niż na 32bit systemie , i mówię tu o tych 32 bitowych czyli większości jakie aktualnie występują.
Odpowiedz
#10
nie wiem czy chociaż modem będzie dobrze działał (mam motorola sb5100), nie mogę znaleźć do niego sterowników pod x64.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
Ja już pisałem w innym temacie - do x86 nie wracam <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Mam lapa, z 4 GB RAM i płyty z Windows 7 Pro zarówno x64 jak i x86 (za free od HP do lapa).

Z tego co mi wiadomo, klucz do x86 będzie działał z x64 i będzie to legalne jakby co.
Odpowiedz
#12
Lukas a mógłbyś sprawdzić czy działa Fifa 11 demo i PES 2011 demo na Win7 x64 ?
Linki są tutaj:
fifa 11 demo -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pes 2011 demo -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli będą działać, to szala będzie po stronie x64 co do kupna. Po prostu nie chcę aby na x64 ujrzeć ten obraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
32 bitowe aplikacje uruchomią się w Windows 7 64-bitowym. Ten błąd dotyczy raczej 64 bitowej aplikacji w 32 bitowym systemie.
Odpowiedz
#14
uruchomią się ale z grami różnie bywa niektóre starsze nie ruszą pod 64 bitami
Do tego zabezpieczenia antypirackie tez maja problemy na 64 bitach
Odpowiedz
#15
ok dzięki. Tak więc kupię Win7 x64 Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
Jak w miarę nowy komputerek(LGA775 wzwyż, AM2+ wzwyż) lub odpowiednik w laptopie i min. 4 GB RAM to Win 7 x64 Smile

Cytat: W sunrise seven da się "odblokować", program modyfikuje kernela.


OMGWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości