pc tool czy comodo
#1
na co stawiacie pc tool czy comodo? i dlaczego?
Odpowiedz
#2
PC Tools prostszy ale nie wykryje np. keyloggerów. Ale do podstawowego zadania czyli ochrony sieci bardzo fajny.
Comodo znacznie bardziej skomplikowane ale ochrona większa.

Oba darmowe. Obecnie mam PC Tools i jestem bardzo zadowolony. Nie męczy, nie muli.
Odpowiedz
#3
a do pc tools jakiego używasz antywira??
Odpowiedz
#4
Mam Avasta 4.8 - lubi przyciąć jak wejdę w folder z dużymi plikami, ale ogólnie jest fajnie. Nie ściągam cracków, nie bawię się wirusami. Taka ochrona mi wystarcza, chociaż przydałby się HIPS behawioralny.
Odpowiedz
#5
a połączenie pc tool i dr.web antywirus i defenseWall?? co sądzisz(cie)??
Odpowiedz
#6
Wystarczy DW i PC Tools i od czasu do czasu skan np. Avirą Free bez guarda.
Odpowiedz
#7
dokładniete zabezpieczenia wystarczą
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
maximuss81 napisał(a):na co stawiacie pc tool czy comodo? i dlaczego?


Nie stawiam specjalnie na żadnego spośród tych firewalli.
Jeżeli chcesz mieć najskuteczniejszy firewall z HIPS, to zdecydowanie Online Armor. Jeżeli poszukujesz samej zapory sieciowej, to Outpost Free z wyłączonym Host Protectionem.
Odpowiedz
#9
jurek, a ciągle wychwalałeś COMODO!!
Odpowiedz
#10
maximuss81 napisał(a):jurek, a ciągle wychwalałeś COMODO!!


Tak, ale gdy zaczęły się robić zwiechy systemu podczas startu i gdy zaczęły docierać do mnie informacje o dziwnej polityce Comodo, zmieniłem nieco zdanie.
Poza tym, wcześniej przez wiele lat używałem Outposta.
Odpowiedz
#11
a co sądzisz o firewallu ZoneAlarm w połączeniu z DefenseWall?? a do tego antywirus Avira
Odpowiedz
#12
Informacja o polityce Comodo pojawiła się na długo przed Twoimi problemami z Comodo.
Ja nie ogarniam Outposta - co bym nie ustawił keyloggerów wykrywać nie chce.

ZA - hiper mega dobry nie jest, a ponadto niektórzy skarżyli się na zawiasy systemu.
Odpowiedz
#13
Najlepiej będzie jak sam dokonasz wybory poprzez test. Sprawdź jaki program jest dla ciebie najlepszy...
Odpowiedz
#14
adam_993 napisał(a):Ja nie ogarniam Outposta - co bym nie ustawił keyloggerów wykrywać nie chce.


Ustaw Host Protection na maxa i zrób test na keyllogery. Zobaczysz, czy nie wykrywa Smile
Ja używam z DW, więc HIPS w Outpoście mam wyłączony a keyllogery blokuje DW
Odpowiedz
#15
Nie wykrywał...
Odpowiedz
#16
adam_993 napisał(a):Nie wykrywał...


U mnie Outpost bez problemu przechodził test.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości