360 Internet Security / Total Security
#1
Przeglądając forum natknąłem się na test zgazety "NEXT" i dość wysoko plasował się Qihoo 360 Security,poszperałem w google i znalazłem,że to darmowy chiński soft chodzi o wersję Antivirus,widzieliście w akcji tego AV?właśnie ściągam ten soft i zobacze jak działa.ściągnął się instalator i po kliknięciu na niego zaczyna się ściągać ten antivirus,ciekawe czy jest dostępny język angielskiTongue

strona domowa programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#2
daj foty
Odpowiedz
#3
dziwne program według siteadvisor jest zainfekowany trojanami...:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#4
baldys15 napisał(a):strona domowa programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



no - ciekawe rzeczy tam piszą
Odpowiedz
#5
np co?,możecie przesłać tę instalkę do labów Aviry,Kaspra,Noda itp?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#6
baldys15 napisał(a):dziwne program według siteadvisor jest zainfekowany trojanami...:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pobrałem tego AV. Przeskanowałem pliki setup Hitmanem Pro orazESET Online Scannerem i nic nie wykryły.
Zainstalował się bez trudu jako niezaufany pod DefenseWallem. Podczas skanowania, DW poinformował o próbie dostępu do plików systemowych. Gdy zablokowałem, to skan został zatrzymany. Qihoo 360 Security bez kłopotów wyinstalowałem. Skan pamięci i dysku C Esetem, nie wykrył wirusów.

Test zamieszczony w Next, został wykonany przez Virus Bulletin:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Prawdopodobnie jest to FP McAfee chyba, że strona została zainfekowana ale podczas jej otwierania, DW nie sygnalizuje żadnych działań.
Odpowiedz
#7
@Jurek czyw programie dostępny jest język angielski?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#8
baldys15 napisał(a):@Jurek czyw programie dostępny jest język angielski?


Trudno cokolwiek wywnioskować z tych krzaczków ale wydaje mi się, że nie.
Odpowiedz
#9
Na kilku portalach i forach pokazał się nowy program o nazwie 360 Internet Security 2013sugerujący pełny pakiet ochronny. Jest to chiński program rozwijany przez 360 Qihoo - sporego gracza na chińskim i azjatyckim rynku jeśli chodzi o programy i usługi IT...firma jest również właścicielem kiedyś niezwykle popularnego programu typu HIPS - Malware Defender.
Program predestynuje do miana pakietu, ale tak naprawdę wygląda mi na bardziej rozbudowany AV, niż np. Kingsoft czy Baidu...można powiedzieć, że to kolejny kuzyn z tej rodziny, bo wszystkie te programy mają bardzo podobne funkcje i możliwości. Program bazuje na 3 silnikach:
- chmurę 360 Cloud Engine
- chmurę QVM II Engine
- lokalny BitDefender AV Engine ...ten silnik ściąga się i instaluje samodzielnie po instalacji pakietu
Krótki opis programu i jego możliwości za Cnet.com
Cytat: 360 Internet Security 2013 works proactively to alert you when suspicious programs try to access critical system resources like system settings and registries, startup programs, and system directories.

Secure browsing and privacy protection are vital. 360 Internet Security 2013 keeps you away from phishing sites, blocks malicious downloads, and stops unauthorized keylogger and webcam access programs from stealing your personal information.

Key Features
Detect & block viruses
Secure shopping, banking & social networking
Download and run risky programs safely
Block phishing websites & malicious URLs
Secure identity &personal data
Facebook & e-mail support

Certifications

360 Internet Security 2013 is certified by accredited third-party test agencies including Virus Bulletin, West Coast Labs, AV-Comparatives, AV-TEST, OPSWAT, and ICSA Labs.

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program ma swój wątek na Wildersach, skąd pochodzą screeny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aktualna wersja -4.1.0.4031
Licencja - darmowy
Obsługiwane systemy - Windows 7, Windows Vista, Windows XP
Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Ciekawe jak radzi sobie z Ransomami. Może ktoś zrobić teścik Smile

EDIT: Jak ktoś go przetestuje, to proszę o podzielenie się swoją opinią na temat tego pakietu Wink
Odpowiedz
#11
fajny pakiecik - duża wykrywalność i bardzo duża ilość fp
Emsisoft
Odpowiedz
#12
O, w końcu wydali wersję angielską. Ciekawe, jak się teraz będzie rozwijał; w testach AV-Test i AV-C całkiem dobrze sobie radzi.
Odpowiedz
#13
Bardzo ciekawie ten soft się zapowiada,i czy ta ochrona proaktywna to stary i dobry HIPS MD ?
Może Pascal w wolnej chwili zrobi teścik poglądowy , jakie to ma zapotrzebowanie na zasoby i jak radzi sobie z zero day Smile
Ktoś instalował i sprawdzał na jakiej wersji BD to lata , i jak ma się sprawa z aktualizacjami definicji ?
Odpowiedz
#14
facecik napisał(a):Bardzo ciekawie ten soft się zapowiada,i czy ta ochrona proaktywna to stary i dobry HIPS MD ?

Patrząc na screeny z programu i opcje ochrony proaktywnej, to widać że pakiet oferuje ewidentnie ochronę jakimś HIPSem - mamy ochronę procesów, rejestru, plików (systemowych pewnie), sterowników i ochronę sieci...tu zapewne chodzi o próby nawiązywania połączeń i nasłuchiwania portów, co w pewnym sensie może tłumaczyć znalezione gdzieś sformułowania, że program ma zaporę...tu jest to chyba bardziej możliwość zbliżona do tej, jaką oferuje właśnie m.in. MD czyli ochrona połączeń wychodzących. Na razie trudno coś potwierdzić czy zaprzeczyć, jeśli chodzi o powiązania z MD poza funkcjonalne. Może ktoś zrobi kiedyś jakąś bardziej szczegółową analizę procesów pakietu, komunikatów, ochrony i wtedy coś się dowiemy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
Porgram wart uwagi bardzo wysoka wykrywalnośc samej chmury
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#16
Za to tragicznie długa aktualizacja silnika BD, wręcz nie do przyjęcia.
Odpowiedz
#17
Panowie waszym zdanie warto by się przesiąść na niego z AVG Is 2013????.
Odpowiedz
#18
Mała zasobożerność, nawet dobra wykrywalność, czasami posypią się False Positive. W sumie testuję go już 3 dni i nic złego się nie stało, dlatego też warto dać temu antywirusowi szanse :-)

TapTap !
Odpowiedz
#19
Testowałem go i wykrywalność całkiem dobra, przyjemny interfejs. Niestety usuwanie (przenoszenie do kwarantanny) trwa zdecydowanie za długo.
Odpowiedz
#20
Za to wersja chińska ma nieco więcej silników bo aż 5 Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodano Avirę i coś tam jeszcze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości