Made in China
#1
Wielu z Was zapewne słyszało, zetknęło się lub miało swoje własne doświadczenia z programami zabezpieczającymi, które wymieniam poniżej, aczkolwiek niekoniecznie było świadomych, że pochodzą one z "Państwa Środka"...czyli Chin Smile ale moje doświadczenia z niektórymi z tych programów mówią coś zupełnie przeciwnego...to dobre, uznane i skuteczne softy, a pochodzenie ma się nijak do ich marki.
A oto to, co udało mi się namierzyć...skupiłem się tylko na oprogramowaniu zabezpieczającym, bo innego rodzaju programów jest całe mnóstwo, postarałem się również jakoś je logicznie pogrupować:

- Beijing Rising International Software Co.,Ltd.- firma założona w kwietniu1998, producent znanego oprogramowania Rising Antivirus, Rising Firewall, Rising Internet Security

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Kingsoft Corporation- firma istniejąca od 1997, która zadebiutowała w 2000 r. swoim antywirusem, a od marca 2005 oferująca pakiet Kingsoft Internet Security , który 3-krotnie (2007, 2008, 2009) zdobył VB100 International Anti-virus Certificate . Strona do programu - firma podaje tu swoje namiary adresowe na...Australię Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona macierzysta Kingsoft

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Filseclab- firma działająca prawdopodobnie od 2002 znana przede wszystkim z popularnego kiedyś antywirusa Twister Anti-TrojanVirusi zapory Filseclab Personal Firewall , a poza tym oferująca Filseclab Virut Removal Tool, Filseclab Internet Guardian Angel

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- IObit.Com- firma zarejestrowana w Szanghaju i istniejąca od marca 2005 (wtedy domena IObit.com została zarejestrowana na serwerach TUCOWS INC.) - producent znanego i ostatnio dość kontrowersyjnego programu IObit Security 360oraz innych znanych programów: Advanced SystemCare, Smart Defrag, Game Booster

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Jiangmin (właściwie Beijing Jiangmin New Sci. & Tec. Co. Ltd)- jak o sobie mówią "The Biggest Antivirus Software Provider in China" - firma istniejąca od 1996 i oferująca całą serię wielokrotnie tam nagradzanych programów antywirusowych (m.in. KV300, KV3000, KV2003, KV2004, KV2005, KV2006). Oferują w tej chwili KV Antivirus 2010, KVnet antivirus, Antivirus Mobile for Smartphone, Jiangmin Firewall, Antivirus for Removable Devices, Online Antivirus Scanner .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Netchina.com- firma, której domena istnieje już od 1994 i która od 2006 oferuje mało znany aczkolwiek ceniony program typu HIPS pod oficjalną nazwą System Security and Safety (S3) . Ponieważ lektura strony niewiele wnosi - dyskusja i opis na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona domowa programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- RTDefender.com- kolejna firma mało znana i kolejna, która oferuje znany i ceniony soft typu HIPS - 2 jej flagowe produkty to Real-Time Defender Prouznawany przez niektórych za najsilniejszy program HIPS (jest to dawne ProSecurity - produkowany kiedyś, płatny HIPS , który jest obecnie nierozwijany i zaniechany przez producentów m.in. Anti-Trojan Elite...miało to związek prawdopodobnie z przejściem twórcy ProSecurity do Comodo w kwietniu 2008) oraz Real-Time Defender Smart . RTD Smart jest projektem rozwijanym, wnoszącym trochę ułatwień do obsługi i bardziej przyjaznym dla użytkownika, a co ważne równie skutecznym. Obydwa programy nie mają swojej strony...strona producenta jest wciąż w przebudowie i linkuje do forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opisy obydwu programów m.in, na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Ensurebit Software Corporationto firma założona w 2004 i oferująca znany program do wirtualizacji dysków pod nazwą PowerShadowdziałający podobnie do Returnil Virtual System i oferujący podobne funkcje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Vpcache.com- niewiele udało się znaleźć na temat tego producenta, w każdym razie oferuje omawiany już na naszym forum program VirtualProtect , który służy do wirtualizacji dysków. Program bardzo niewielki, a dający sporo możliwości, bo poza dyskiem systemowym może wirtualizować wszystkie wykryte dyski twarde. Wersja 1.6.2 jest bezpłatna, natomiast najnowsza wersja 2.2.1 to swoisty rekord - za instalkę ważącą raptem 184 KB trzeba zapłacić 100 USD (!!!) Smile
Strona macierzysta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona po angielsku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na koniec coś odmiennego, bo dotyczącego kompleksowych rozwiązań w zakresie ochrony informacji i danych
- Bloombase Technologies- firma mająca główną siedzibę zarówno w USA (San Jose, Kalifornia) jak i w Chinach (Shenzhen). Zadebiutowali w 2005 swoim flagowym produktem Spitfire Security Server in 2005 . Ich produkty Spitfire Enterprise Information Security Servers for Data Centersoraz Keyparc Business File Privacy for Enterprise End Userssłużą do zarządzania, kopiowania, szyfrowania i odzyskiwania danych. W 2007 ogłosili informację o nowym projekcie bazującym na wirtualizacji i zawierającym technologie m.in. VMware, Xen i VirtualBox.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
chińszczyzna zle mi się kojarzy
Odpowiedz
#3
Jest jeszcze EQSecure. Sporo tej chińszczyzny, starczy na niezłą przekąskę Wink
Odpowiedz
#4
Malware Defender chińczyk go tworzy
Odpowiedz
#5
a na komórki z Windows Mobile i Symbian bardzo dobry darmowy av NetQin..
Odpowiedz
#6
Sceptyk ze mnie..

a przypadkiemIObit.Com nie zostali oskarżeni o gra daleką od fair play?

Więc na razie niet.
Odpowiedz
#7
aj został został.........
Odpowiedz
#8
Z IObit 360 sprawa przycichła na tyle, że na portalach pojawił się niedługo po całej aferze...i mimo zamieszania wciąż jest uznawany za dobry program. Yngve...racja i dzięki za przypomnienie...jest i EQSecure, dobry i uznany HIPS, o którym już Creer u nas kiedyś pisał (choć dość powściągliwie Smile). Ma stronę domową...żeby już uzupełnić informacje i o tym programie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fajnie, że jest odzew forumowiczów i jakby co, to proszę Was żebyście tu dopisywali (choćby link do jakiegoś info) znalezioną "chińszczyznę" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Z tego co nam ichito przedstawił to najwięcej programów zabezpieczających począwszy od Av do Fw najwięcej jest wypuszczonych z Chin. No cóż chińczycy są pierwsi pod względem ludności , chcą też królować w największej ilości softów bezpieczeństwa Grin
Odpowiedz
#10
no wiadomo że kto ma kompleksy mniejszości(siururki) to chce być największy!
Odpowiedz
#11
używam "chińskiego"ASC i nie narzekam
Odpowiedz
#12
Netchina S3 to program klasyfikowany jako klasyczny HIPS, ale ponieważ ostatnio dość często koledzy próbują softy, do których kiedyś nie bardzo byli przekonani...ukłon w stronę Meira Smile... podsyłam link do Wildersów, gdzie jest dyskusja na temat zastosowania Netchiny jako firewalla z HIPSem . Okazuje się, że program skutecznie daje radę jako taka właśnie kombinacja.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
ichito napisał(a):Netchina S3 to program klasyfikowany jako klasyczny HIPS, ale ponieważ ostatnio dość często koledzy próbują softy, do których kiedyś nie bardzo byli przekonani...ukłon w stronę Meira Smile... podsyłam link do Wildersów, gdzie jest dyskusja na temat zastosowania Netchiny jako firewalla z HIPSem . Okazuje się, że program skutecznie daje radę jako taka właśnie kombinacja.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Testowałem kiedyś. Niesamowicie upierdliwy Smile
Odpowiedz
#14
Nie "upierdliwy", a WRAŻLIWY Smile Wszystko zależy od spojrzenia na temat...dla Ciebie HIPSy ze swoimi ostrzeżeniami i komunikatami to "samo zło", zbędne, przykre i niepotrzebne...dla mnie to znak, że jest coś, co próbuje działać w systemie i co wymaga akceptacji lub nie. Porównywałem kiedyś w podobnej sytuacji rolę HIPSa do roli bólu w organizmie...i uważam, że to dobre porównanie, oddające rolę i znaczenie tego typu programów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
ichito napisał(a):Nie "upierdliwy", a WRAŻLIWY Smile Wszystko zależy od spojrzenia na temat...dla Ciebie HIPSy ze swoimi ostrzeżeniami i komunikatami to "samo zło", zbędne, przykre i niepotrzebne...dla mnie to znak, że jest coś, co próbuje działać w systemie i co wymaga akceptacji lub nie. Porównywałem kiedyś w podobnej sytuacji rolę HIPSa do roli bólu w organizmie...i uważam, że to dobre porównanie, oddające rolę i znaczenie tego typu programów.


Nie próbuj mi Ichito wmawiać czegoś, czego nie powiedziałem. To nie nieładnie!
Każdy klasyczny HIPS jest skuteczny wówczas, gdy zadaje pytania i potrafi zablokować szkodliwe zmiany w systemie. Oczywiście są hipsy, które posiadają wbudowane reguły dla znanych i podpisanych cyfrowo aplikacji i wówczas nie zadają wielu zbędnych pytań.

Preferuję oczywiście DefenseWalla ponieważ w przeciwieństwie do klasycznych monitorów systemu jest bezobsługowy a zarazem najbardziej skuteczny. Jeżeli ktoś woli się męczyć i narażać przy tym na podjęcie niewłaściwej decyzji, to oczywiście jego sprawa.
Odpowiedz
#16
@Jurek...przepraszam, że poczułeś się urażony, bo nie to było moim zamiarem. Niemniej, jak zauważyć powinieneś, użyłem cudzysłowu pisząc "samo zło", bo moim zamiarem było nie było cytowanie Twoich słów, ale podkreślenie w przejaskrawiony sposób Twojej opinii...to zmienia nieco postać rzeczy, bo nie należało tego sformułowania brać dosłownie. Słowo "upierdliwy" (Twój cytat) w stosunku do klasycznych HIPSów wypowiadane przez Ciebie było na tym forum czymś częstym i czasem w wymowie dość autorytarnym, że po jakimś czasie zaczęło zwyczajnie irytować. Stąd może nieco "zjadliwo-ironiczny" mój komentarz. Nie kontynuuję tutaj swojej odpowiedzi, bo musiałbym wkroczyć na teren bardziej prywatny i byłby to już klasyczny OT, a przede wszystkim byłoby to mało eleganckie. Resztę masz na PW.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości