Returnil Virtual System 2010 Home Free Test PL
#1
Więcej na blogu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#2
myślę nad przejściem na ten program w związku z problemami z BufferZone Pro i mam kilka pytań:
1.Czy trzeba włączać opcję wirtualnego dysku?,do czego ona służy?
2.Czy program wykrywa ataki jak Geswall czy BufferZone?
3.Czy trzeba do niego instalować dodatkowego antivirusa?,czy wystarczy ten AV zawarty w nim+Od-demand MBAM+Hitman pro?.
4.Czy posiada piaskownicę?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#3
baldys15 napisał(a):myślę nad przejściem na ten program w związku z problemami z BufferZone Pro i mam kilka pytań:
1.Czy trzeba włączać opcję wirtualnego dysku?,do czego ona służy?
2.Czy program wykrywa ataki jak Geswall czy BufferZone?
3.Czy trzeba do niego instalować dodatkowego antivirusa?,czy wystarczy ten AV zawarty w nim+Od-demand MBAM+Hitman pro?.
4.Czy posiada piaskownicę?


To powinno ci odpowiedzieć na te pytania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#4
Dzięki, że znalazłeś czasSmile według mnie nie ma chyba obecnie bardziej skutecznej metody przed wirusami niż wirtualizacja.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#5
Czy sam returnil wystarczy do ochrony kompa czy trzeba coś doinstalować ? Właśnie tak się zastanawiam nad nim. Czy pozostać przy DW + OA.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#6
zbyszek napisał(a):Czy sam returnil wystarczy do ochrony kompa czy trzeba coś doinstalować ? Właśnie tak się zastanawiam nad nim. Czy pozostać przy DW + OA.


Możesz zainstalować jakiegoś antywirusa on-demand tak jak przy DW lub GW żeby przeskanować plik aby się przekonać czy jest szkodliwy czy też nie Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
No tak ale sam returnil wystarczy czy trzeba jeszcze coś dorzucić. Mam jednego kompa i zastanawiam się co w niego wgrać.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#8
zbyszek napisał(a):No tak ale sam returnil wystarczy czy trzeba jeszcze coś dorzucić. Mam jednego kompa i zastanawiam się co w niego wgrać.


Sam Returnil nie zapewni kompletnej ochrony. Potrzebny jest jeszcze firewall z HIPS (OA, Outpost, Comodo , PCTools).

Osobiście dziwię jednak, ze chcesz Zbyszek utrudniać sobie życie Smile
Odpowiedz
#9
Jurek napisał(a):Osobiście dziwię jednak, ze chcesz Zbyszek utrudniać sobie życie Smile


Nie wprowadzaj w błąd Jurku (oczywiście nie mówię o FW, który z całą pewnością jest potrzebny). Zależy jak użytkujesz kompa Zbyszek. Retunil na pewno jest jakimś rozwiązaniem.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#10
Na blogu testowana była nieaktualna wersja RVS...instalka w tej chwili waży nie 10 mega tylko ok. 30, ponieważ ma w sobie już cały pakiet antywirusowy z pełnymi ostatnimi aktualizacjami sygnatur. Przyspiesza to proces instalacji, podczas której RVS skanuje system i dawniej program ścigał aktualizacje przed skanowaniem, w najnowszej wersji nie robi tego i sam proces pełnej instalacji ze skanem av przebiega sprawniej.
@baldys15
Na swoje pytania znajdziesz odpowiedź tutaj...było kilka wątków o RVS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście RVS nie zapewnia całkowitej ochrony, bo to nie program typu Insternet Security...do niego musi być jakaś zapora.

Na wersję Home Lux jest promo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
bierni86 napisał(a):
Jurek napisał(a):Osobiście dziwię jednak, ze chcesz Zbyszek utrudniać sobie życie Smile


Nie wprowadzaj w błąd Jurku (oczywiście nie mówię o FW, który z całą pewnością jest potrzebny). Zależy jak użytkujesz kompa Zbyszek. Retunil na pewno jest jakimś rozwiązaniem.


Nie rzucaj bierni86 wyświechtanymi hasłami, tylko przedstaw jakieś argumenty.
Returnil tylko izoluje w wirtualnym środowisku działania wirusów a jak pokazał to jeden z testów z ubiegłego roku ta izolacja wcale nie musi być skuteczna. Poza tym nie blokuje on szpiegujących działań aż do restartu komputera. Dlatego jego działanie powinno być uzupełnione hipsem i zaporą sieciową.
Odpowiedz
#12
Eru, bardzo doceniam wkład pracy, mnie by się nie chciało.
Ale dorzucę swoje 2 gorsze/grosze.
1] Nieco irytuje metoda opisu, improwizacja.
2] Rozumiem że nie każdy musi znać Engles ale choćby wymowa nazwy programu lub słowo ''menu'' poprawnie wymówione...
Wiadomo, meritum nas interesuje i tu KUDOS a ww... być może razi tylko mnie. NIemiej antivirus-review-pl.blogspot.com zapowiada się na duży projekt testowy i może warto co-nie-co podrasować Smile

z poważaniem
k

p/s/ wielkie dzięki za returnila!
Odpowiedz
#13
Tego po 2) nie rozumiem. Jaki KUDOS?
Odpowiedz
#14
wyrazy szacunku...
Odpowiedz
#15
ichito napisał(a):Na blogu testowana była nieaktualna wersja RVS...instalka w tej chwili waży nie 10 mega tylko ok. 30, ponieważ ma w sobie już cały pakiet antywirusowy z pełnymi ostatnimi aktualizacjami sygnatur. Przyspiesza to proces instalacji, podczas której RVS skanuje system i dawniej program ścigał aktualizacje przed skanowaniem, w najnowszej wersji nie robi tego i sam proces pełnej instalacji ze skanem av przebiega sprawniej.
@baldys15
Na swoje pytania znajdziesz odpowiedź tutaj...było kilka wątków o RVS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście RVS nie zapewnia całkowitej ochrony, bo to nie program typu Insternet Security...do niego musi być jakaś zapora.

Na wersję Home Lux jest promo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nie wiem czy chodzi ci o mój test, ale ja testowałem najnowszą wersję Returnila (31 MB).
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#16
OK...usłyszałem z głośnika, że instalacja ma 10 mega,ale może się mylę Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości