Goodbye Mininova:(
#21
Meir napisał(a):Ratatui-przykro mi ,że taki jesteś...mam nadzieję,że się zmienisz,nigdy nie jest za późno-prawda?
Pracuj dużo nad sobąSmile


Może za mocno to wyraża, ale ma rację...
Soft jest drogi, ale są darmowe odpowiedniki, więc jednak da się być legalnym. A jak komuś np. nie pasuje używanie linuxa czy nauka openoffice to niestety, niech wykłada tyle, ile MS żąda sobie za swoją robotę.

Ja wiem, u nas nie te zarobki, nie to nie tamto... ale skoro mamy też darmowy soft, to te usprawiedliwienia jakoś tracą sens... pirat to po prostu złodziej, zupełnie jak ktoś kradnący portfel czy samochód.
Odpowiedz
#22
lukasamd napisał(a):
Meir napisał(a):Ratatui-przykro mi ,że taki jesteś...mam nadzieję,że się zmienisz,nigdy nie jest za późno-prawda?
Pracuj dużo nad sobąSmile


Może za mocno to wyraża, ale ma rację...
Soft jest drogi, ale są darmowe odpowiedniki, więc jednak da się być legalnym. A jak komuś np. nie pasuje używanie linuxa czy nauka openoffice to niestety, niech wykłada tyle, ile MS żąda sobie za swoją robotę.

Ja wiem, u nas nie te zarobki, nie to nie tamto... ale skoro mamy też darmowy soft, to te usprawiedliwienia jakoś tracą sens... pirat to po prostu złodziej, zupełnie jak ktoś kradnący portfel czy samochód.


Zgadza się ale z drugiej strony jednym z największych złodziei jest właśnie Microsoft, który bez pardonu niszczy konkurencję w celu osiągnięcia maksymalnego zysku. Ludzie idą do sklepu i kupują laptopa z Windowsem, pod którego robi się większość aplikacji i gier. Można powiedzieć, że pirat, to jak Janosik. Okrada bogatych i rozdaje biednym. Zapewne userzy, którzy są przy kasie nie rozumieją o czym opiszę Tongue
Odpowiedz
#23
LukasAMD...niby tak...ale jak to powiedział mój Koleś z pewnego portalu:
"Oprogramowanie jest jak sex - lepiej, gdy dostajesz je za darmo"Tongue...coś w tym jestSmile
Nie będę się wypowiadał na temat gierek,filmów czy muzy...ale jak byłem dzieckiem i dostawałem od Mamy kaskę na czereśnie(od których jestem uzależniony)...to wydawałem ją na inne bonusy...a czereśnie kradłem na pobliskich działkach...jakoś bardziej mi smakowały od kupnychTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#24
ba,,,,,,,,,,,,czereśnie zawsze smakują lepiej gdy są rwane w"pośpiechu"

co do softu,macie rację microsot to monopol ale z drugiej strony czy wy będąc włascicielami takiej firmy nie dążylibyście do wyeliminowania całej konkurencji? bo ja tak
Odpowiedz
#25
Ja również, bo to jest właśnie biznes - nie liczy się konkurencja, liczy się mój portfel Smile

@Meir:
"Zakazany owoc zawsze smakuje najlepiej" Grin


Mamy wolną gospodarkę rynkową, więc sprzedawca sobie może ustalić cenę niemal dowolną, nie można więc winić MS''a za to, że "cena za wysoka". Nie jest za wysoka, bo nie my ją ustalamy tylko oni - jak przegną, nikt nie kupi, proste Wink
Cena nie jest argumentem, bo jak pisałem już wcześniej, jest kupa darmowego softu. Przykłady:

Photoshop -> Gimp
MS Office -> OpenOffice
Windows -> Ubuntu / Fedora / Debian / BSD / masa innych
Nero -> CdBurnerXP
Borland C++ -> Dev C++
FlashFXP -> Filezilla
VMWare -> VirtualBOX

Przykłady można mnożyć i mnożyć i mnożyć... w sumie chyba nie ma rzeczy z darmowym odpowiednikiem... No ale to przed nami stoi ten najważniejszy wybór:
a) mamy kasę, robimy co chcemy
b) nie mamy kasy, wybierzemy darmowy soft, pomimo przyzwyczajeń
c) nie mamy kasy, piracimy

Gdzie jest więc wina? W tym podkreślnym słowie - to nasze gusta, przyzwyczajenie i brak chęci do poznania i nauki obsługi nowych aplikacji powoduje, że wolimy piracić... a przecież tak łatwo być legalnym, nawet za darmo.

Nie żebym był w tym święty, ale staram się schodzić na dobrą drogę Grin
Odpowiedz
#26
Meir...cytat jest taki "Oprogramowanie jest jak seks - lepsze, jeśli nie trzeba za nie płacić"...i powiedział to Linus Torvalds Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#27
Meir napisał(a):LukasAMD...niby tak...ale jak to powiedział mój Koleś z pewnego portalu:
"Oprogramowanie jest jak sex - lepiej, gdy dostajesz je za darmo"Tongue...coś w tym jestSmile


Epic fail. To zdanie, przez ciebie zmodyfikowane, zostało wypowiedziane przez Linusa Torvaldsa i nie odnosi się do popierania złodziejstwa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Cytat: Nie będę się wypowiadał na temat gierek,filmów czy muzy...ale jak byłem dzieckiem i dostawałem od Mamy kaskę na czereśnie(od których jestem uzależniony)...to wydawałem ją na inne bonusy...a czereśnie kradłem na pobliskich działkach...jakoś bardziej mi smakowały od kupnychTongue


Zawsze mnie zastanawia dlaczego piraci są tak dumni z tego, że kradną cudzą własność intelektualną. Czynią z tego niemal heroiczną opowieść bagatelizując kwestię legalności. "Mam płacić 150 zł za program, który mogę ściągnąć????". To już kwestia twojej moralności i uczciwości.
Odpowiedz
#28
kiedyś ktos mi powiedział że moralność i uczciwość to ostatni bastion tchórzy..........i jak dla mnie jest to prawda
Odpowiedz
#29
Jessuuu!...Ratatui...on przecież mówił o czereśniach!! Ja na działkach obok siebie również grandziłem...tyle, że jabłka Smile A własność intelektualna...to coś zupełnie innego...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
polak900 napisał(a):
Meir napisał(a):Jestem świeżo po banie dlatego muszę się hamowaćSmile...poczytajcie sobie piękne pożegnalne słowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzięki Bogu The PirateBay jeszcze się trzyma...


już nie długo meir nie długo


Ja myślę że pociągnie jeszcze. Ostatnio TPB zrezygnowali z trackera, cała komunikacja jest przez system DHT(Distributed hash table)+PEX(Peer Exchange) ( Grin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#31
Ratatui napisał(a):
Meir napisał(a):LukasAMD...niby tak...ale jak to powiedział mój Koleś z pewnego portalu:
"Oprogramowanie jest jak sex - lepiej, gdy dostajesz je za darmo"Tongue...coś w tym jestSmile


Epic fail. To zdanie, przez ciebie zmodyfikowane, zostało wypowiedziane przez Linusa Torvaldsa i nie odnosi się do popierania złodziejstwa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Cytat: Nie będę się wypowiadał na temat gierek,filmów czy muzy...ale jak byłem dzieckiem i dostawałem od Mamy kaskę na czereśnie(od których jestem uzależniony)...to wydawałem ją na inne bonusy...a czereśnie kradłem na pobliskich działkach...jakoś bardziej mi smakowały od kupnychTongue


Zawsze mnie zastanawia dlaczego piraci są tak dumni z tego, że kradną cudzą własność intelektualną. Czynią z tego niemal heroiczną opowieść bagatelizując kwestię legalności. "Mam płacić 150 zł za program, który mogę ściągnąć????". To już kwestia twojej moralności i uczciwości.


Ratatui...epic fail ? Ty to musisz mnie kochać:p-strasznie mnie pilnujeszSmile
Zdanie nie przeze mnie zmodyfikowane tylko zacytowane...i odnosiło się dokładnie do tego o czym napisałemSmile
Przepraszam,że nie znam wszystkich autorów aforyzmów tego świata...będę starał się poprawić...

Nie jestem dumny...z kradzieży czereśni...napisałem że to lubiłem robić.
A tak będąc już całkiem szczerym i żeby Ratatui Cię w pełni usatysfakcjonowaćSmile...to teraz jak jestem w jakimś Tesco czy innym Auchanie...to gratisowo zawsze zjem sobiejakiegoś batonika i popiję soczkiemWink
To chyba kwestia smaku a nie uczciwości i moralnościGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#32
żal.pl,niby zostały same legalne pliki,a nie takiego Urban Terror,wstawionego,to gra fps za darmo.....była wstawiana i już jej nie ma ........

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości