Jak to z nią jest... G Data.
#1
No właśnie, mam 1GB RAM, 1.6GHz Semprona.

Niektórzy twierdzą że zamula, inni że nie.
Gdy dostałem ten komputer, była na nim G-Data, ale żeby zamulać, nie czułem za bardzo.
Odpowiedz
#2
Napewno może trochę zamulać, szczególnie podczas skanowania, gdyż używa 2 silników. A tak poza tym jak się ją dobrze ustawi to raczej nie powinna Smile
Odpowiedz
#3
U mnieG data Av nie zamulała co się w pozytywnym znaczeniu zaskoczyłem, chodź mamkompa mocniejszego od Twojego Adam, ale do najlepszych sporo brakujeSmile
Odpowiedz
#4
ostatnio miałem gdate 2011 i zajmowała 300 mega ramu
Odpowiedz
#5
Znowu się zmarnuje.
Odpowiedz
#6
ale kompa zbytnio nie obciąża gdyby nie ta pamięć był by w miarę lekki antyvirus
Odpowiedz
#7
Kiedyś jak miałem 512MB RAM do miałem bzika na punkcie oszczędzania RAM. Tak zostało do dzisiaj. Jak Windows pobiera więcej niż 400 RAM (teraz z GW i Vipre oraz Firefoksem poniżej 300MB) to zaczynam się wnerwiać.

Mówi się trudno, oddam komuś, sprzedam.
Odpowiedz
#8
Zbysiek napisał(a):Napewno może trochę zamulać, szczególnie podczas skanowania, gdyż używa 2 silników. A tak poza tym jak się ją dobrze ustawi to raczej nie powinna Smile

Tu właśnie stwierdziłem z zaskoczeniem że o wiele mniej jest to uciążliwe niż w innych programach (pomimo tych silników)
Co do obciążenia RAM (wersja 2010, bez firewalla ale z sejfem, tuningiem, backupem, strażnik na maksa) najbardziej ciążący proces to GDScan. Normalnie pobiera 1 800 K w trakcie aktywności - maksymalnie 51 000 K - to na prawdę rewelacja. Jest oczywiście jedno ale: należy zapewnić odpowiedni zakres pamięci wirtualnej, bo ten proces rezerwuje sobie ok. 265 000 K (dla porównania firefox 150 000 K, outlook 55 000 K)
W zasadzie nie stwierdziłem wad w tym programie, choć w moich testach nie wypada on aż tak rewelacyjnie jak w tych które można znaleźć w necie (VB 100, AV C.)
Natomiast największą wadą jest pomoc techniczna. Wszelkie uwagi zbywane są stwierdzeniem: "W chwili obecnej omawiana funkcja ma zastosowanie na kilku tysiącach programów G Data [...]bez anomalii."
To tak jakbym powiedział że na świecie jeździ 5 mln Toyot, w których hamulec się nie psuje Grin
Odpowiedz
#9
Miałem Gdatę w różnych wersjach ( triale ) i o ile podczas normalnego użytkowania PC nie odczuwałem zamulania o tyle podczas skanowania na żądanie mój PC stawał dęba... Korzystanie z niego było niemożliwe.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#10
To spróbuj teraz. Ciekaw jestem co powiesz.
Odpowiedz
#11
Faktycznie... nowa G Data sprawuje się całkiem nieźle... Nawet podczas skanowania na żądanie można śmiało korzystać z kompa Smile
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości