Podkręcanie procesora w laptopie
#1
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was drodzy forumowicze podkręcał procesor w laptopieGrinGrin Wiem wiem niby nie zaleca się (tak piszą)bo chlodzenie słabe i tp

Ja dzisiaj z nudów znalazłem info jak podkręcić mojego procka w laptopie(T2050)1,6 programem o nazwie ClockGen wersja 1.0.5.3
i tak z 1,6 podkręciłem do 2GHz.....lapek chodzi płynnie ,zadnych zwiechów a temperatura procka skoczyła tylko o 2 stopnie.(czyli 40 C)

oczywiście będę dalej podkręcałGrinGrin
Odpowiedz
#2
2 stopnie to chyba w spoczynku uruchom jakiś program do testowania i sprawdż ile bedzie po kilku czy kilkunastu minutach
Odpowiedz
#3
Orthos odpalę
Odpowiedz
#4
No i jak, bo jakoś w lapkach nie poleca się podkręcania procesora bo chłodzenie nie bardzo sobie z tym radzi.
Odpowiedz
#5
Po 2 h ortosa temperatura 70-74 więc jest okej
Odpowiedz
#6
Temperaturę sprawdź programem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bo musisz się dowiedzieć jaka jest temperatura rdzeni, a nie obudowy (wg specyfikacji tego procesora w stresie powinna być mniejsza jak 100 st. C), procesor możesz stresować programem Prime95.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#7
Tempka na rdzeniach to max 75 C,zamontuje chyba jakiś radiatorro dodatkowo
Odpowiedz
#8
Mój znajomy podkręcał lapka, wszystko było w porządku do czasu kiedy nie przegrzał go leżąc na kołdrze. OC jest niewskazany , jednak jeżeli już kręcisz to pamiętaj aby czasem nie narażać gona przegrzewanie trzymając sprzęt w niezalecanych miejscach, inaczej ci się rozsypie .
Odpowiedz
#9
wiem wiem dlatego jeśli trzymam lapka np na kolanach czy kołdrze to wtedy biorę posdstawkę chłodzącą.Te temperatury są bez podstawki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości