1,5 miliona haseł do kupienia
#1
Cyberprzestępca ukrywający się pod pseudonimem Kirllos ma do zaoferowania ciekawą propozycję dla chcących spamować na portalu Facebook.

Specjaliści z grupy iDefense zauważyli ofertę Kirllosa na jednym z podziemnych forów hakerskich. Cyberprzestępca sprzedaje tam identyfikatory i hasła użytkowników Facebooka. To co przykuło uwagę ekspertów to ogrom oferty - Kirllos twierdzi, że ma 1,5 miliona haseł.

Idefense nie jest pewne, czy oferta Kirllosa jest prawdziwa, Facebook nie odpowiedział z kolei na zapytania specjalistów. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, będzie to oznaczać, że zagrożone jest jedno na 300 kont Facebooka.

Cena, za jaką haker oferuje 1000 kont waha się w granicach od 25 do 45 dolarów, w zależności od liczby kontaktów, jakie posiada określone konto. Do tej pory Kirllos sprzedał prawie 700 tysięcy haseł - podaje Rick Howard z Cyber Intelligence.

Oferta Kirllosa jest niezwykle korzystna w porównaniu z innymi tego typu "promocjami". Symantec spotkał się z przypadkami w których za pojedyncze konto żądano od 1 do 20 dolarów.

Źródło: hacking.pl
Odpowiedz
#2
nie mam konta na facebooku, nie ma konta na żadnym tego typu portalu nie ma czasu na takie zabawy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Na fejsbuku mam jak wyłudzałem licencję do McAfee.

Ale na NK nie - czuję się dobrze. Ciekawe czy ktoś już próbuje włamać się do NK...
Odpowiedz
#4
Eugeniusz napisał(a):Na fejsbuku mam jak wyłudzałem licencję do McAfee.


i wszystko jasne - tylko jeden człowiek nazwał procedurę, którą uskuteczniają tutaj prawie wszyscy, po imieniu Grin

a NK był jakiś czas temu przypadek - jednak haseł nie skradziono z serwerów serwisu lecz z komputerów domowych o czym świadczyły podane tam nawet nazwy komputerów - nie wiem jak w tym przypadku.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#5
Dobre określenie - wyłudzić licencję Grin.
Odpowiedz
#6
Ja podobnie jak sprawdzałem lickę to założyłem konto na "FejskUkU" ale na tymczasowego meila
Odpowiedz
#7
tam większość ma konto tylko po to żeby w razie czego mieć licke.. Tongue
pomijam osoby które sa zafascynowane portalami społecznościowymi Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości