Niezła infekcja i na dodatek powracająca
#1
macie tutaj wszystko na ten temat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i tu kolejna klijent bez aktualizacji bez antywirusa i FW jechał

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

WIN11
Ventura
Odpowiedz
#2
No wiesz są różni ludzie Tongue
Np u nas też ktoś jechał bez zabezpieczeń Wink

A Virut to na prawdę ciężka infekcja - koleś który wymyślił Viruta zasługuje na jakieś wyróżnienie Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Miałem okazję z tym czymś obcować Smile
Powiem jedno , lepiej zrobić pełen format wszystkich partycji , infekcja Virut-a jest tak rozległa ,że to jedyne rozsądne wyjście.
W zasadzie to jedyny wirus jaki złapałem i to jeden z najgorszych jaki powstał, i miałem wtedy avirę , piszczała krzyczała, a ja byłem pewny ,że to FP bo płyta z pewnego źródła Wink
Odpowiedz
#4
Co za ludzie...
Pierwsza infekcja : sam mu ten Virut przecież nie wlazł i się nie uruchomił...trzeba myśleć jak rączki swędzą przy klikaniuSmile
A ta druga infekcja to czysta paranoja...bez zabezpieczeń bez aktualizacji...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#5
Mi on wlazł poprzez program który otrzymałem od firmy ,od wizualizacji wnętrz , odpalił się "ałtorun" Wink

edit: dodam, że jeszcze wtedy , mniej interesowałem się systemami zabezpieczeń niż teraz Wink
Odpowiedz
#6
Cóż za podstępna firma FacecikGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#7
Meir napisał(a):Cóż za podstępna firma FacecikGrin


Ano podstępna Grin

edit: szkoda ,że DW wtedy nie miałem , infekcji by nie było .
Odpowiedz
#8
Sami są sobie winni,że łapią wirusy, klikająna byle co, nie myślą , wchodzą kij wie gdzie to są problemyWink
Odpowiedz
#9
LikwidatoR napisał(a):Sami są sobie winni,że łapią wirusy, klikająna byle co, nie myślą , wchodzą kij wie gdzie to są problemyWink


To prawda ale człowiek jest omylny a poza tym wielu użytkowników nie ma doświadczenia i dlatego warto uwzględnić taki zestaw zabezpieczający, który uwzględnia wielowarstwową ochronę, dostosowaną do warunków oraz zaawansowania i predyspozycji usera.
Odpowiedz
#10
Z virutem można by dniami i nocami walczyć, logi sprawdzać, działać, ale nie wiadomo czy się do końca szarlatana usunie. przy takim syfie na komputerze jest to syzyfowa praca, lepiej już ten format zrobić i mieć pewność. A na DP co chwile takie infekcje, nie wiem Ci ludzie rozumu nie mają?
Odpowiedz
#11
Cytat: Z virutem można by dniami i nocami walczyć, logi sprawdzać, działać, ale nie wiadomo czy się do końca szarlatana usunie. przy takim syfie na komputerze jest to syzyfowa praca, lepiej już ten format zrobić

Format czego.Systemowego czy całosci z uwzględnieniem wszystkich pamięci przenosnych.
A moze tylko systemowego z usunięciem na wszystkich dyskach i pamieciach tylko plików wykonywalnych (to nie tylko exe).
A moze da sie bez formatu,nieraz.
Odpowiedz
#12
Da sie bez formatu, ale za dużo z tym ambarasu jak dla przeciętnego użytkownika
Odpowiedz
#13
Bez wzgledu na sposób jaki wybierzesz,zawsze jest z tym duzo ambarasu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości