Avira i porty.
#1
Witam czy Avira free korzysta z portu 135?
Odpowiedz
#2
Nie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Dzięki zbycho.
Właśnie o to mi chodziło Smile
Odpowiedz
#4
No chyba, że masz Vistę (na 7 nie wiem jak to jest) bo w takim wypadku gdy zamkniesz go jakimś programem nap WWDC to możesz mieć problem (np. znikające miejsce na dysku).

Sam miałem kiedyś taki przypadek, poza znikającym miejscem nie można było tworzyć np. punktów przywracania sytemu.
Odpowiedz
#5
Uwaga: - niektóre firewalle mogą po tym zabiegu zresetować adresy IP i nie będzie neta
Odpowiedz
#6
Cytat: No chyba, że masz Vistę (na 7 nie wiem jak to jest) bo w takim wypadku gdy zamkniesz go jakimś programem nap WWDC to możesz mieć problem (np. znikające miejsce na dysku).

Po pierwsze WWDC nie jest programem pod Vistę ani pod Windows7.To operuje na wpisach rejestru a w powyższych są troche inne.
Po drugie w linku jest opis o tym jakie moga byc skutki uboczne zamknięcia tego portu ale ja nie miałem osobiście z nimi do czynienia mimo zamknięcia tego portu.
Odpowiedz
#7
WWDC jednak działa na Viście, bo sam zamykałem nim porty i potem miałem problem jak wyżej, a o tym, że nie jest to narzędzie które współpracuje poprawnie z Vistą dowiedziałem się później szukając rozwiązania moich problemów, tak więc skoro już czegoś doświadczyło się na własnej skórze można się podzielić z innymi.

A tak poza tym to nic tam nie manp. oznikającym miejscu na dysku Wink.
Odpowiedz
#8
Gnome napisał(a):No chyba, że masz Vistę (na 7 nie wiem jak to jest) bo w takim wypadku gdy zamkniesz go jakimś programem nap WWDC to możesz mieć problem (np. znikające miejsce na dysku).

Sam miałem kiedyś taki przypadek, poza znikającym miejscem nie można było tworzyć np. punktów przywracania sytemu.

Mam poczciwego XPka Smile
Odpowiedz
#9
Cytat: WWDC jednak działa na Viście,

Gnome,ja wyraźnie napisałem ze to nie program pod Viste a nie to czy można go na niej uruchomić.A to jest zasadnica różnica.
Cytat: A tak poza tym to nic tam nie ma np. o znikającym miejscu na dysku

A dlaczego ma być?Skoro to nie narzedzie do Visty lecz do XP a te dwa systemy róznie się budową,miedzy innymi usług i rejestru.
Odpowiedz
#10
Zbycho, gdy ja używałem WWDC to jeszcze nawet na Vistę był on polecany, bo nie wiedziano o "efektach ubocznych", program działał, spełniał swą funkcję (zamykał porty), tu nie chodzi o sam program, tylko o port 135, którego w Viście po prostu nie należy zamykać i nie ważne czy użyje się do tego celu WWDC, czy magicznej różdżki.

No ale mniejsza z tym skoro Blade ma XP.
Odpowiedz
#11
Cytat: Zbycho, gdy ja używałem WWDC to jeszcze nawet na Vistę był on polecany, bo nie wiedziano o "efektach ubocznych", program działał, spełniał swą funkcję (zamykał porty), tu nie chodzi o sam program, tylko o port 135, którego w Viście po prostu nie należy zamykać i nie ważne czy użyje się do tego celu WWDC, czy magicznej różdżki.

To narzedzie nigdy nie było pod Vistę.Nigdya wyłacznie pod w2k win 2003 i xp
Jeszcze raz powtarzam.To narzedzie zamyka porty poprzez zmianę konkretnych wpisów w Rejestrze.
W Rejestrze Visty takich wpisów odpowiedzialnych za to nie ma i nigdy nie było,wiec WWDC nie mógł ich zmienić i poprzez to wyłaczyć te porty.
To ze zapalały sie "swiatełka'' było wynikiem tego ze program głupiał.
A to ze jakis domorosły fachman to w viście uzywał i innym polecał,to jego problem.
Co do visty i portu 135 to nie ma zadnych przeciwskazań by go zablokować.
Odpowiedz
#12
Ach Zbycho zmienny jesteś, bo niespełna rok temu pisałeś o porcie 135 coś zupełnie innego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wink.

A co do domorosłych fachowców, to był nim Landuss, no ale zapewne dlatego to zrobił bo sam używał (nie wiem czy teraz też) XP.

A powodem dla którego w Viście nie należy zamykać portu 135 jest wyłączenie harmonogramu zadań, co w Viście w przeciwieństwie do XP powoduje właśnie problemy które ciężko "przeskoczyć".
Odpowiedz
#13
Cytat: Ach Zbycho zmienny jesteś, bo niespełna rok temu pisałeś o porcie 135 coś zupełnie innego

A gdzież ta moja zmienność.Dalej uwazam ze port 135 powinien być blokowany przez firewall.
To zupełnie cos innego niż jego zamknięcie.Blokada polega na wyłaczeniu tego portu dla połaczeń przychodzacych.
Natomiast WWDC dodaje do rejestru wpis
Kod:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Rpc\Internet]
"UseInternetPorts"="N"
I usuwa wartość ncacn_ip_tcp z DCOM Protocols oraz zmienia wartość EnableDCOM w kluczu
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Ole

które sa odpowiedzialne między innymi za błedne działanie Harmonogramu zadań.Tu uwaga! Ten pierwszy wpis w zwykłym systemie nie istnieje.I to problemy moze potęgować.
I bez wzgledu na to czy w viście czy w xp,jego utworzenie moze rodzić rózne konsekwencje dla systemu.Podobnie jak wyłaczenie obsługi modelu Dcom
A to ze rodzi,wiemy przynajmniej od 2003 roku.
Zaś to ze ktoś go błędnie polecił na vistę,to nie mój problem.
Ja napisałem tak
Cytat: Tu masz jeszcze dodatkowy opis ale to bardziej pod xp-eka.
Z vista stycznosci nie mam więc nie wiem czy rejestr jest w niej kompatybilny z rejestrem xp

Poza tym musisz rozróżnic pojęcia port otwarty,zamknięty,zablokowany.
Zablokowanie portu to zupełnie coś innego niz jego zamknięcie.
Port moze być zablokowany,pozostajac otwartym.
Odpowiedz
#14
No a ja cały czas piszę o zamykaniu portu 135(WWDC to robi także w Viście powodując problemy), nigdzie nie napisałem o blokowaniu portu (co nota benerobi np. sama TP w nerwostradzie) więc cała ta dyskusja wynika z nieporozumienia.

No ale skoro kwestia wyjaśniona (portu nie należy w Viście zamykać, a jedynie blokować) tak więc chyba wszystko zostało już powiedziane/napisane.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości