WPADŁ HAKER KOMPUTEROWY
#1
Gdańscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o działalność hakerską. Młody mężczyzna pozyskiwał dane dostępowe do kont bankowych, a następnie dokonywał z tych kont operacji finansowych w sklepach internetowych. Pieniądze wydawał m.in. na sprzęt AGD i elektroniczny. Straty spowodowane przez zatrzymanego szacuje się na kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tej sprawie funkcjonariusze współpracowali z FBI. W piątek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu gdańszczanina. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy wojewódzkiej w Gdańsku i gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali w czwartek 18-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas odbioru od kuriera zamówienia w postaci sprzętu komputerowego o wartości około 8 tys.zł. Sprzęt został zamówiony w jednym ze sklepów internetowych na terenie Polski, za który młody mężczyzna bezprawnie zapłacił środkami finansowymi należącymi do obywatela USA. 18-letni haker uzyskał dane dostępowe do konta bankowego, a następnie przeprowadził z tego konta operację finansową w sklepie internetowym.

W tej sprawie policjanci współpracowali z FBI. Funkcjonariusze ustalili kilka innych osób pokrzywdzonych w ten sposób, zamieszkałych w USA i Wielkiej Brytanii.

Podczas przeszukania mieszkania 18-latka policjanci zabezpieczyli komputery i dokumenty potwierdzające jego działalność przestępczą. Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Straty spowodowane przez zatrzymanego szacuje się na kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W piątek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz.

Za nielegalne uzyskanie informacji, kradzież i oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Ciekawe co sobie kupił.
Odpowiedz
#3
znaczy - już nie będzie komentarzy na forum DP?
Gdzie jest generał?
Odpowiedz
#4
chcecie konta do allegro,NK,poczty(są tam hasła Paypal)wejdzcie na indishell masa haseł polaków częśc działa,a co do hakera to ciekawe ile jest prawdy w tym artykule............jak zwykle pewnie przesadzili
Odpowiedz
#5
lunaticdreams napisał(a):chcecie konta do allegro,NK,poczty(są tam hasła Paypal)wejdzcie na indishell masa haseł polaków częśc działa,a co do hakera to ciekawe ile jest prawdy w tym artykule............jak zwykle pewnie przesadzili


Artykuł pochodzi Lunatic z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a oni raczej nie przesadzają.
Odpowiedz
#6
Niee bo nas złapią.
Odpowiedz
#7
lunaticdreams napisał(a):chcecie konta do allegro,NK,poczty(są tam hasła Paypal)wejdzcie na indishell masa haseł polaków częśc działa,a co do hakera to ciekawe ile jest prawdy w tym artykule............jak zwykle pewnie przesadzili


Lunatic handlujesz czyimiś hasełkami ? Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#8
Lunatic, mógłbyś się wzbogacić - wejść na Paypala i przelać sobie. A potem skasować oba konta. Ale przed świętami to tak nie ładnie. Albo pisz do ludzi.
Odpowiedz
#9
nie handluje............inie będę...............po prostu na tamtej stronie można znależć hasła działające to wszystko,smieszy mnie to jak cholera bo ludzka głupota nie zna granic
adam_993 napisał(a):Lunatic, mógłbyś się wzbogacić - wejść na Paypala i przelać sobie. A potem skasować oba konta. Ale przed świętami to tak nie ładnie. Albo pisz do ludzi.



to jest kradzież zostałem tak wychowany że nie kradnę,szybka kasa szybko idzie.......wolę zapracować bo mam z tego satysfakcję
Odpowiedz
#10
Ja też jestem wychowany w duchu uczciwościTongue...ale jak będzie po 10 dużych baniek na łepka...to dajcie Chłopcy znać...wchodzę w toTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#11
to ja wezmę kasę a ty w ramach uczciwości odsiedzisz za mnieTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongue
Odpowiedz
#12
Lunatic...profilaktycznie zakładam,że żaden z nas nie wpadnie:p
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#13
to musimy znalezc kogoś kto za drobną opłatą odsiedzi za nas dwóch............
TongueTongueTongueTongueTongue
yyyyyyyyy powracając do hakera to niezłe z niego ziółkoTongueTongueTongue
Odpowiedz
#14
Jak na 18 lat to musiał być dobrze w temacie, ale za to wpadł bardzo głupio, co nie znaczy że go popieram, wręcz przeciwnie, ja bym go za.......ł jak by mi wyczyścił konto Tongue
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#15
dlatego używam Key ScrambleraGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin
Odpowiedz
#16
Czy to jego robota?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin
Odpowiedz
#17
asg napisał(a):Czy to jego robota?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin


No,no...to już jest COŚTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#18
to nie on(czytajcie Meir)ich było kilkunastu i owalili cały bank..........
ten z Gdańska już siedzi(swoją drogą słowny Meir jesteśjak pisałeś że w ramach uczciwościodsiedzisz za mnie tak zrobiłeś)dzięki !!!!Paczki będą w przyszłym tygodniuTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongue
Odpowiedz
#19
A co sobie zamówiłeś?
Odpowiedz
#20
miesięczną jazdę w domu rozkosz z tajwankamiGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin
miesięczny dlatego że kobieta wyjezdza na 2 miesiące,drugi miesiąc będę miał na pozbieranie się
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości