Kwarantanna
#1
Witam !

Czy jak mam plik w kwarantannie, czy jak z niej usunę plik, to czy plik zostanie usunięty fizycznie ?

Pytam z ciekawości, bo ostatnio ściągnąłem pliczek rar/zip i zawsze przed wypakowaniem skanuje plik, avira znalazła TR/Dropper.Gen i miałem jedną opcje do wyboru "repair all" czy coś takiego co oznacza naprawa, a w oknie programu zobaczyłem że plik został przeniesiony ale nie usunięty, wiedz patrze w kwarantanne, jest plik wiem że nie jest systemowy wiedz postanowiłem go usunąć, przeskanowałem cały dysk, avira znalazła ten sam plik jeszcze w Cache przeglądarki firefox, plik został przeniesiony do kwarantanny, znów postanowiłem go usunąć, przeskanowałem dysk jeszcze raz i nic już nie znalazło.

Czy można tak robić ?

EDIT:

jeszcze mam dwa pytania czy ten TR/Dropper.Gen jest groźny ? są jakieś strony opisujące wirusy ?

czy gdy ściągnąłem zainfekowany zip/rar (nie rozpakowując go)jest groźny ?
Intel Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs),~2.4GHz, 2046MB RAM, GeForce 9600 GT, 500 GB Total, Samsung SyncMaster T220, Windows Seven Home Premium
Odpowiedz
#2
Do kwarantanny dodaje sie pliki ktorych nie jestes pewien czy sa niezbedne (pliki systemowe, wazne dokumenty) z kwarantany zawsze mozna "wyciagnac" plik jesli go juz skasujesz, to kasujesz go na dobre Wink
Odpowiedz
#3
czullo napisał(a):Do kwarantanny dodaje sie pliki ktorych nie jestes pewien czy sa niezbedne (pliki systemowe, wazne dokumenty) z kwarantany zawsze mozna "wyciagnac" plik jesli go juz skasujesz, to kasujesz go na dobre Wink


tzn oczywiście jak pisałem wyżej jestem pewien ze nie potrzeba mi tego pliku, czyli ikona kosza w kwarantannie oznacza usunięcie "na dobre" ?
Intel Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs),~2.4GHz, 2046MB RAM, GeForce 9600 GT, 500 GB Total, Samsung SyncMaster T220, Windows Seven Home Premium
Odpowiedz
#4
dokladnie
Odpowiedz
#5
dzięki, zawsze mnie ciekawiło jak działa kwarantanna, mam ważny dokument i jest zainfekowany kwarantanna tylko "zabezpiecza" plik ale go nie wyleczy
Intel Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs),~2.4GHz, 2046MB RAM, GeForce 9600 GT, 500 GB Total, Samsung SyncMaster T220, Windows Seven Home Premium
Odpowiedz
#6
TR/Dropper.gen pobiera inne wirusy. Zresztą Avira tak określa Confickera.
Ale skoro nic niema, to nie został aktywowany.
Odpowiedz
#7
Eric napisał(a):czy gdy ściągnąłem zainfekowany zip/rar (nie rozpakowując go)jest groźny ?

My tu ściągaliśmy pliki RAR zawierające tysiące wirusów i nadal żyjemy. Smile
Odpowiedz
#8
crackerek napisał(a):
Eric napisał(a):czy gdy ściągnąłem zainfekowany zip/rar (nie rozpakowując go)jest groźny ?

My tu ściągaliśmy pliki RAR zawierające tysiące wirusów i nadal żyjemy. Smile


DokładnieGrin chodź zbyszek miał małe problemy z systemem gdy ochraniał go NodSmile
Odpowiedz
#9
LikwidatoR napisał(a):
crackerek napisał(a):
Eric napisał(a):czy gdy ściągnąłem zainfekowany zip/rar (nie rozpakowując go)jest groźny ?

My tu ściągaliśmy pliki RAR zawierające tysiące wirusów i nadal żyjemy. Smile


DokładnieGrin chodź zbyszek miał małe problemy z systemem gdy ochraniał go NodSmile


To prawda miałem problem Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości