Comodo, zablokowane próby włamań
#21
Ja teraz mam NIS-a więc też nic nie mam Smile ale prawda jest taka że każdy fw inaczej reaguje, inne procesy monitoruje i niektóre uważa za ataki.. comodo potrafi uznać automatyczne aktualizacje windowsa za ataki więc w CIS-ie blokowane ataki to norma..
Odpowiedz
#22
Cis jest za bardzo czuły. A jak się włączy utorenta to ataki sąlawinowoSmile
Odpowiedz
#23
jest bardzo czuły.. ale pierwsze miejsce w testach zobowiązuje Smile
Odpowiedz
#24
Mam firewalla wbudowanego w router (NAT) do tego comodo i sciagam czasem cos z torrentow comodo pokazuje 0 atakow Smile
Odpowiedz
#25
Czyli rozumiem, że wszystko w porządku jest? Bo bez utorrenta mam 11 prób na System, 5 prób na svchost.exe, protokoły TPC i UDP.
Odpowiedz
#26
Jurka to wiadomo nie lubi cały internet wiec go atakują, normalnych userow nie atakuja tak czesto Smile
Odpowiedz
#27
czullo napisał(a):Jurka to wiadomo nie lubi cały internet wiec go atakują, normalnych userow nie atakuja tak czesto Smile


Nie jest czullo tak źle Smile
Neostrada, to siedlisko wirusów sieciowych a do tego jeszcze standardowy modem. Comodo się w tych warunkach najlepiej u mnie sprawdza. Pozostałe zapory przepuszczają z zewnątrz prawie wszystko.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#28
Cytat: W Outpoście 2009 Free nie ma żadnych prób włamań lub sporadycznie jedno na miesiąc. To jest dobra zapora ale tylko dla posiadaczy routerów z wbudowanymi firewallami

Większego idiotyzmu nie słyszałem.Włamania w Outpoście?No jezeli ci sie ktoś do firewalla włamuje to kiepsko z tobą.
Jeśli zas myślisz o próbach włamań do systemu to mylisz je w tym firewallu z blokowaniem pakietów.To w firewallu dwie rózne rzeczy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A co do blokady pakietów protokołu UDPto przypuszczam (nie widze logów) ze jest to zwiazane z blokowaniem pakietów na port obsługiwany przez program torrent gdy ten jest wyłaczony .
Odpowiedz
#29
Ja w Comodo mam zawsze 0 zablokowanych prob wlaman
Odpowiedz
#30
@zbycho

Zainstaluj sobie Comodo a później porównaj. Idiotyzm wynika z wąskiego spojrzenia na problem. Patrzysz na zabezpieczenia tylko z jednego punktu widzenia i zapewne swoja wiedzę opierasz głównie na lekturze czasopism typu "Komputer świat".
Odpowiedz
#31
firewall comodo źle wskazuje połączenia z modemu liczył jako włamania i po całym dniu miałem tych niby włamań kilkadziesiąt tysięcy
Odpowiedz
#32
Cytat: Zainstaluj sobie Comodo a później porównaj. Idiotyzm wynika z wąskiego spojrzenia na problem. Patrzysz na zabezpieczenia tylko z jednego punktu widzenia i zapewne swoja wiedzę opierasz głównie na lekturze czasopism typu "Komputer świat".

Jurek.Po pierwsze piszesz o sobie.(moje pytania sa nadal aktualne).
Po drugie to odpowiadaj konkretnie.
Po trzecie,z twojej wstawki nic nie wynika.To sa tylko zablokowanezdarzenia na zamkniete porty i nic więcej.Mozna sie z niej domyslac ze np. ktos skanował twój port 23 by właczyć troja (jesli jest)
Ale z blokady pakietów UDP juz nic bo ta moze byc skutkiem wyłaczenia programu obsługujacego dany port.
Nie myl blokady pakietu z blokowaniem ataku.
Odpowiedz
#33
comodo blokady pakietów UDP i blokowanie ataku zlicza razem i pokazuje jako blokada ataku.. taki urok tego programu. a tak w ogóle to co mnie interesuje ta ilość? program ma działać a to że gdzieś zapisało ilość ataków czy czegoś innego to jest najmniej istotne..
Odpowiedz
#34
Cytat: comodo blokady pakietów UDP i blokowanie ataku zlicza razem i pokazuje jako blokada ataku.. taki urok tego programu

To znaczy że idzie na łatwizne i nie ma sie zadnej gwarancji ze blokuje np.IP Address Conflict lub Malformed IP packet.
Prosze pamietac ze ataki sieciowe odbywaja sie na porty które choć moze ukryte,z reguły sa otwarte.
Odpowiedz
#35
może jak piszesz idzie na łatwiznę i wszystko zalicza jako ataki.. co do skuteczności to w teście matousec jakoś ma pierwsze miejsce.. to chyba o czymś świadczy prawda? jako jedyny osiągnął 100% wynik w historii testu..
Odpowiedz
#36
Test matouseca chyba bardziej Hipsa testuje niż Firewalla.

Poza tym zbycho używa Outposta i Aviry Premium i sobie go chwaliGrin
Odpowiedz
#37
każdy chwali swoje zabawki.. Smile

a co do testu to może i racja.. niepotrzebnie wbijam kij w mrowisko..

Comodo jakie jest każdy wie.. jak komuś nie pasuje zawsze może zainstalować inny fv.. jest dużo darmowego równie dobrego softu..
Odpowiedz
#38
Tylko o tym ze ma dobrego hips-aa mnie chodzi wyłacznie o firewalla.
A to nie to samo.To ze producenci do podstawowego produktu dodaja inne badziewie to nie moja wina.
Cytat: każdy chwali swoje zabawki.

Niczego nie chwale.Wprost przeciwnie.Uwazam ze bardzo dobra ochrona nie istnieje.I nie istnieje zaden program który moze ja zapewnić.
A test to test.I na to w matousecu zwracaja uwagę tym wszystkim,którzy czytaja i interpretuja wyniki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości