Legalny czy nie?
#1
Witam,czy posiadając legalny numer seryjny(licencja przyklejona na spodzie laptopa)mogę zainstalować xpeka pobranegoz netu?,czy będzie to legalne?Pytam bo dziś na innym lapku chciałem przeinstalować system a tu lipa...płyty nie dają się odczytać,więc zostaje mi pobranie z netu........
Do asusa pisac nie będę(asus dawał do lapka system)bo trwało by to wieki zanim doczekał bym się info.

Legalny klucz posiadam jak już wyżej pisałem na spodzie lapka
Odpowiedz
#2
Tak, ale to musi być oryginalny CD, z możliwością aktywacji.

Mint nie odpowiada?
Odpowiedz
#3
Mint się pobiera i jak mi się spodoba tozostanie na stałe z xpekiem na moim lapku

na drugim(ojca)chciałem zainstalować system i lipa płyty porysowane,w sumie mam xpka (oryginał ale już serialem aktywowanym)chyba że gdzieś w windowsie można zmienić serial????


Mint u mnie zagości
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

spróbuj tego lunatic

albo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#5
Lunatic...ponieważ uważam Cię za osobę inteligentną...to Twoje pytanie traktuję jako żartGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#6
Meir napisał(a):Lunatic...ponieważ uważam Cię za osobę inteligentną...to Twoje pytanie traktuję jako żartGrin


ja na powaznie się pytam
Odpowiedz
#7
Lunatic ten systemik ma być zainstalowany na lapku prywatnym czy służbowym ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#8
Chodzi o Miętówkę czy "legalny Windows"?
Odpowiedz
#9
prywata ,służbowy też oryginał
mięta ma słaby transfer ale jeszcze godzina
bierni86 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

spróbuj tego lunatic

albo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



działa ,w tym drugi linku jest odnośnik do artykułu z programikiem


Serdeczne dzięki.Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
lunaticdreams napisał(a):Witam,czy posiadając legalny numer seryjny(licencja przyklejona na spodzie laptopa)mogę zainstalować xpeka pobranegoz netu?,czy będzie to legalne?Pytam bo dziś na innym lapku chciałem przeinstalować system a tu lipa...płyty nie dają się odczytać,więc zostaje mi pobranie z netu........
Do asusa pisac nie będę(asus dawał do lapka system)bo trwało by to wieki zanim doczekał bym się info.

Legalny klucz posiadam jak już wyżej pisałem na spodzie lapka


Czym się różni kopia systemu Windows pobrana z netu od kopii otrzymanej ze sklepu? To jest dokładnie ten sam Windows (z wyjątkiem tych skrackowanych). Nielegalność polega na tym, że korzystasz z płatnego programu za darmo a więc nie zapłaciłeś za jego licencję. Legalne jest nawet dodawanie service packów, czy sterowników SATA za pomocą nLite a więc tworzenie swojej płyty systemu. Można także robić kopie i obrazy płyt na wypadek uszkodzenia tych zakupionych.
Odpowiedz
#11
niby tak ale dowodu zakupu lapka nie mam juz,została mi tylkonalepka na spodzie z ledwo widocznym serialem,poza tym specjalnie zciągać xpka też nie chce mi się a bardzo,dobrze że bierni86 podrzucił mi lineczki(za co wielkie dzięki)i w ten sposób zainstalowałem xpka z innego lapka z wbudowanym serialem,po instalacji podmieniłem klucze i działa.................................\\\


a tak na marginesie własnie mi się skończył trial na GW i zrobiła się wersja free,co najciekawsze szczeliło wszystkie reguly w momencie przechodzenia z pro na freeale dobrze że kopie zrobiłem to juz podmieniłem
Odpowiedz
#12
Przecież naklejka oryginalna, klucz też.
Odpowiedz
#13
jak nic się nie z.......... to za 10 minutmięta pojawi się na dysku
Odpowiedz
#14
Instalacja trwa około 30 minut :p.
Odpowiedz
#15
spoko,wypalę na początek na cd i zobacze czy mi się spodoba
Odpowiedz
#16
lunaticdreams napisał(a):niby tak ale dowodu zakupu lapka nie mam juz,została mi tylkonalepka na spodzie z ledwo widocznym serialem,poza tym specjalnie zciągać xpka też nie chce mi się a bardzo,dobrze że bierni86 podrzucił mi lineczki(za co wielkie dzięki)i w ten sposób zainstalowałem xpka z innego lapka z wbudowanym serialem,po instalacji podmieniłem klucze i działa.................................\\\


a tak na marginesie własnie mi się skończył trial na GW i zrobiła się wersja free,co najciekawsze szczeliło wszystkie reguly w momencie przechodzenia z pro na freeale dobrze że kopie zrobiłem to juz podmieniłem


Lunatic...ale o co chodziTongue? Kto Ci będzie sprawdzał te dowody i seriale ?
Dostałeś cynk,że będzie jakiś wjazdSmile?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#17
wiesz to tak jak z kobietami...........czasem lepiej się zabezpieczać niż puzniej żałować,
Odpowiedz
#18
Jaką miałbyś pewność że ściągając system z nieoficjalnego źródła będzie on bez niechcianych dodatków (tzn bez backdoorów i innego syfu)?
Odpowiedz
#19
qrczak napisał(a):Jaką miałbyś pewność że ściągając system z nieoficjalnego źródła będzie on bez niechcianych dodatków (tzn bez backdoorów i innego syfu)?


dokładnie
Odpowiedz
#20
qrczak napisał(a):Jaką miałbyś pewność że ściągając system z nieoficjalnego źródła będzie on bez niechcianych dodatków (tzn bez backdoorów i innego syfu)?


Można zrobić kopię z legalnej płytki od znajomego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości