win32k.sys WINDOWS 7 problem
#21
Nie.Ale ty masz 4G ramu a memtest przy tej ilosci,lub wiekszej szwankuje.
Najlepiej testowac każda kosć oddzielnie.
Co do twojego problemu,to bug check teoretycznie wskazuje na problem ze sterownikiem grafiki przekazujacym błedne dane do jadra systemu,spowodowane byc moze przeciazeniem paged pool.
Ale jednoczesnie wskazanie na win32k.sys w powiazaniu z ntoskrnl.exe sugeruje na problem sprzetowy.Czasem problem z systemem.(trzeba stawiac na nowo,ewentualnie naprawić)
Ja bym usuwał naprzemiennie kości pamieci (nawet jak diagnostyka pokaze ok) i testował czy bsody wyskakują.Sprawdził bym czy w trybie awaryjnym ten problem tez występuje.
Z tym ze na to trzeba czasu.
Odpowiedz
#22
na razie w związku ze świętami mam mało czasu. postawiłem więc na jedną kartę, zrobiłem raz jeszcze format, poinstalowałem tylko programy 64-bitowe (czyli jakieś 60proc. do tej pory) , plus raz jeszcze sterownik, i nie instalowałem np. programu keyscramble i na razie wszystko działa... rodzinka też korzysta z kompa i nic się nie dzieje. (więc może to było kilka problemów na raz)


bo do tej pory ciągle wyskakiwał niebieski ekran, w czasie pracy na kompie, i przy wyłączaniu komputera.

ps. jak problem powróci, to dam znać.
ps. dziękuje za rady! Wink))
Odpowiedz
#23
No i prawidłowo.
A co do programów 32b majacych działac w Win 64b to problemy wynikaja z tego ze posługuja sie własnymi osadzanymi sterownikami a system 64b nie akceptuje 32 bitowych sterowników a ponadto posiada mechanizm ochrony poprawek jądra.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości