Kilka pytań
#1
Mam kilka pytań odnoszących się zabezpieczenia komputera <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Czytałem na tym forum, że do zabezpieczenia komputera potrzeba:

1. HIPS (z piaskownicą, klasyczny lub behwioralny), który potrafi skutecznie zablokować wszelkie niepożądane zmiany w systemie.

4. Piaskownica lub program do wirtualizacji dysków, który chroni przez zainfekowaniem systemu przez wirusy z internetu i dysków wymiennych oraz pozwala na przetestowanie nieznanych aplikacji

I ja mam pytanie co do tych 2 punktów. Nie wiem zupełnie o co chodzi jak to działa itp. Jakie możecie polecić programy z tego (najlepiej polski interface) i koniecznie musi być darmowy !

Obecnie posiadam Avira Free + Outpost Firewall free + MBAM (skaner na żądanie)

Czy potrzebuje programów z pkt 1 i 4 czy może te z których mam mają takie funkcje?
Jakieś sugestie co do mojego zabezpieczenia ?
Opłaca się instalować po wyjściu stabilnej wersji Avasta 5 czy pozostać przy avirze.

Proszę o odpowiedzi


Pozdrawiam !!!
Odpowiedz
#2
masz całkiem porządne zabezpieczenia
pewnie nawet nie wiesz ale masz hipsa w Outpoście
nazywa się host protection
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Heh nawet nie wiedziałem że we free też jest a i bym zapomniał mam jeszcze windows defendera xd
A ta pisaskownica co to jest ? potrzebne ? jak to działa ? jaak możesz streść mi to <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> Dziękuje za szybką odpowiedź

Pozdrwiam !
Odpowiedz
#4
piaskownica jest coi potrzebna do uruchamiania nieznanych aplikacji podejrzanych o malware
wygląda to tak że daną aplikację uruchamiasz wirtualnie czyli jakby poza systemem co uniemożliwia zainfekowanie systemu
oczywiście to jest w skrócie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Polak wszystko Ci wyjaśnił...już masz wszystkie podstawowe rzeczy, a co do ich opisu, konfiguracji lub opinii o innych softach znajdziesz tu sporo informacji...spędzisz na tym duuużo czasu, jeśli tylko masz ochotę dowiedzieć się coś więcej Smile
Co do pkt.4 (wirtualizacja) - używam do tego Returnila, o którym jest tu na forum dość sporo, bo to program po polsku i ma wersję free. Powinien spełnić Twoje oczekiwania, a więcej o nim możesz przeczytać w kilku wątkach...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Dziękuje za odpowiedzi ale taka pisaskownica wydaje mi się że będzie dla mnie zbędna xd
Z reguły nie tykam podejrzanych plikow itp

Dzięki raz jeszcze !

Pozdrwiam !
Odpowiedz
#7
Boniaszek napisał(a):Dziękuje za odpowiedzi ale taka pisaskownica wydaje mi się że będzie dla mnie zbędna xd
Z reguły nie tykam podejrzanych plikow itp

Dzięki raz jeszcze !

Pozdrwiam !


Host Protection jest bardzo skuteczny (ale nie tak jak DW) na najwyższym poziomie ochrony. Niestety jest wówczas bardzo upierdliwy a jego skuteczność jest uzależniona od Twoich właściwych decyzji. W DefenseWallu nie musisz odpowiadać na żadne pytania a ochrona przed wirusami z internetu i pendrive,a jest stuprocentowa. Jeżeli DW Ci nie odpowiada, to możesz ustawić hipsa w Outpoście na poziomie domyślnym "Normal" i otwierać strony internetowe, komunikatory i dyski wymienne w Sandboxie. Na poziomie normalnym Host Protection nie jest tak męczący ale też niezbyt szczelny, ale piaskownica uzupełni ochronę nawet jeżeli podejmiesz niewłaściwą decyzję.
Osobiście polecam DW + Outpost z wyłączonym hipsem i Avirę on-demand, ewentualnie real-time.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości