SpyShelter Free / Premium
Witam czy może ktoś wie czy SpyShelter premium współpracuje z Norton Security ?
Odpowiedz
(01.12.2021, 18:39)jacabad napisał(a): Witam czy może ktoś wie czy SpyShelter premium współpracuje z Norton Security ?

SS powinien normalnie pracować z każdym AV, tylko że jest niebezpieczeństwo potencjalnych konfliktów w samych mechanizmach ochronnych - analiza zachowań, dostęp do określonych lokalizacji, wpisy w rejestrze, itp. Trzeba na pewno mądrze zrobić wykluczenia wzajemne.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Witam
Jeżeli chodzi o używanie SS to można powiedzieć że jestem świeżakiem. Testuje go od kilku dni ponieważ został mi polecony właśnie tutaj na forum. Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych użytkowników. Chodzi mi tutaj o proces taskhostw.exe. Ostrzeżenie pojawia się kiedy nie użytkuje komputera przez jakiś czas, czyli  odejdę od niego i chwilowo nic nie robię (tylko podłączony do zasilania, przy pracy na baterii się nie pojawia). Pytanie czy zezwolić na ten proces bo z tego co powiedział mi wujek google jest virus który służy do wykradania danych o takiej samej nazwie...

[Obrazek: Bez-tytu-u1.png]

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Odpowiedz
To jest harmonogram zadań, odpala różne zadania w tle np. konserwacje.
Odpowiedz
Oczywiście, to normalne windows często potrafi odpalić masę różnych procesów w tle. Nie zależnie czy coś robisz czy nic nie robisz.
Indeksowanie, Defragmentacja, tona telemetri szczególnie jak chodzi o w10.

taskhostw to jest systemowa usługa jak i explorer.exe są one często infekowane i będąc furtką w systemie do infekcji reszty komponentów..
https://www.spyshelter.com/pl/pl-faq/#systemprocesses
Dlatego SS ma je domyślne nie zaufane i decyzje podejmuje użytkownik to że SS pyta o akcje danego procesu nie znaczy żę od razu jest zainfekowany zawsze możesz go przeskanować antywirusem.
a jak nic nie pokazuje antywirus i masz dalej wątpliwości to możesz do @tachion wysłać logi do sprawdzenia w odpowiednim dziale i ci sprawdzi strukturę katalogów i procesów czy nie masz jakiegoś szkodnika głęboko zaszytego.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Eee...i już po ptokach. A myślałem, że się wykażę. Hehe Smile Chłopaki są bezbłędni Wink
Witaj na forum @crazyseaman7
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Z Twojego opisu wynika, że jest to proces związany z cleanmgr.exe - stands for cleanup manager. Na zasilaniu z baterii nie pojawia się bo oszczędza baterię.
Osobiście, blokuję.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości