Iobit kradnie bazy malwer
#1
Iobit firma mająca swą siedzibę w chinach znana z programów takich jak Smart Defrag czy Advanced SystemCare
kradnie bazy niebezpiecznych programów firmie Malwarebytes

więcej na ten temat na forum Malwarebytes

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


a było tak pięknie darmowy program niezła wykrywalność darmowe licencje a tu się okazuje że Chińczycy wszystko podrobią albo ukradną
Odpowiedz
#2
nie to przegiecie pały to jest, firma powinna sie wstydzic nic poza tym .
Odpowiedz
#3
a to małe skosnookie złodziejaszki
Odpowiedz
#4
Malwerbytes zapowiadał list do 2 portali Majorgeeks.com i cnet Download.com, ale póki co program zniknął tylko z majorgeeksów. Na Cnet wciąż jest i ma się dobrze...zamieszczono co prawda notkę w opisie programu, ale mimo ostrych i krytycznych uwag userów nie usunięto go. Widać wzięli na przeczekanie i patrzą z boku, jak skandal się rozwinie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poza tym z dalszej dyskusji na forum Malwerbytes wynika, że McAfee i WOT zaznaczyli stronę IObit jako niebezpieczną, ale nie tylko oni chyba. Od dziś nie mogę otworzyć ich strony na służbowym laptoku...mam komunikat
"Access Denied (content_filter_denied)
Your system policy has denied access to the requested URL. Category: Computers/Internet;Spyware Effects/Privacy Concerns;Illegal/Questionable"
Widać Symantec też ich już odznaczył w sygnaturach jako "niebezpieczny".
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Jak wchodzę na stronę główną IoBit to kaspersky nic nie alarmuje, nie blokuje stronySmile
Odpowiedz
#6
w mcafee strona jest na czerwono

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Hehe po dzisiejszej aktualizacji IOBIT Security 360 baza malware spadla z 200 tysiecy do 115. Czyz to niedziwne?
Odpowiedz
#8
85 k to kradzione . Teraz skutecznosc spadnie jak leb na szyje:d
Odpowiedz
#9
To niezle ukradli. Prawdopodobnie przestane go uzywac.
Odpowiedz
#10
Prawidłowo, dla mnie taka firma jest spalona za taka kradziez od konkurencji. Inaczej jak jest wymiana probke wirusow, to jest normalne, ale nie taka kradziez z premedytacjaSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości