Yubikey - Yubico
#1
Słyszeliście o takim czymś jak "Yubikey" ? Jakie to ma zastosowanie w bezpieczeństwie, z czym to się je i jak tego można użyć ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety, ale na polskich stronach bardzo mało informacji. Z tego co wyczytałem, to można używać tego do np TrueCrypt''a jako dodatkowe zabezpieczenie.
Ma ktoś więcej informacji o tym ?
Odpowiedz
#2
Tak wiem to będzie mój golden wykop.

Ale mimo wszystko choć technologia tematem tabu bo mało kto korzysta z 2FA a co dopiero z yubikey i zastanawiam sie właśnie nad zakupem 2-3 sztuk Grin
I patrząc na dzisiejsze realia w w pewnych dziedzinach nie wyobrażam sobie korzystania z samego hasła i loginu na pewnych stronach czy stanowiskach pracy.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Mam 2 sztuki, 1 normalna do użytku, 2 jako kopia zapasowa. Mam wersję 5 z NFC a t na razie ma ograniczenia, jeśli chodzi o logowanie Windows. Tutaj trzeba poczekać na aktualizacje
W tej chwili używam do google, facebook, lastpass i inne podobne które mam.
Dzięki NFC obsługuje też telefon.
Odpowiedz
#4
Moim zdaniem główne zastosowanie takich kluczy to usługi które to obsługują (np konta Google), oraz właśnie managery haseł. W innych zastosowaniach nie widzę. Miałem klucz Yubikey, ale generację która nie wspierała używanie go na stronach. Można było i tak ustawić go jako np cześć głównego hasła, niemniej nie było to za wygodne i w efekcie się go pozbyłem
Odpowiedz
#5
No właśnie też tego się obawiam że jest jeszcze technologia i ten trend na większości portalach jest zacofany, aby wdrożyć taką warstwę bezpieczeństwa... zresztą sporo stron jeszcze nie oferuje nawet 2FA.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości