PE Guard
#1
Może używacie tego programu?,do czego on służy to HIPS czy co?,dziwne,ale strona domowa programu nie działa.Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#2
PE Guard to HIPS. Ichito pisał, że jest bardzo czuły i reaguje szybciej niż np. ThreatFire.

tutaj na wildersach masz opinie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#3
a są jakieś filmiki z nim na YT,bo nie widzę,to HIPS behawioralny czy zwykły i czy można go używać razem z Geswallem?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#4
Filmików i prezentacji nie znalazłem...strona domowa PEG (Opaidy) działa, choć wiele do tematu nie wnosi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tu są jeszcze dwa większe wątki o PE Guard, które znalazłem i poczytałem zanim zainstalowałem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program w wersji 1.2 ma 2 buildy...z instalerem i bez. Osobiście bardziej mi odpowiadała wersja portable i taką mam. Program jest mało konfigurowalny i szczerze powiedziawszy trudno mi powiedzieć, na jakiej zasadzie działa. Jest opisywany jako antywirus, ale działa dokładnie jak HIPS monitorując system i blokując w różny sposób (zależnie od wybranego stopnia ochrony) działanie niepożądanych plików. PE Guard nie tworzy jakiejś specjalnej własnej listy zaufanych aplikacji, na którą mamy wpływ (jak np. w przypadku samodzielnych HIPSów typu Real-Time Defendera Pro, RTD Smart, blokera behawioralnego Threat Fire czy modułów HIPS w zaporach) ale przed uruchomieniem skanuje komputer podczas działania kreatora (Run Wizard)...listę własnych można stworzyć dodając maksymalnie 20 wpisów do pliku "pegconfig.ini" (instrukcja dodawania aplikacji właśnie w tym pliku - najlepiej skopiować ścieżki) z prawokliku na ikonkę programu "Edit Safe Processes".
Program jest niezwykle lekki w działaniu...zużycie zasobów jest minimalne i praktycznie nieodczuwalne - 7 MB pamięci i 3 MB pliku wymiany. Poza tym w odróżnieniu od podobnych programów uruchamia tylko jeden proces PEG.exe, nie dwa lub trzy jak właściwie wszystkie znane mi pozostałe (przeważnie serwis i moduł działający w trayu).
Tu trochę screenów
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości