Niebezpieczne aktualizacje Microsoftu
#1
Za Hacking.pl
"Po najnowszej aktualizacji Microsoftu pojawiły się problemy w przypadku niektórych komputerów z zainstalowanymi systemami operacyjnymi Windows 7, Vista i XP .
Po zainstalowaniu poprawek niektóre pecety przestały wyświetlać jakiekolwiek informacje na ekranie komputera, czyniąc z nich bezużyteczne narzędzia – poinformował Mel Morris, prezes firmy Prevx.
Wydaje się, że Microsoft dokonał zmian w liście kontroli dostępu ACL (Access Control List) dla zalogowanego użytkownika . ACL ściśle współpracuje z kluczami rejestru – niektóre zainstalowane aplikacje pozwoliły na dokonanie zmian swoich kluczy w rejestrze, co w rezultacie spowodowało zablokowanie komputerów.
Ofiarą błędu padły głównie aplikacje dbające o bezpieczeństwo systemu – tłumaczy Morris. W niektórych przypadkach wymagana będzie ponowna instalacja systemu.
Prevx stworzył narzędzie, które stara się naprawić rejestr. Darmowa wersja aplikacji znajduje się pod adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Jak używać narzędzia Previx

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Macierzysty artykuł na Computerworld.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Na szczęście mnie się nic nie zablokowało, ale ciekawa sprawa.
Odpowiedz
#3
Ichito-ale które to poprawki ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#4
To jedyny wykaz poprawek, które określono w sieci jako "ostatnie"...ale niw jestem pewien, czy o te chodzi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
wpadka microsoftu dosyć poważna
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
To jedyna poprawka z listopada którą zainstalowałem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem czy ten problem dotyczy także jej...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#7
ja mam na wirtualu full update i nic się nie dzieje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
ja przed kilkoma dniami stawiałem xp aktualizacje pobrały się wszystkie dostępne i nic się nie stało
Odpowiedz
#9
Mi automatycznie się aktualizuje więc to też musiał pobrać, a komputer mi działa.
Odpowiedz
#10
Poprawki destabilizują komputer nie w każdym przypadku...szczerze powiedziawszy, to nie wiadomo chyba w jakim Smile U mnie z automatu wgrało się całe stado poprawek, z czego kilkanaście dziś właśnie...na razie wszystko OK. Poniżej na zrzutach wszystkie wgrane w ostatnim miesiącu:
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Tyle tego badziewia wyszło !? Ichito nie wiesz które z nich aktualizują: shell32.dll i pliki kernelaSmile?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
To cytat z artykułu na stronie Prevx-a dotyczącego ich narzędzia
"The conditions under which the actual black screen is triggered are spasmodic. Some test systems always trigger the condition, others are less consistent. The windows patches which seem common to the issue arising are listed below:
KB915597 and KB976098
When the issue occurs the WinLogon Shell entry for Explorer.Exe becomes invalidated. The entry exists perfectly in the registry but is unusable/inaccessible and is therefore ignored by the OS resulting in the desktop and task bar not being loaded. This entry is frequently the target of malware so tightening access to it is probably a good thing. However, the black screen condition is the only sign of the problem, leaving non technical users with a major challenge.

Hope this helps you.

Prevx Support"

ale to tylko wykaz poprawek, które mogą powodować błędy...natomiast z tego artykułu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

udało się dotrzeć do takiej listy listopadowych poprawek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
No i mamy kontynuację wątku...Prevx się wycofuje i przeprasza za zamieszanie...Microsoft nie bierze odpowiedzialności za "Black Screen"...a problem właściwie zostaje Smile Kilka komentarzy w temacie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oświadczenie Prevx

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości