Kto miał ostatnio BSODa w xp przyznawać się
#21
ok tak tylko pytałem ja nie mam do tej pory chociaż mam tę aktualizacje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#22
Venom...słyszałem o jakimś RootkicieTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#23
Wydaje mi się iż każdy z nas był narażony na tego akurat rootkita, był on powiązany z aktualizacją Windy, wtedy to się przedostał, gdy deaktywowałem SD i aktualizowałem system. Jak już wcześniej pisałem na nic zdałaby się ochrona antywirusowa jak i ochrona DW...
Odpowiedz
#24
u mnie nic nie przelazło
mam DW nie ma bsod
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#25
Akurat ja miałem niefart...Jednak nie był to dla mnie kłopot -Acronis rozwiązał problem .
Odpowiedz
#26
VenomX napisał(a):Akurat ja miałem niefart...Jednak nie był to dla mnie kłopot -Acronis rozwiązał problem .


Skąd Ty VenomX pobierasz aktualizacje Windows? Smile
Odpowiedz
#27
W opcjach mam zaznaczone aktualizacje automatyczne, tak więc same mi się pobierają .
Odpowiedz
#28
czekajcie ten rootkit nie był w żaden sposób powiązany z update
chodzi o to że użytkownicy zostali zarażenie przez rootkit wcześniej np przez stronę zainfekowaną lub crack lub jeszcze co innego
po prostu ich zabezpieczenie nie wykryło zagrożenia

dlaczego są bsody bo suma kontrolna rootkita nie zgadza się z sumą kontrolną updatu MS co doprowadza do niestabilności systemu
dlatego że rootkit zmodyfikował tak jądro że nowy update był nie kompatybilny - ja to tak zrozumiałem czytając np na DP
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#29
Był sobie rootkit. Siedział sobie w systemach użytkowników, ale tylko do czasu. Jego twórcy nie przemyśleli wszystkiego. Nie zdążyli go dostosować do nowych wersji, aktualizacji systemu. I to po aktualizacji powodowało BSODy.
Odpowiedz
#30
polak900 napisał(a):czekajcie ten rootkit nie był w żaden sposób powiązany z update
chodzi o to że użytkownicy zostali zarażenie przez rootkit wcześniej np przez stronę zainfekowaną lub crack lub jeszcze co innego
po prostu ich zabezpieczenie nie wykryło zagrożenia

dlaczego są bsody bo suma kontrolna rootkita nie zgadza się z sumą kontrolną updatu MS co doprowadza do niestabilności systemu
dlatego że rootkit zmodyfikował tak jądro że nowy update był nie kompatybilny - ja to tak zrozumiałem czytając np na DP


Zgadza się! Coś ta ochrona real-time Venomxa, nie tegos Smile
Odpowiedz
#31
Nie zgadzam się z tym co piszecie. BSODy zaobserwowałem tóz po aktualizacji a sam MS na samym początku stwierdził iż wina leży po stronie aktualizacji, tak więc musi coś w tym być i na pewno jest...Większość użytkowników dostrzegła problem tóż po...
Odpowiedz
#32
dostrzegła tuż po bo aktualizacja była niekompatybilna z rootkitem ale bez strachu BSODów juz nie bedzie bo jest już nowa wersja rootkita kompatybilna z najnowszymi poprawkami Tongue
Odpowiedz
#33
VenomX napisał(a):Nie zgadzam się z tym co piszecie. BSODy zaobserwowałem tóz po aktualizacji a sam MS na samym początku stwierdził iż wina leży po stronie aktualizacji, tak więc musi coś w tym być i na pewno jest...Większość użytkowników dostrzegła problem tóż po...


Mylisz się!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#34
Na XP miałam BSOD, jak odpalałam tam grę Highway Pursuit .

Okazało się, że wówczas miałam w systemie rootkita, kolega pomógł mi się go pozbyć, ale problem nie minął, więc musiałam odinstalować jedną z moich ulubionych gier. (Ona śmiga na Windows 7.)

Jakoś nigdy nie miałam BSOD- ów po zaktualizowaniu systemu.

Na XP bardzo rzadko widuję niebieskie ekrany śmierci...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#35
joa17t napisał(a):Jakoś nigdy nie miałam BSOD- ów po zaktualizowaniu systemu.


Generalnie ani razu nie miałem tej przypadłości od momentu , gdy używam laptopa, a jest to ponad 2 lata, różności były instalowane, zawsze sysstem zaktualizowany, itd. Na stacjonarce kilka razy, ale to bardziej z mojej winy(podkręcanie procka) i to kilka lat wstecz.
Odpowiedz
#36
Gdy dostałem oryginalny Windows XP z uczelni BSOD stał się historią. Czy mi się zdarzały? Na laptopie miałem kilka razy czy to XP czy Win7, ale to tylko wyniki moich licznych eksperymentów, dlatego nie dziwiły mnie wcale. W normalnym użytkowaniu, chyba tylko przez sterowniki do grafiki (bety testowałem), a później to już wina wadliwego sprzętu.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#37
Miałem ostatnio BSOD po BSOD - pierwszy wywalił maszynę wirtualną na Virtual PC jaką dostałem w szkole (że też nie pomyśleli o VirtualBoxie, na którym jeszcze nigdy nic mi nie padło), a zaraz po tym, w trakcie restartu tej wirtualki poleciała i matka... Nie mam pojęcia z czego to wynikało, system czysty, sprzęt ok, coś ten Virtual PC namieszał.
Odpowiedz
#38
Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem BSOD na XP więc nie wiem skąd ta opinia że XP to ciągłe BSODy. Kiedyś na win98 zdarzały się często. Ostatnio BSODa widziałem na win7 jak testowałem Tongue
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości