CCleaner - integralność rejestru
#1
Jest w CCleaner zakładka "integralność rejestru", jest przycisk "skanuj by znaleźć problemy", po przeskanowaniu wyrzuciło mi tego trochę, czy bez obaw mogę nacisnąć "napraw zaznaczone problemy" ?
Odpowiedz
#2
Bez obaw . W razie czego można stworzyć kopie zapasową .
Odpowiedz
#3
stary kto nie ryzykuje ten nie pije szampana! Smile

taka mała pomoc do do kluczy rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINEHKLM
Zawiera informacje o sprzęcie i dane systemu operacyjnego.

HKEY_CLASSES_ROOT HKCR
Zawiera dane o zarejestrowanych typach plików i skojarzonych z nimi aplikacjach.

HKEY_CURRENT_CONFIG HKCC
Zawiera informacje o bieżącym profilu sprzętowym.

HKEY_CURRENT_USER HKCU
Przechowuje profil zalogowanego użytkownika.

HKEY_USERS HKU
Przechowuje wszytkie (w tym domyślny) profile użytkowników.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#4
Nie straszcie go Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Myślę by tego użyc bo mam taki problem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Ja tam testuję wszystkie "czyszciciele"na max ustawieniach ,oczywiście wczesniej robię snapshocik za pomocą CTM,i Jak coś nie działa przywracam obraz.CCleaner to jeden z najbezpieczniejszych "sprzątaczy"
Odpowiedz
#7
ok, zrobiłem to, odpaliłem kompa żeby sprawdzić czy wszystko działa i jest ok, choć nie rozwiązało mi to problemu z tym błędem ze zrzutu ekranu,ale użyłem jeszcze ATF Cleaner i nie wyskakuje już ten błąd, choć jeśli chodzi o ten ATF to on ma chyba to samo co CCleaner (i mogłem go użyć do czyszczenia plików tymczasowych, cookie itd.) tylko w okrojonej wersji, jak się mylę proszę mnie poprawić.
Odpowiedz
#8
CCleaner jest ma więcej opcji.
Odpowiedz
#9
Używasz Stefana czy jak to się nazywa? Wyłącz go z autostartu i zrestartuj komputer. Błąd się pojawia?
Odpowiedz
#10
Tak, używam tego. Jak na razie wystarczyło sprzątanie CCleanerem ,żeby ten błąd się nie pojawiał, jak znowu zacznie zrobię to o czym piszesz, ale to znaczy,że program nie będzie odpalany wraz z systemem?
Odpowiedz
#11
Chcę tylko zobaczyć czy on to powoduje.
Odpowiedz
#12
Znowu zaczął się pojawiać ten błąd z obrazka więc jak radziłeś wyłaczyłem Stefana z autostartu, nie pojawił się ten błąd przy uruchomieniu systemu, ale mam okno w ktorym jest napisane,że system został uruchomiony w trybie selektywnym, to nie jest nic szkodliwego? Czyli powodowałby to ten program, napisałem już maila do twórców tego czegoś, bo nic więcej chyba sam nie poradzę skoro już wiem,że to on to powoduje, prawda?
Odpowiedz
#13
pokaż to okno bo pierwsze słyszę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak myślę ,ze może powiło się to dlatego,że wyłączyłem uruchamianie tego programu poprzez msconfig a nie w opcjach programu.
Odpowiedz
#15
wszystko ok zaznacz żeby się nie pojawiało
to jest info z msconfigu tylko
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#16
YHm, wyłączyłem uruchamianie programu w ustawieniach programu i się to okno nie pojawia, Do Adama, tak jak pisałeś, ewidentnie jest to wina Stefana, przy starcie systemu okno o błędzie skryptu się nie pojawiło a jak tylko odpaliłem Stefana tak zaraz powiło się okno o błędzie.
Odpowiedz
#17
wywal stefana i tyle pewnie badziewna wersja
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
To jest chyba wina skryptu w reklamie Smile.
Odpowiedz
#19
Chyba go odinstaluję i zainstaluję jeszcze raz, albo poczekam na razie na odpowiedź od tych mądrych co go stworzyli. W każdym razie dzięki panowie, dzięki waszym radom doszedłem co robi problem.
Odpowiedz
#20
ichito napisał(a):Nie straszcie go Smile


Miałem raz przypadek, gdy CC spowodował uszkodzenie rejestru, dotyczącego prawidłowego działania starszych aplikacji. Moim zdaniem tego typu programy trzeba używać ostrożnie i tylko wówczas, gdy jest to konieczne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości