Pierwsza beta NOD32 dla Linuksa i Maca
#1
Firma ESET poinformowała o wydaniu pierwszej wersji beta jednego ze swoich flagowych produktów - programu NOD32 Antivirus 4 dla systemów Linuxi Mac OS.

ESET NOD32 Antivirus to cieszący się coraz większą popularnością program antywirusowy wyprodukowany na Słowacji. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych metod analizy heurystycznej i mechanizmów sztucznej inteligencji program skutecznie chroni komputer w czasie rzeczywistym przed wszelakiego rodzaju zagrożeniami, zarówno tymi znanymi, jak i jeszcze niezidentyfikowanymi. NOD32 duży nacisk kładzie na zabezpieczenie miejsc potencjalnie narażonych na infekcję lub ataki, stąd silna ochrona i skanowanie załączników wiadomości e-mail, danych pobieranych z Internetu, a także nośników wymiennych. W momencie podejrzenia o posiadanie zainfekowanego pliku program testuje go w oddzielnym, zabezpieczonym środowisku, sprawdzając działanie złośliwego kodu, bez potrzeby narażania systemu operacyjnego na potencjalne niebezpieczeństwo. Zaletą NOD32 są rozbudowane opcje konfiguracyjne skanera, niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe oraz regularne aktualizacje baz sygnatur i modułu zaawansowanej analizy heurystycznej.

Pobieranie i info

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Czyżby linuksowcy zaczęli mieć także problemy z wirusami?
Odpowiedz
#3
Jurek napisał(a):Czyżby linuksowcy zaczęli mieć także problemy z wirusami?


Mylny wniosek. AV jest tutaj potrzebny np. do ochrony serwerów poczty, ftp dla Windows''a... Zwykły użytkownik moze też z poziomu Linuxa przeskanować Winde.
Odpowiedz
#4
eset szuka rynku,za chwilę dowiemy się że na linuxa są chmary"malware"
Odpowiedz
#5
jak zainstalusz eseta to na 100% bedziesz miał.. przynajmniej jednego.. NOD for Linux Tongue
Odpowiedz
#6
To że nie ma aktywnych wirusów nie znaczy w przechowywanych danych nie ma szkodliwego kodu, którym można poczęstować innych windowsowców.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#7
No git , że chociaż postanowili zrobić wersje na maca. Najszybciej chyba Sophoswypuścił na Maca, Kaspersky ma już również gotową wersje na ta platformę. Nod przynajmniej trochę zarobiWink
Odpowiedz
#8
nie ma to jak zarabiać kasę na głupich użytkownikach maca - oczywiście to na chwilę obecną
w przyszłości może się to zmienić
ja mam sophosa for mac zainstalowanego bo jestem niedowiarkiem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo osx platformy.

ale moi znajomi mają już 15 lat makówki i nie widzieli wirusa.
u mnie zdarzył się przypadek że klikając na link na bezpiecznej stronie przekierowało mnie na jakąś chińską stronę i tam automatycznie pobierał się zainfekowany kodek z najgroźniejszym jak do tej pory RSplugiem, sophos błyskawicznie wykrył tego śmiecia
oczywiście do infekcji było jeszcze daleko bo kodek sam się otworzył po ściągnięciu i poprosił o hasło
i to mnie trochę zastanowiło
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
Wiadome jest ,że dużo mniej śmieci jest na Maca i na Linuxa wielokrotnie mniejszy współczynnik, ale ten trend zmienia się stopniowo . Cyberprzestępcy wiedząc ,że popularność wzrasta, zainteresowanie nową platformą zwiększą ilośćmalware w celu własnych korzyści. To,że Twoi znajomi nie widzieli wirusa to dobrze, ale nawet na macu zawsze chociaż w minimalnym stopniu się zabezpieczyć nie zaszkodzi.
Odpowiedz
#10
oczywiście, np ostatnio wyczytałem że popularność mac w firmach ciągle idzie do góry mimo tego że wyszła siódemka
jeżeli procent udziału komputerów mac w firmach osiągnie odpowiedni poziom to zaczną się częste infekcje
tak jak to było z windą
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
Niekoniecznie Likwidator. Często zależy od systemu. Gdyby Windows miał np. domyślne konto gościa, byłby znacznie bezpieczniejszy Smile. Nie patrzmy na słupki, spójrzmy jest pod maską.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości