Trend Micro IS 2010 - Wasze opinie.
#1
Witam Smile

W związku z tym że jest promo na w/w pakiet chciałem zasięgnąć Waszej opinii o nim. Warto to to instalować zamiast ESS? Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#2
oczywiście, że tak! to jest najlepszy sposób na szybką infekcję Smile

jeśli wierzyć testom

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz opiniom to nie warto.

jeśli tak bardzo chcesz zmienić soft to mogę wręczyć ci lickę na KIS 2010, której nie używam.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#3
Jeśli nie używasz i masz pewność że nie będziesz używał licencji na KIS to poproszę o nią na PW Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#4
No to kupa...bo właśnie dziś załapałem się na tę promocję Sad A myślałem, że będę miał następcę KISa...a może z Zemaną byłoby OK? Albo tak...co wybrać w takim razie?...mam jeszcze licencję na BullGuarda i na NISa na 3 miesiące...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem Pakiet jest wart uwagi.Wiadomo do KISa mu brakuje ale do normalnego użytkowania sieci wystarczy
Odpowiedz
#6
ichito napisał(a):No to kupa...bo właśnie dziś załapałem się na tę promocję Sad A myślałem, że będę miał następcę KISa...a może z Zemaną byłoby OK? Albo tak...co wybrać w takim razie?...mam jeszcze licencję na BullGuarda i na NISa na 3 miesiące...


1. jaką windą jeździsz?

2. ostatnio u brata zarzuciłem PCA + Zemana i chodzi bardzo ładnie FW systemowy - ja osobiście to naprawdę nie wiem gdzie ludzie łapią te wszystkie infekcje i po co się tak bunkrują - szczególnie na tym forum.

moim zdaniem możesz sobie zakupić lickę na PrevX dorzucić sobie Zemana/SpyShelter (keyloggery to chyba największy syf teraz) i np. coś do wirtualizacji - Shadow Defender/Returnil (chociaż osobiście stawiam na Shadow Defender).

BTW = Fuck sorry za OT - jak coś to do pogawędek proszę przenieść.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#7
ja widziałem w necie testy gdzie Trend Micro zajmował 1 miejsce w wykrywalności...
Odpowiedz
#8
bierni86 napisał(a):moim zdaniem możesz sobie zakupić lickę na PrevX dorzucić sobie Zemana/SpyShelter (keyloggery to chyba największy syf teraz)

dokładnie


Trend Micro w sam raz wystarczy dla zwykłego użytkownika
Odpowiedz
#9
Prawda jest taka, że każdy av dla zwykłego użytkownika będzie dobry..
No chyba, że ktoś cały czas ściąga z torrentów i chodzi po stronach www o treści xxx Tongue to nic nie pomoże..
Mózg i nie klikanie w co popadnie to najlepszy sposób.
Odpowiedz
#10
W tedy to pomożetylko Shadow Defender/Returnil .DW/GW lub Piaskownica
Odpowiedz
#11
Tutaj masz test programu Trend Micro Titanium na YouTube. Jest to program od tego samego producenta tylko, że to jest antywirus w chmurze. Od siebie powiem, że po obejrzeniu filmu stwierdzam, że słabiutki ten progs.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Nie tyle co słabiutki. Nie jest aż taki górnolotny, ale dla przeciętnego użytkownika internetu powinien wystarczyć. Do tego jakiś pasujący firewall, Zemana albo SpyShelter i wszystko gra. Jeśli masz wystarczająco oleju w głowie to niczym się nie zarazisz.
Odpowiedz
#13
zord napisał(a):ja widziałem w necie testy gdzie Trend Micro zajmował 1 miejsce w wykrywalności...


Ja też chyba NSS lab , dobra firma testująca AvSmile Za nim był kasperskySmile
Odpowiedz
#14
Trend Micro bardzo dobrze blokuje zagrozenia na stronach www, posiada rowniez jakis skaner behawioralny. Do normalnego uzytku powinien wystarczyc.
Odpowiedz
#15
martini napisał(a):Prawda jest taka, że każdy av dla zwykłego użytkownika będzie dobry..
No chyba, że ktoś cały czas ściąga z torrentów i chodzi po stronach www o treści xxx Tongue to nic nie pomoże..
Mózg i nie klikanie w co popadnie to najlepszy sposób.


Gdzie bym nie czytał to ludzie piszą torrenty=wirusy. Jak mnie to denerwuje.

Nie ważne skąd ściąga, czy torrenty (p2p), czy np. rapid (www), to trzeba się nauczyć, że nie odpala się podejrzanych plików, szczególnie .exe o wadze do 1-2MB. Przeskanować na virustotal wcześniej, albo w jakiejś chmurze, np. Hitman Pro.

P.S. Na torkach, szczególnie priv jest raczej minimalnie syfu, bo za zamieszczanie świadomie, czy mniej świadomie wirusów można zaliczyć co najwyżej banana i się pożegnać z priv. Po za tym jest w miarę kontrola pod względem wirusów, jak coś jest nie tak, to ludzie to piszą w komentarzach.

Najgorsze są właśnie wszystkie te ala rapidy. Jedna menda wrzuci, podczepi wirusa do czegoś, wrzuci na różne hostingi, a reszta małpiatek ściągnie, przepakuje, bądź nie i przerzuci na swój hosting, itp, itd, i się plenią wiry. Brak jakiejkolwiek kontroli. Potem dzieci neo ściągają co popadnie, na kompie 0 antywirusa i odpalają co popadnie.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#16
Tommy torrenty to tak dla przykładu było.. Przecież najwięcej ludzi z tego ciągnie..
Odpowiedz
#17
Ok...może Trend Micro nie jest czymś szczególnym i nie gwarantuje bardzo wysokiego bezpieczeństwa, ale chyba spróbuję tego w połączeniu z Zemaną albo SpyShelterem...jak uda mi się załapać na promocję Smile A jak nie pójdzie TM IS, to mam w odwodzie Normana...ten przynajmniej ma piaskownicę, więc cokolwiek zwiększę stopień bezpieczeństwa.
Dzięki za komentarze i propozycje Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Z dwa miechy temu zainstalowałem ten Trend Micro IS...ciężkawe toto...Ichito-może weź tak "lubianego" tutaj NIS-a ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#19
@Meir...mam licencję na NISa, ale tylko na 3 miesiące...aż szkoda instalować na tak krótko, chyba że znajdę gdzieś klucz na dłużej. W sumie NIS pasowałby mi chyba najbardziej, bo jak czytam to mało kłopotliwy kombajn.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości