Wyciek! Co Microsoft udostępnia policji?
#1
Wyciek! Co Microsoft udostępnia policji?
igH | Tagi: inwigilacja, Microsoft, policja, prywatność, służby, wyciek

Do internetu przeciekł 22-stronnicowy podręcznik, przygotowany przez Microsoft dla organów ścigania. W podręczniku Microsoft opisuje jakie dane dotyczące użytkowników zbiera i wyjaśnia jak łatwo policja może “monitorować” internautów za pomocą serwisów takich jak Hotmail, MSN, Office Live a nawet Xbox Live.
Podręcznik Microsoftu dla Policji

Serwis Cryptome.org, który jako pierwszy upublicznił “Microsoft Online Services Global Criminal Compliance Handbook” został na żądanie Microsoftu wyłączony. PDF z podręcznikiem dalej można jednak pobrać z serwerów WikiLeaks.org.


WikiLeaks.org ma serwery na całym świecie i twierdzi, że nie boi się Microsoftu

W podręczniku Microsoft podkreśla, że wszystkie dane ich użytkowników są składowane w USA, nawet jeśli adres danej usługi jest w domenie innego kraju. Z poradnika dla organów ścigania dowiedzieć się można również, że dane z formularza rejestracyjnego przetrzymywane są w nieskończoność, a historia połączeń IP tylko przez 60 dni.

Zdecydowanie warto zapoznać się z tym poradnikiem, aby wiedzieć jakie dane na nasz temat Microsoft udostępnia ogranom ścigania. Czekamy, aż wyciekną podobne dokumenty autorstwa Google i polskich portali… ;-)
Microsoft, Yahoo, AOL, Skype, Facebook…

Cryptome.org już zeszłego roku ujawnił podobny szpiegowski poradnik, ale odnośnie praktyk Yahoo. Dowiedzieliśmy się wtedy ile Yahoo żąda od policji za “przygotowanie” danych na temat konkretnego użytkownika.

Warto podkreślić, że na początku tego tygodnia Cryptome opublikował również wewnętrzne wskazówki dotyczące szpiegowania użytkowników, które wyciekły z Facebooka, AOL i Skype‘a. Żadna z firm nie podjęła jednak akcji prawnych. Cytując Younga:
tylko Microsoft zachował się jak d…

Cryptome.org powstanie z martwych

Żeby było śmieszniej, Microsoft do zablokowania Cryptome wykorzystał DMCA, czyli poprosił Cryptome o natychmiastowe usunięcie wszelkich “copyrighted materials” należących do Microsoftu. John Young, redaktor Cryptome na prośbę nie przystał i dostęp do serwisu stracił.

Young twierdzi jednak, że od dawna był przygotowany na taki scenariusz i jest w stanie szybko przejść na alternatywny hosting — problemem będzie jednak domena, bo ta została “zablokowana” przez obecnego ISP do czasu wyjaśnienia sprawy. Żeby było śmieszniej, ISP Cryptome.org to Network Solutions. Ta sama firma hostuje 4chan.org…
Young już przeniósł serwis pod adres

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Microsoftu walka z wiatrakami?

Dziwi nas zachowanie Microsoftu… Kto jak kto, ale oni powinni chyba wiedzieć, że jeśli coś raz zostanie wrzucone do sieci, to pozostanie w niej na zawsze. Próby kasowania kopii są z góry skazane na porażkę. Jedyne wyjście z “wyciekowych potyczek” to wyjście z twarzą. Pozwy jednak, nie pomogą zbudować dobrego PR-u…

niebezpiecznik.pl
Odpowiedz
#2
MS głupie ciule
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
dlatego trzeba ich piracićTongueTongue
Odpowiedz
#4
mam oryginalnego XP jak się zabezpieczyć przed tymi złodziejami danych ?
Odpowiedz
#5
Hotmail, MSN, Office Live a nawet Xbox Live - Nie korzystam Smile
Odpowiedz
#6
Xbox Live w Polsce nie występuje Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Zobaczcie jakie badania wykonuje Symantec:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Było...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#9
Zgadza się Jurek. Parę dni temu o tym pisałem...
Odpowiedz
#10
VenomX napisał(a):Hotmail, MSN, Office Live a nawet Xbox Live - Nie korzystam Smile


Ja również więc mogą mi skoczyćWink
Odpowiedz
#11
LikwidatoR napisał(a):
VenomX napisał(a):Hotmail, MSN, Office Live a nawet Xbox Live - Nie korzystam Smile


Ja również więc mogą mi skoczyćWink

Również nie używam tego dziadostwa...ale Ty Likwi...nie wiem...jak Cię namierzą na onionie to może być bryndzaGrinGrinGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
Meir napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):
VenomX napisał(a):Hotmail, MSN, Office Live a nawet Xbox Live - Nie korzystam Smile


Ja również więc mogą mi skoczyćWink

Również nie używam tego dziadostwa...ale Ty Likwi...nie wiem...jak Cię namierzą na onionie to może być bryndzaGrinGrinGrin


Nie tam tez nie bo jestem legendarnym prezesem onionu więc wszyscy mają wobec mnie wielki szacunek , więc MS może mi bić pokłonyTongueTongue
Odpowiedz
#13
widze że nikt nie używa tylko nie mówcie że używacie gmaila który pod względem polityki prywatności jest jeszcze gorszy niż ms
Odpowiedz
#14
To prawda. Google czyta e-maile.
Odpowiedz
#15
No dobra ale co oni udostępniają Policji ??? Ja na gmailu gaworzę tylko z dziuniami osexieTongue...a to chyba nie jest karalne w naszym krajuGrin?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#16
Wysyłasz obsceniczne e-maile?? Ojć, Ciebie trzeba zamknąć do izolatki Smile.
Odpowiedz
#17
ja mam poczte na o2.pl i home.pl z której korzystam.. mam na windowslive.com choć jakoś nie używam..
Odpowiedz
#18
Korzystam jedynie z przeglądarki Google+ oczywiście wyłączone ciasteczka, zapamiętywanie stron, historii w Firefox + wtyczka TrackMeNot.
Odpowiedz
#19
Gienek...Młody Człowieku...jak dorośniesz to zrozumiesz,że światem rządzą : sex,władza i pieniądzeSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#20
I oczywiście dębowe Meir Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości