Comodo Internet Security 4 Test PL
#41
Pewnie jakbyś zainstalował comodo na czystym/świeżym systemie nie miałbyś problemów Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#42
właśnie zainstalowaliśmy comodo na win 7 u szwagra wcześniej miał pctools i avirę
i nic złego się nie dzieje, wszystko ok jest
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#43
Eru napisał(a):Pewnie jakbyś zainstalował comodo na czystym/świeżym systemie nie miałbyś problemów Tongue


Być może, niemniej jednak uważam że takie akcje jakie miały u mnie miejsce nie powinny się nigdy zdarzyć. A mój system stawiany był niedawno, więc zaśmiecony nie jest. Po prostu comodo wymaga jeszcze bardzo dużego dopracowania.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#44
Pablosss napisał(a):Po usunięciu OA i Avasta przeczyściłem rejestr i dopiero wtedy zainstalowałem to cudo techniki i jak widać dobrze mu u mnie bo ani myśli się stąd wynieść...
Często problemy wynikają właśnie z bałaganu w systemie. Nie masz pewności, że w systemie pozostało coś, co może powodować konflikt i inne problemy. A jak to nazwałeś "cudo techniki" to bardzo dobry program. Nie twierdzę, że idealny ale cały czas idzie w dobrym kierunku.
Jeżeli faktycznie masz problemy z CISem i chciałbyś go używać, to najprościej zgłosić problemy deweloperom comodo na forum. Może się zdarzyć tak, że przy jakiejś konkretnej konfiguracji sprzętowej/programowej, może wystąpić konflikt.
Odpowiedz
#45
CTM(zrobienie kopi) w CIS4 jest proponowany tylko i wyłącznie podczas instalacji jakiegośc programu bo jeśli coś pójdżie nie tak to można przywrócić do stanu przed instalacji danego programu.Nie wiem co wy macie na tych kompach że takie problemy i szopki
Odpowiedz
#46
Pablosss
Napewno nie jest to wina Comodo, a raczej pozostałości po OA. Kiedyś miałem taki przypadek, ale z Outpostem. Po odinstalowaniu Comodo i zainstalowaniu Outposta, HIPS blokował pliki systemowe co powodowało zawieszanie się systemu. I nie obwiniam Outposta, to są po prostu skutki uboczne instalowania różnych pakietów. . W takich przypadkach niezastąpiony jest CTMSmile
Odpowiedz
#47
Przed zainstalowaniem Comodo a po odinstalowaniu OA wyczyściłem rejestr i ręcznie usunąłem foldery OA tak więc musiałby to być naprawdę zbieg okoliczności aby winę za zdarzenie ponosiła jakaś resztka po OA Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#48
Pablosss w systemie po deinstalacji jakiegoś programu zawsze coś zostanie Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#49
Zdarzyło mi się to po raz 1 i ostatni - Comodo jest u mnie skreślony.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#50
facecik napisał(a):Do czego służy opcja OCZYŚĆ w zakładce PROGRAMY W PIASKOWNICY ?
Bo jak daje oczyść to nic się nie dzieje Grin


"Oczyść" usuwa nieprawidłowe wpisy. Czyli np dajmy na to jeżeli jest tam wpis odnośnie pliku, który już nie istnieje, to jest on kasowany Smile Podobnie jest dla firewalla i defense+ (przynajmniej w wersji 3 tak było).

edit:
pospieszyłem się... najpierw odpisałem, potem przeczytałem kilka postów niżej Grin
Microsoft Security Essentials | Windows 7 Firewall | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware | Hitman Pro
Odpowiedz
#51
Pablosss
Nie chodzi tutaj o pliki w "Program Files" itp, tylko o pozostałości sterowników w systemie, każdy program zostawia, a tym bardziej firewalle i HIPS-y. Nie oceniaj pochopnieSmile
Odpowiedz
#52
No tak czytam co piszecie o comodo i zrobiły się dwa fronty.. już kiedyś pisałem, że i u mnie comodo powodowało duże problemy to zwalaliście winę na syf w systemie, mimo, że miałem świeżo postawiony system.. wczoraj na świeżo postawionym systemie xp sp3 (legal żeby nie było Tongue) comodo powoduje problemy przynajmniej u mnie (HP pavilon procesor 1,9 pamięć 3GB).. Na WIN7 na tym samym laptopie brak jakichkolwiek problemów..
Odpowiedz
#53
To tylko dowód na to, że programy się różnie zachowują na różnych systemach.
Ja nie mam żadnych problemów z Comodo, tylko wyłączyłem automatycznego Sandboxa bo mi wszystko wirtualizował i się wieszały programy.
A tak to zupełnie nieodczuwalny program. Zauważcie też jedno - niektórzy porównują CISA do KISA tylko, że KIS jest płatny a przy CIS dostajemy za darmo program, który może nie jest idealny ale całkiem niezły.
Co do KISA to np. u mnie nie dało się wogóle go używać. Ciągłe zwisy systemu, długa aktualizacja. Jeżeli komp się wyłączy albo zawiesi w trakcie aktualizacji KISA - jest problem program wyświetla błędy itd. Niektórzy jednak używają i nie narzekają.
Mi CIS chodzi bardzo dobrze.
Odpowiedz
#54
X26 napisał(a):Ja nie mam żadnych problemów z Comodo, tylko wyłączyłem automatycznego Sandboxa bo mi wszystko wirtualizował i się wieszały programy.


no to sam sobie zaprzeczasz..

wersja za free jest naprawdę bogata w funkcje których niejeden płatny pakiet nie posiada.. ale mam nadzieję, że dopracują go bardziej i powróci do swojej świetności tak jak w wersji 3.12..
Odpowiedz
#55
No niby sobie zaprzeczam ale nie uważam, żeby sandbox mi był do szczęscia potrzebny.
W KISIE też tego nie używałem.
Odpowiedz
#56
X26
Piaskownica to baaaardzo użyteczna rzecz, naprawdę wartoSmile...
martini
Nie twierdzę, że CIS4 jest bez skazy, ale nie rozumiem stwierdzeń Pablossss-a, że do du...i nigdy więcej. Uważam po prostu, że w tym przypadku winą są resztki po OA i tyle.
Odpowiedz
#57
poprzednie wersje nie miały tylu problemów gdy instalowało się je na systemach gdzie wcześniej były różne programy.. kiedyś sam instalowałem co popadło i nawet nie czyściłem rejestru a po zainstalowaniu comodo wszystko działało.. Tongue
u Pablossss-a ciężko stwierdzić co jest przyczyną gdyż nie wiemy co ma lub miał w systemie.. to może tylko on stwierdzić.. jeżeli twierdzi, że nigdy więcej comodo to niech tak będzie.. może gdy będzie 5 to zmieni zdanie Tongue i całkiem możliwe że ja też..
Odpowiedz
#58
Ten comodo ssie, to raz, a dwa jurek uzywa tego comodo (calego pakietu) i spamuje na innych forach i namawia ludzi na niego, zanim skonczy mu sie ban to pewnie zacznie uzywac vipre+windows FW i zacznie majaczyc ze to najlepszy system hehe
Odpowiedz
#59
u mnie comodo na wirtualu sprawuje się doskonale, dodatkowy plus za reakcje na nowe zagrożenia i bazy co godzinę w ciągu dnia
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#60
trzeba Jurkowi zdjąć bana żeby się swoimi przemyśleniami na temat comodo podzielił Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości