jaki antywirus?
#1
mam pomóc znajomej zrobić formata i mam pytanie jakiego Jej zainstalować antywirusa? co proponujecie przy założeniu, że ma 512mb ramu, a szybkość procesora 1.8gb mhz... jako firewalla wybrałem online armor 4.0 free. (kiedyś używałem i mam do tego zaufanie)
i dodatkowe info:
najczęściej używa czata (z kamerką), chodzi o stronach kobiecych, sprawdza wiadomości, z tego co wiem to czasami używa utorrent, no i bywa na stronach randkowych Wink))))))
jakiego antywirusa proponujecie? (płatne albo darmowe)
(najlepiej lekkiego dla systemu)
Odpowiedz
#2
dla znajomej OA odpada nie połapie się lepiej PC Tools i do tego AVIRA lekko i bezpiecznie
Odpowiedz
#3
Zamiast aviry lepszy może być avast, ponieważ oferuje pełną ochronę za free...poczta, ściągane pliki, komunikatory, programy p2p.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Dla laików PcTools jest dobrym wyborem Fw. Outpost, OA mogą być za ciężkie przy 512 ramu, poza tym OA jest trudniejszy w obsludze, Twoja znajoma może się pogubić w komunikatach Hipsa oa. Co do Av do Avira Free. letsza od Avasta chodź jest troszkę okrojona np. w Web Guarda, lecz nie powinno w sposób znaczny obnażyć Aviry. Z płatnych Avira Premium, Kaspersky 2010, Norton 2010
Odpowiedz
#5
a co sądzicie o zone alarm free? powinien być chyba dużo lżejszy przy 512ramu niz wspomniany oa czy outpost?
czyli noda32 nie polecacie? podobno jest dość lekki
Odpowiedz
#6
A masz promo do Noda??Smile Wymieniamy takie Av które są dobre i zarazem darmowe lub takie co łatwo promocje znaleść i też są bardzo dobre. trial się szybko kończy , trzeba zapewnićochronę długo terminowoSmile Najnowszego zonealarma nie używałem więc nie wiemSmile
Odpowiedz
#7
tzn. kiedyś używałem noda i został mi kod ważny na 7 miesięcy...(bo obecniej używam kis 2010)choć mam też jeden kod na 3 miesiące Wink))
ale rozumiem, że zestaw zonealam+nod32 (lub avira) dla 512ramu powinien być lekki? Wink))))
Odpowiedz
#8
Nie powinien być ciężki , nod zawsze słynął z lekkości, co do Fw to się nie wypowiadam, zestaw powinien starczyć dla Twojej znajomej. Zone Alarm w wersji Pro posiada 72% w matousecu więc dodatkowo posiada nawet dobrego Hipsa.
Odpowiedz
#9
Czemu koniecznie Zone Alarm? Naprawdę są lepsze, łatwiejsze w obsłudze i prawdopodobnie lżejsze dla systemu/pamięci zapory z HIPSem. PCTools wcześniej proponowany jest wg mnie również świetnym rozwiązaniem dla osoby nie mającej doświadczenia i pewnie nie bardzo chcącej zagłębiać się w tajniki ustawień. A jeśli już OA i Outpost są zbyt przyciężkawe to może Privatefirewall?...całkiem dobra zapora z dobrym HIPSem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Avira Free + Comodo ( bez defense +)
Odpowiedz
#11
maximuss81 napisał(a):mam pomóc znajomej zrobić formata i mam pytanie jakiego Jej zainstalować antywirusa? co proponujecie przy założeniu, że ma 512mb ramu, a szybkość procesora 1.8gb mhz... jako firewalla wybrałem online armor 4.0 free. (kiedyś używałem i mam do tego zaufanie)
i dodatkowe info:
najczęściej używa czata (z kamerką), chodzi o stronach kobiecych, sprawdza wiadomości, z tego co wiem to czasami używa utorrent, no i bywa na stronach randkowych Wink))))))
jakiego antywirusa proponujecie? (płatne albo darmowe)
(najlepiej lekkiego dla systemu)


Zapory które zadają pytania nie nadają się kompletnie dla przeciętnych użytkowników, którzy nie znoszą upierdliwych programów i nie potrafią podjąć przy tym właściwej decyzji. W tej sytuacji najlepiej wybrać bezobsługowe pakiety np. ESET SS lub NIS. Jeżeli ktoś wchodzi na potencjalnie niebezpieczne strony, to warto zastosować dodatkowo Sandboxie ale to wymaga już jakiegoś zaawansowania.
Odpowiedz
#12
Podepne się pod temat.

Jaki antywirus jest obecie lepszy do Avasta 4.8?
Odpowiedz
#13
krzysiekx napisał(a):Podepne się pod temat.

Jaki antywirus jest obecie lepszy do Avasta 4.8?


Lepszy od Avasta - jak już to darmowa Avira Smile.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#14
a nawet comodo Smile
Odpowiedz
#15
Jak dla kobiety to bym polecił NIS2010, bo to jest program typu "full automat", zainstalujesz raz i sam kosi wszelakie wiry Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#16
Hmmm wedłuf DP PC Tools AV bierze 1MB RAM :p
cuda!
Odpowiedz
#17
Dyskusje o tym jaki AV wybrać zostały przeprowadzone na wielu forach, więc po co po raz n-ty tworzyć taki sam temat?
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#18
też się nad tym zastanawiałem,zresztą na tym forum było od groma takich tematówSadSadSad
Odpowiedz
#19
Serafin napisał(a):Dyskusje o tym jaki AV wybrać zostały przeprowadzone na wielu forach, więc po co po raz n-ty tworzyć taki sam temat?


Serafin nie chcę tu nikogo wprowadzać w stan samouwielbienia...ale niektórzy wchodzą tylko na to forumSmile

BTW.Jak dla Dziewczynki to tylko NIS.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#20
a dziewczynki mogą używać tylko NIS??Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości