Spyware Doctor
#1
Ludzie - uwaga na najnowszego Spyware Doctorka. To konował jakiś.
Wywalił mi 47 infekcji. Oczywiście w skanie na żądanie nie ma opcji usuń, jeśli nie zapłacisz $$$.
Sprawdziłem GDatą, MBAM, ESET, MWAV - czysto.
Pomyślałem - jak taki dobry - sprawdzę go na linkach ze spywarem. Tu był cicho. Odinstalowałem - i proszę: MBAM znalazł wpisy w rejestrze.
A MWAV - 62 wpisy które po sobie zostawił.
Mieliście podobne doświadczenia z doktorem S.?
Odpowiedz
#2
a może to nie nie jest spyware doctor tylko coś co się pod niego podszywa co? skąd ściągałeś aplikacje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Ściągałem PC Tools Firewall z:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do tego dodałem sobie doktorka
Odpowiedz
#4
Pewnie ciasteczka cookies Ci wykrywa, jak kiedyś go miałem to same ciasteczka mi wykrywał, w tym jest dobryWink
Odpowiedz
#5
ciasteczek doktorek wciął 12
skanuje jeszcze MWAV - na razie 62 błędne wpisy i wirus DeepScan:Generic.Malware.P!Pk.B9FCE314 (DB) - cokolwiek to znaczy
i pomyśleć, że chciałem tylko zmienić firewalla
Odpowiedz
#6
Ja go już dawno temu wyczułem, że jest lipny Grin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
a ja go sobie już dobrze zapamiętałem tego konowała
Odpowiedz
#8
Dziwna sprawa, przecież PC Tools należy do Symanteca, więc raczej by sobie nie pozwolili na coś takiego?
Odpowiedz
#9
ciekaw jestem, czy gdybym to kupił, też miałbym tyle infekcji
Odpowiedz
#10
Trochę to dziwne, bo przecież SD ma wysokie notowania i jest polecany na wielu portalach...i muszą być jakieś przyczyny tego. Z drugiej strony mam podobne doświadczenie z MWAV (eScan), który jako skaner pokazał mi pełno dziwnych keyloggerów, screenloggerów i innego malware, czego nie potwierdziły żadne inne programy, którymi przeczesałem potem system.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Korzystam z MWAV. Myślę, że to problem terminologii. MWAV nazywa wpisy w rejestrze wirusami. Najczęściej to wpisy nieaktywne, (które najczęściej usuwa się ręcznie w analizie logów), a więc nie wirusy.
Niemniej jednak po zabawie linkami od Eru miałem właśnie 62 takie wpisy. MWAV więc bym tak definitywnie nie skreślał.
Odpowiedz
#12
No tak...nawet spłodziłem wątek o tym i pamiętam Twoje wyjaśnienia asg Smile Z tej przyczyny zaczęły się u mnie pojawiać dziwne softy z Zemaną na czele, a skończyłem na The Cleaner 2010 z promocji, bo ten m.in. keyloggery wykrywa.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Asg a masz jeszcze ten plik instalacyjny?, jeżeli tak to wyślij go do jakiegoś labu niech sprawdzą czy tam faktycznie coś "siedzi".
Odpowiedz
#14
tego softu kiedyś używałem ale przeraziło mnie ta w jaki sposób zużywa zasoby kompa i muli
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
To prawda, mulił nie miłosierniezwłaszcza podczas skanu wersje sprzed roku i 2 latWink
Odpowiedz
#16
To legalna strona i wg mnie czysty plik (ważny certyfikat, prawidłowy podpis). Po prostu teraz taki mają marketing. Co raz więcej firm tak zaczyna. Zauważyłem to u MicroWorld i Webroota.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości