Pwn2own 2010
#1
Właśnie trwa drugi dzień konkursu pwn2own i są już pierwsze rezultaty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z tego co wyczytałem Opera nie zgłosiła swojej przeglądarki do konkursu. Chrome jak zwykle nietknięty.

P.S.

Witam po dłuższej przerwie Grin
Odpowiedz
#2
"Google Chrome nie został złamany, bo nikt nawet nie próbował tego zrobić. – Chrome ma błędy, ale ciężko je wykorzystać. Sam znam jedną, ale nie mam pomysłu co mogę z nią zrobić. To trudne zadanie. Ciężko wyjść z ich (Google’a – przyp. red.) sandboksa. Z Chrome’em jest tak, że trzeba pokonać zabezpieczenia przeglądarki, sandboksa i Windowsa – komentuje Miller."
Czyżby faktycznie Google zrobiło prawie sejf ze swojej przeglądarki? A Opera?...żal, że się nie pokazali...wygląda na to, że legenda mogłaby upaść na pysk Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
15 patoli im wpadło dobra kasa za 2 tygodnie roboty.
wypocząłeś na wakacjach?TongueTongueTongue
Odpowiedz
#4
"Safari, pracujące pod kontrolą Mac OS X, zostało złamane jako pierwsze przez Charlie’ego Millera. Dokładnie ta sama osoba złamała tę samą przeglądarkę i ten sam system rok temu i dwa lata temu."
To ten sam chyba?
"Charlie Miller, znany ekspert ds. bezpieczeństwa zapowiedział, że podczas przyszłotygodniowej konferencji CanSecWest ujawni 20 krytycznych luk w Mac OS X. (...)"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakoś dziwnie się uwziął na "nietykalny" system Tongue
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Co do Opery i jej udziału jednak nie jest tak, że się nie zgłosili:

Cytat: Any reason Opera was left out of the browser competition? Just curious.


ZDI Team commented on 2009-02-25 @ 16:10

@fearphage: Based on market share we only accept Internet Explorer and Firefox vulnerabilities through the ZDI. For the sake of this competition we included Chrome and Safari due to their default presence on various mobile platforms.


Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości