Programy antyspyware/firewall - Co polecacie?
#1
Jakie Programy do ochrony kompa polecacie chodzi mi o antispyware i firewalla
#2
hm... wystaczy troche popatrzeć na forum8)
w lekturach by Ser jest troche opisane
ale żeby Cie nie przemęczać to napisze popatrz na Ewido (spyware)
,a firewall to Jetico lub Outpost Firewall.8)
Nie zapomnij o AVIRA (skaner)!! to podstawa Grin
#3
Z programów typu antispyware proponowałbym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z firewalli proponowałbym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
#4
Zmieniłem tytuł - Lost World
#5
a ja polecam ashampoo firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#6
Dla użytkowników Aviry Free, z darmowych programów antyspyware, które mają strażnika chyba najbardziej warto polecić Spybot Search & Destroylub Spyware Doctora , który jest darmowy wraz z PCTools Firewall Plus (chroni ale nie usuwa szpiegów). Do skanowania i usuwania warto wtedy używać SUPERAntiSpyware Free Editioni Malwarebytes'' Anti-Malware .
Bardzo dobrym programem zabezpieczającym przeglądarki IE i Firefox oraz blokującym niebezpieczne strony jest SpywareBlaster .

Z płatnych programów antyspyware najlepsze wg. TopTenREVIEWS to: Webroot Spy Sweeperi Sunbelt CounterSpy Enterprise . Ten drugi jest tańszy, szybszy i mniej obciąża komputer.

Osobiście jednak z płatnych antyspyware poleciłbym SUPERAntiSpyware Professionallub chroniący bardziej przed złośliwym oprogramowaniem ale także spyware, Malwarebytes'' Anti-Malware .


Testy programów antyspyware:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli chodzi o firewalle, z darmowych najskuteczniejszeto Comodo Firewall Proi Online Armor Personal Firewall Free .
Najlepszą darmową, spolszczoną zaporą jest PC Tools Firewall Plus , który jest prostszym firewallem od Comodo.

Najskuteczniejszymi zaporami są płatne: Outpost Firewall Pro PLi Online Armor Personal Firewall .

Aktualizowany co miesiąc test firewalli:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Outpost Firewall Pro 2009 PL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ustawienia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Comodo Firewall Pro 3.0

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ustawienia Comodo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Online Armor Free :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ustawienia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



PC Tools Firewall Plus PL + Spyware Doctor PL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#7
Z Antyspyware polecam Spybot - Search & Destroy, z firewalla - PC Tools Firewall Plus 4. Spybot ma lepsze wykrywanie od Ad-Aware 2008 Plus (znalazł mi po nim 38 spyware/adware, bo tak naprawde nie wiem co to dokładnie było). PC Tools Firewall Plus 4 to firewall, który z darmowych jest naprawde wysoko (około 5-6) miejsca, włączając płatne), z darmowych wyprzedza go Comodo, ale ten ma taką swoją przypadłość, że często się upomina o byle co, a PC Tools się odzywa jak jest coś naprawdę złego. Jeśli nie PC Tools to Ashampoo Firewall (podobne funkcje i, podobnie jak PC Tools, w wersji polskiej).
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
#8
Antyspyware:
- SpySweeper:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- MWAV:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Firewall:
- Jetico:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#9
Firewall comodo albo online armor, antyspyware mbam albo sas
#10
Ja używam trzech antyspyware:Ad-aware,Superantispyware free edition oraz a-squared free.
Firewall godny polecenia to zone alarm.
#11
Moim zdaniem podstawa, to bardzo dobry antywirus wykrywający spyware i do tego skanery na żądanie, np. MBAM i SAS.

Jeżeli chodzi o firewalla, to uważam, że w sytuacji gdy używamy AV z modułem antywłamaniowym (NAV, KAV i Avast), to dla przeciętnego użytkownika zapora systemowa powinna wystarczyć. Jeżeli jednak używamy antywira bez ochrony sieciowej, to wtedy firewall jest potrzebny.
Z darmowych zapór warto polecić Comodo a z płatnych ze względu na wysoką skuteczność, spolszczenie i łatwą obsługę, Outpost Firewall Pro 2009.
Można również skorzystać z pakietu antywirusowego wyposażonego w bardzo dobry AV i firewall, jak np. KIS 2009, czy NIS 2009.
Ciekawą propozycją w przypadku programów zabezpieczających, jest oczywiście korzystanie z darmowych i legalnych promocji Smile
#12
Glombek już nie potrzebuje dalszej pomocy w tym zakresie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości