Temperatura dysku
#21
u mnie wd 42 samsung 25 Tongue
Odpowiedz
#22
Ja jestem fanboyem WD...następny też wezmę tej firmySmile

25 ? To chyba go trzymasz za oknemTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#23
Zord komputer umieść w pobliżu kaloryfera w zimie temperatura Ci skoczy, a Meir niech wrzucidysk do śniegu w okresie zimowymGrin
Odpowiedz
#24
Tak sobie LikwidatoR właśnie pomyślałem...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#25
Ja na przykład mam takie temperatury:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale WD ma chyba zrąbany czujnikSad bo jak go dotykam to jest letni, zresztą inne też są wysokieSad
Odpowiedz
#26
kkkss napisał(a):Ja na przykład mam takie temperatury:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale WD ma chyba zrąbany czujnikSad bo jak go dotykam to jest letni, zresztą inne też są wysokieSad


Organoleptycznie temperature dysku powinno sie sprawdzac dotykajac jego bokow - nie gory czy dolu dysku. Zwiazane jest to z budowa wewn. radiatorow odprowadzajacych cieplo, skonstruowanych w ten sposob aby nadmierna temperatura przekazywana zostala z dysku na obudowe poprzez miejsca montazu - przykrecenia dysku do stelarzu obudowy.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#27
Mi chłopaki w klasie powiedzieli, że moje tem na Q6600 które min. mają 46stopni są niby za wysokie ;d;d
Bo oni na Pentium 4 mają 27stopni Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#28
Dobrze, dotykałem twardziela z każdej strony i nie stwierdziłem różnicy temperatur?
Odpowiedz
#29
mateusXz napisał(a):Mi chłopaki w klasie powiedzieli, że moje tem na Q6600 które min. mają 46stopni są niby za wysokie ;d;d
Bo oni na Pentium 4 mają 27stopni Grin


No to ja im życzę powodzenia Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#30
Mój dysk ma 41 stopni ;d Seagate Baracuda ;d
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#31
Western - 34, Seagate 30. W ogóle Speedfan jakieś cyrki mi pokazuje - jakaś temp3 - 68 stopni, 2 wiatraki?
Odpowiedz
#32
Albo procka, nie pamiętam dokładnie które temperatury podzespołów odpowiadająoznaczeniomSpeed Fana. Jak miałemIntela Celerona 2.0 procka to po 4 latach używania miałem 70 stopni,że się komputer sam resetował. Zmieniłem na chłodzenie Pentagramumiedziany i spadło dookoło 50 stopni. Standardowe chłodzenia nie sąnajwyższych lotówSmile
Albo temp 1 jest procka hmmm
Odpowiedz
#33
HD Samsung 500GB
HWMonitor64 1.15 pokazuje 24 stopnie...
Odpowiedz
#34
korbennn napisał(a):HD Samsung 500GB
HWMonitor64 1.15 pokazuje 24 stopnie...

Ale po włączeniu kompa czy po 3 godzinach pracySmile?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#35
Meir, nie CZepiaJ się...
hehe
Po włączeniu, teraz pokazuje 31.

edit// kolejny odczyt po upływie ponad 4h - 32 stopnie.
Odpowiedz
#36
Ja mam w lapie na dysku seagate 7200 2.5" 250 GB 16mb sata2 (uff...) od 43 do 55 stopni.
I działa Smile
Odpowiedz
#37
Chodzi nam o stacjonarne kompy, nie wiem jakie są na lapkach temperaturyWink
Odpowiedz
#38
Ja też się nie orientuję. Miałem standardowo dysk 5400 RPM no i był chłodniejszy (ale i wolniejszy).
Tego chyba nieco za bardzo katuję Smile
Odpowiedz
#39
Poczytajna jakiśforach może się dowiesz jakie są optymalne temperaturyna laptopach , nie wiem czy sąna takich samych zasadach jak stacjonarne a lepiej wiedziećWink Tak wogóle to Ciedawno nie było ziom na forumWink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości