Kaspersky Lab opatentował metodę minimalizowania liczby FP
#1
Ciekawy artykuł ze strony kaspersky.pl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pewnie ta technologia zostanie wprowadzona z linii produktów 2011Wink
Odpowiedz
#2
Nie wiesz LikwidatoRze...czy już pracują nad pierwszą betą z linii 2011?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#3
"Opatentowany system automatycznie usuwa z antywirusowych baz danych błędy, które wywołują fałszywe alarmy. Informacje o programach, adresach URL oraz innych obiektach wykrytych na komputerze użytkownika są natychmiast wysyłane do producenta rozwiązań antywirusowych w celu porównania z listami kontrolnymi. Jeżeli będą pokrywały się, system obliczy prawdopodobieństwo, z jakim dany obiekt jest czysty lub zainfekowany.
Obliczenia opierają się na kilku kryteriach związanych z zachowaniem obiektu. Jeżeli program zostanie uznany za bezpieczny, antywirusowe bazy danych zostaną natychmiast poprawione. Pozwala to niezwłocznie dokonać modyfikacji w czasie rzeczywistym natychmiast po wystąpieniu fałszywego trafienia, dzięki czemu takie incydenty będą stanowiły tylko odosobnione przypadki."

Jako żywo przypomina mi to zasadę działania Panda Cloud...bo jakżeby inaczej ta natychmiastowa wymiana informacji między użytkownikiem a bazą danych i z powrotem miałaby wyglądać?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
pewnie gdzieś w marcu będzie Alfa pierwszaWink, koniec kwietnia, początek maja beta, gdzieś lipiec- sierpień Final jak to zwykle bywaWink
Odpowiedz
#5
coś mi się wydaje że opatentowali coś co już dawno ktoś inny wymyślił podobny mechanizm oprucz pandy jest jeszcze w nortonie mccafee i jeszcze z pare innych by się znalazło
Odpowiedz
#6
Kaspersky od pewnego czasumało generuje Fp, jak jeszcze wprowadzą nową technologię to będzie notował jeszcze lepsze rezultaty pod względemFPSmile
Odpowiedz
#7
mała OT:Meir czemu zmieniasz codziennie zabezpieczenia wczoraj był Norton dzisiaj OA,jutro pewnie AviraGrin

co do Kasperskiego najlepiej niech siebie opatentują.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#8
co do kasperskiego to niech zrobią normalny antywirus a nie kobyłę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
polak zmień kompa lub ogarnij system to nie będzie kobyłyWink
Odpowiedz
#10
ta na pewno
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
niezłą wpadke wczoraj zaliczył kaspersky wykrywał skrypty googla jako niebezpieczne

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
No ja mówię poważnie. Jak mi na xpku przy ponad 50 aktywnych procecach, sporo programów działających w tle , ponad 100 aplikacji zainstalowanych w systemie przy tylko 2 gb ramu i to ddr2 żadnych 3 czy 4 i działał mi okej mówię o CF2, nie odczuwalny a Ty masz mniej procesów, mniejaplikacji na kompie i Ci muli to coś masz nie tak albo z systemem albo masz złoma nie komputer. Nawet w śmiesznych AV-C w teście na obciążenie zajął wysokie miejsce Advanced+ i innych testach na obciążenie pakietów z wszystkimi komponentami zajmował z Nortonem pierwsze miejsca, Avira za nimi, więc polukaj u siebie lepiej, zrób formatalub zmień kompaSmile
Odpowiedz
#13
zord napisał(a):niezłą wpadke wczoraj zaliczył kaspersky wykrywał skrypty googla jako niebezpieczne

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



dobre jak na Kasperskiego
mnie likwidator nie chodzi o mulenie, mnie chodzi o to że jest rozrośnięty według mnie nie potrzebnie
dla mnie to przerost formy nad treścią i zostawmy tę rozmowę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#14
To dobrze,że jest rozrośnięty , ma być ograniczony , kompletnie okrojony jak jakieś darmowe programybez niczego. Ciesz się ,że mabajery szukanie luk, wirtualna klawiatura to są pomocne rzeczy nie jakieś pierdoły, ma dużo opcji konfigurowania i dobrze daje dużo mozliwości a nie jakiś total ograniczony. Wprowadzenie piaskownicy, Hipsa to też błąd. Chcesz mieć sam Av z jakaś heurystyka i goły Fw w pakietto jest lepsze rozwiązanie niż rozbudowany pakiet. Właśnie widzę gdzie jest Avira suite a gdzie Kis. Różnicakolosalna. W pakietach Avira może pomarzyć o dobrych wynikach jak nie wprowadzą nowych technologii, nie rozbudują pakietu. Sam widzisz jak nie rozrośniety pakiet jest skuteczny, trzeba nowości wprowadzać a nie stać w miejscuWink
Odpowiedz
#15
zapomniałeś że nie używam w real time w ogóle antywirusa już od dawna
i dlatego mam takie zdanie o Kasperskim
dobra nagadaliśmy się ja ciebie rozumiem spróbuj zrozumieć mnie
i na prawdę zakończmy tę rozmowę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#16
okejjuż dobrzeWink
Odpowiedz
#17
LikwidatoR napisał(a):pewnie gdzieś w marcu będzie Alfa pierwszaWink, koniec kwietnia, początek maja beta, gdzieś lipiec- sierpień Final jak to zwykle bywaWink


A polska wersja pewnie kilka miechów potem Craze

Anyway, Kasper często ma problemy z poprawną analizą nowego softu. Praktycznie każdy emulator M.A.M.E. (automaty arcade), Amigi, Odtwarzacz z kodeków K-Lite, ect., wykrywał jako "TMP.Keylogger.blablabla" - (kategoria zagrożenia jako riskware), zwłaszcza podczas przechodzenia aplikacji w fullscreen:/ Czasem miałem dość z wysyłaniem im wszystkiego do labu. Oczywiście kończyło się to przyznaniem mi racji i podziękowaniami za pomocSmile Raz tylko jak im wysłałem pewną WWW, to powiedzieli mi, że faktycznie ma lukę. Skontaktowali się z adminem owej strony i po pewnym czasie wszystko było okSmile
I dlatego właśnie się domyślam dlaczego opatentowali tą metodęSmile))
Vences
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości