Koniec Rapidshare? a może nie?
#1
Choć ten popularny serwis nie łamie polskiego prawa, jest to raczej zasługa licznych niedopowiedzeń rodzimego ustawodawcy, niż wysokiego poczucia moralności twórców RapidShare.

W sieci znany jest przede wszystkim jako gigantyczna baza pirackiej muzyki, filmów, gier czy książek. Sprytna konstrukcja serwisu sprawia, iż od wielu miesięcy nie mogą "dobrać się" do niego najlepsi prawnicy i organizacje dbające o przestrzeganie praw autorskich z całego świata, choć wiele wskazuje na to, że w końcu nastąpił przełom.

Tak zawzięci okazali się amerykańscy - i tu niespodzianka - wydawcy książek! Bedford, Cengage Learning, Elsevier, Freeman and Worth, Macmillan, John Wiley & Sons, Pearson Education oraz The McGraw-Hill Companies, czyli wydawnictwa znane główne z działalności edukacyjnej kilka dni temu wygrały sprawę prowadzoną przed sądem okręgowym w Hamburgu.

Spółka Rapidshare została zmuszona nie tylko do usunięcia wszystkich materiałów naruszających prawa autorskie powyższych wydawców, ale także do permanentnego uniemożliwienia publikacji tychże w najbliższej przyszłości. To z kolei wiąże się z koniecznością rozpoczęcia filtrowania wgrywanych przez użytkowników treści (pod groźbą dotkliwych kar pieniężnych).

Rapidshare zapowiada apelację zrzucając całą winę na internautów, jak wielokrotnie miało to już miejsce w przeszłości. Serwis podkreśla, że jego zadaniem jest udostępnianie miejsca pod hostowanie plików, a jak korzystają z tego internauci nie jest już ich zmartwieniem. Jedno jest pewne - jeśli apelacja zostanie odrzucona, koniec Rapidshare, przynajmniej w formie raju dla piratów, jest bliski.

Źródło: PRWeb
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#2
tak tyle że na miejsce rapidshare wejdzie 10 nowych
Odpowiedz
#3
a niech ich zamkną od jakiegoś czasu zaczął mnie ten serwis denerwowaćnie dość że bez premium wolno się ściąga długo czeka to teraz po południu praktycznie nie da się nic pobrać bo niby wolnych slotów nie ma...
Odpowiedz
#4
Koniec piractwa w sieci nastąpi wraz z końcem świataTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#5
tak wiem o tym tylko że się wezmą i za te 10 bo jest już furtka do wykorzystania
zord napisał(a):a niech ich zamkną od jakiegoś czasu zaczął mnie ten serwis denerwowaćnie dość że bez premium wolno się ściąga długo czeka to teraz po południu praktycznie nie da się nic pobrać bo niby wolnych slotów nie ma...


tu masz racje ja mam też go dosyć
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Polak...Ty idealistoSmile...a nie wiesz kiedy się wezmą za narkotyki i prostytucjęTongue?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#7
zord napisał(a):a niech ich zamkną od jakiegoś czasu zaczął mnie ten serwis denerwowaćnie dość że bez premium wolno się ściąga długo czeka to teraz po południu praktycznie nie da się nic pobrać bo niby wolnych slotów nie ma...

Też mam problem z pobieraniem po 18GrinGrinGrinGrinGrin
Odpowiedz
#8
meir za rapidshare się szybciej wezmą zapewniam
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
PowodzeniaSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#10
a poza tym kto tu mówi o zamykaniu wystarczy że nakażą filtrowanie treści i użytkowników
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
za to zord jak na noc odpalisz jdownloadera to możesz do rana kilka dobrych filmów pobrać. i to ze stałą, największą przepustowością łącza. i nie ma tych debilnych kodów jak np. na hotfile - jakbyś chciał przez jakikolwiek program coś z tego serwisu pobrać to za każdym linkiem musisz wklepywać kod, a przy rs jest pełna automatyzacja. ''

jest w p... dużo takich serwisów typu rs, jeden zamkną, ocenzurują czy cokolwiek to są jeszcze inne. poza tym rs wychodzi powoli z mody właśnie przez limity - ludzie propagują inne, darmowe zamienniki.
Odpowiedz
#12
Jakiś czas temu RS się sknocił. Przez dzień są takie kolejki, że nie idzie się dobić do wolnego slotu. Nie wiem co zrobili... zmniejszyli ilość tych slotów dla free userów czy co? Dobrze, ze są inne, o wiele lepsze alternatywy, tupu megaupload, mediafire, ifolder.ru.
Vences
Odpowiedz
#13
do 16-18 jest ok,puzniej lipa.A czy zakmną rapida.......mało prawdopodobne.
Odpowiedz
#14
Zamknąć w cholerę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości