Soft 2009 roku?
#1
Jaki program waszym zdaniem zasługuje w konczacym sie roku,by dac mu miano Softu 2009 ?
Moim skromnym zdaniem jest to niewątpliwie Kaspersky Internet Security 2010 poniewaz uwazam,ze jest to spełniony program.Zawiera wiekszosc niezbednych skladnikow zabezpieczenia komputera chociazby:zapora,piaskownica,av,anti-spam,anti-baner ,itd.Mozna by długo wymieniac.Wiele innych softow zabezpieczających instalowalem w minionym roku,ale zawsze cos w nich zabraklo(chocby anti-banera) i trzeba bylo doinstalowywac dodatkowy sofcik.To tylko moje zdanie.Testowalem tez DW ten z promo,ale jak tu widzialem na forum,zalecaliscie do niego mimo wszystko jakos firewall i maly av,co znowu wplywalo na mojego wiekowego kompa(256 Ram i niecaly 1Ghz procek).Podkreslam,to tylko moje skromne zdanie,miłoby mi bylo poznac Wasze opinie i wszystkiego dobrego na ten 2010 rok.
KIS 2010 En , Zemana AntiLogger , KeyScrambler , ProtoWall
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem żaden pakiet internet security, jednakże myślę iż w przyszłości będzie to Comodo .
Odpowiedz
#3
Ja myślę ,że kaspersky internet security 2010 .Program jest bardzo dobry posiada też własną klawiaturę.
Odpowiedz
#4
ja bym tu dał programy typu HIPS i do wirtualizacji bo każdy z tych programów jest lepszy i to zdecydowanie od każdego pakietu
Odpowiedz
#5
gjoo napisał(a):Jaki program waszym zdaniem zasługuje w konczacym sie roku,by dac mu miano Softu 2010 ?
Moim skromnym zdaniem jest to niewątpliwie Kaspersky Internet Security 2010 poniewaz uwazam,ze jest to spełniony program.Zawiera wiekszosc niezbednych skladnikow zabezpieczenia komputera chociazby:zapora,piaskownica,av,anti-spam,anti-baner ,itd.Mozna by długo wymieniac.Wiele innych softow zabezpieczających instalowalem w minionym roku,ale zawsze cos w nich zabraklo(chocby anti-banera) i trzeba bylo doinstalowywac dodatkowy sofcik.To tylko moje zdanie.Testowalem tez DW ten z promo,ale jak tu widzialem na forum,zalecaliscie do niego mimo wszystko jakos firewall i maly av,co znowu wplywalo na mojego wiekowego kompa(256 Ram i niecaly 1Ghz procek).Podkreslam,to tylko moje skromne zdanie,miłoby mi bylo poznac Wasze opinie i wszystkiego dobrego na ten 2011 rok.


Miałeś chyba gjoona myśli soft 2009 roku? Grin

Mom zdaniem programem 2009 roku jest oczywiście DefenseWall HIPS 2.56.
Softem 2010 roku będzie DefenseWall Personal Firewall, jeżeli oczywiście zostaną usunięte wszystkie poważniejsze błędy i pojawi się stabilna wersja.
Odpowiedz
#6
Oczywiscie Jurku ,ze 2009 roku,przepraszam za literówke.
KIS 2010 En , Zemana AntiLogger , KeyScrambler , ProtoWall
Odpowiedz
#7
Programem roku powinien być produkt innowacyjny który powstał w 2009 roku,a DW,GW już parę latek mają,i nie jest to żadna nowość........
Jak dla mnie to w tym roku nic rewelacyjnego nie wyszło.
Odpowiedz
#8
Comodo osiągnęło największy wzrost skuteczności (antywirus, firewall w testach).
Dla mnie produkt roku to Comodo. No i Symantec Smile.
Odpowiedz
#9
Dla mnie KIS 2010 ze względu na pełną i skuteczną ochronę, jaką oferuje. Instalujesz go i nie zastanawiasz się, co by tu do niego dołożyć, nie martwisz się o konflikty itp... nie kombinujesz czy x+y+z a może q+y+z albo samo q+z? Craze
Vences
Odpowiedz
#10
dla mnie DW jest produktem roku
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
Kasperskyjakby nie patrzeć mocno obniżył swe loty, jego wykrywalność nie jest oszałamiająca i na pewno nie jest to produkt roku 2009.

Cytat: Pora na małe podsumowanie. Wg testu AV-Comparatives, najlepszymi programami antywirusowymi okazały się: avast!, BitDefender, eScan, ESET, F-Secure, G DATA oraz Symantec. Co ciekawe, w grupie najlepszych nie znalazł się zachwalany przez dużą grupę użytkowników - Kaspersky i AVG . Obydwa chyba przez to, że nie mają badzo wysokiej skuteczności (odpowiednio: 94,7 i 94%), na dodatek, AVG nie wykazał się zbyt szybkim skanowaniem. Wydaje mi się, że wśród tych najgorszych (z oceną 1 i 2) nie ma niespodzianek, większość to niezbyt znane marki, chociaż to nie jest podstawą do osądzania. Weźmy na przykład eScan, mimo tego, że wykazał się najgorszym czasem skanowania (na poziomie 4,2 MB\sec), to miał wykrywalność niespełna 98% a i niezbyt często się mylił (4 razy). Pozostali wygrani, wydaje mi się, iż słusznie znaleźli się w gronie zwycięzców.

Dobrze, mamy wyniki, ale jak wybrać dla siebie odpowiedni program? Najlepszym rozwiązaniem są chyba własne testy zwycięzców rankingów. Nawet płatne wersje oferują tzw. czasówki, na ogół jest to 30 dni od dnia zainstalowania, a to chyba wystarczający okres na poznianie plusów i minusów programu. Wiele aplikacji możemy znaleźć w różnych gazetach z kluczami na kilka miesięcy. Tak jest np. w obecnym wydaniu Enter - najlepsze programy, gdzie jako hit numeru opublikowany został G DATA AntiVirus w wersji 2009 z darmową możliwością uaktualnienia do wersji 2010. Gazeta kosztuje 3,99 zł, natomiast ten AV wyszczupli nasze kieszenie o około 150 zł - różnica widoczna.

Gdy już zainstalujemy wybraną aplikację, warto, abyśmy zwrócili uwagę na wykrywalność wirusów na naszym systemie, szybkość działania, czy nie ''muli'' komputera, jak szybko skanuje, jaki ma interfejs, czy jest przyjazny dla użytkownika, jakie posiada funkcje, a jakich mu brakuje. Wtedy chyba dopiero będziemy mogli zdecydować się na instalację tego jedynego, a nawet na zakup płatnego programu.


Więcej można poczytać :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Szkoda, że to mowa TYLKO o samych AVTongue Zresztą wykrywalność jest tylko jednym z wielu czynników, które bierze się pod uwagę. Ja wybrałem KIS na produkt roku, ponieważ jako jedyny masz WSZYSTKO, czego potrzeba do ochrony komputera przeciętnemu użytkownikowi... oraz dlatego, że nie trzeba bawić się w kombinacje alpejskie w doborze zestawu złożonego z 348758734587934 programówTongue
A co do samych testów... to te ułamki procentów, to marginalna różnica, która nie koniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdyby wszystkie AV były testowane na WSZYSTKICH znanych na chwilę testów malware a nie jakiejś tam losowej puli, to dopiero by było można mówić o wykrywalności. A tak co mamy? Zwycięża ten, który trafi na "sprzyjającą" mu pulę malware.
Śmieszne jest to, że ludzie zmieniają AV tylko dlatego, ze w teście miał o np. 0,9% lepszą wykrywalność od dotychczasowego, którego używają.
Ps. wg mnie nie ma co żałować na płatny soft. 2 dniówki = rok bezpieczeństwaSmile
Ps2. Rozsądek = +99% bezpieczeństwaTongue
Vences
Odpowiedz
#13
Mam dwoje 4 typy na soft 2009 roku:
dwie zapory- PC Tools Firewall 6 i PrivateFirewall 6za niesamowity skok jakościowy w skuteczności
antywir - Panda Cloud Antivirusza nowatorskie rozwiązanie za free na bardzo szeroką skalę
wirtualizacja - RVS 2010za nową darmową wersję, która oferuje potężne i bardzo przyjazne narzędzie za free
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
Soft roku to dla mnie NIS za dużą poprawę wydajności i wprowadzenie nowych technologii w stosunku do lat poprzednich co królowała przeciętność oraz Kis 2010 za wprowadzenie piaskownicy i ulepszonego Fw z Hipsem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości