USB Guardian
#1
Dziś znalezione

USB Guardian to program za free...
" Aplikacja jako pierwsza dowiaduje się o podłączeniu pamięcii niejako wchodzi między system operacyjny a użytkownika . Rozpoczyna skanowanie pamięci od plików autostartu aby w dalszej kolejności móc spokojnie zwrócić uwagę na resztę danych. Jeśli któryś z plików jest według USB Guardian podejrzany, następuje jego natychmiastowe zablokowanie. Możemy oczywiście na własne ryzyko aktywować plik, zdejmując go z czarnej listy programu.(...)
Cały artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona domowa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Flash Disinsector czy też Panda USB Vaccine nie wystarczy?
Odpowiedz
#3
Nie znam ani Flash Disinsector, ani Panda USB Vaccine...ale sądząc po opisach to nie skaner jakim jest głównie FD...program bardziej zbliżony do Pandy pod względem możliwości, ale mogę się mylić.
Tu znalazłem opis po polsku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A tu strona na Cnet.com...program ma tam aż 5 gwiazdek Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

--------------------------
edit:
Program podczas instalacji proponuje zainstalowanie toolbara "Best Security Tips Toolbar"...pole akceptacji jest wspólne dla programu i dla toolbara [attachment=1129]
Niemniej odhaczenie tej opcji pozwala na instalację programu bez tego dodatku do przeglądarki [attachment=1130]
Zainstalowany toolbar wygląda tak [attachment=1131]
A tu jest jego strona domowa, opis, możliwości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
No nie wiem czy to taki dobry program... dla osób świadomych jest OK.
Ale dla mniej świadomych już nie bardzo... skoro istnieje możliwość uruchomienia wskazanych plików zaszytych w autorun.ini.

Ja od dłuższego czasu używam ''No Autorun'' i mam święty spokój ze startem zainfekowanych pendrivów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

360 TSE
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości