Dziwny wirus przy odpaleniu oryginalnej gry
#1
Witam. Otóż mam dziwny problem. Kupiłem sobie wczoraj grę Max Payne Atnologia. I mam ją zainstalowaną na komputerze, gdzie jest wszystko oki i na laptopie gdzie nie jest wszystko ok, a mianowicie kiedy klikam na ikonę z grą Avira wysyła następujący komunikat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opcja delete nic nie daje, ponieważ rzekomo wirus nadal się pojawia. Skanowana była płytka, na której nic nie wykryto, jak i komputer i laptop. Nie wiem czemu na laptopie takie coś się dzieje, a na komputerze nie. Dodam tylko,że Avira zamyka proces z wiruse i gra się uruchamia,ale denerwuje mnie to. Możecie mi pomóc? Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
o może być jakiś syf, najlepiej przeskanuj plik na virus total
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wychodzi na to, ze wirus.
Odpowiedz
#4
ELWIS1 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



no tak nie zawsze avira pokazuje FP
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Przeskanowałem tym programem laptopa i 0 błędnych wpisów. Także to chyba jednak są fałszywe alarmy ze strony Aviry.
Odpowiedz
#6
Bywaja przypadki rzadkie, ze juz gdy plyty sa tloczone sa wirusy. Kiedys kupilem Cd-Action a na niej byl wirus na jednej z plyt , ale to sa rzadkie przypadki.
Odpowiedz
#7
No, ale wiesz... Ja mam zainstalowaną Avirę na lapie i kompie. I tylko na lapie takie coś mi się dzieje. Dziwna sprawa :rolleyes:
Odpowiedz
#8
Piterosss wrzuc ten plik co wykrywa jako wirusa na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
No właśnie nie mogę, bo dałem w Avirze, żeby ignorowała ten problem,ale nawet wcześniej nie mogłem tego pliku skopiować, bo tworzył się on dopiero, kiedy włączałem grę... i sam później znikał. Także chyba nic na to nie poradze...
Odpowiedz
#10
a nie ma kopii zapasowej tego pliku ??
Odpowiedz
#11
Wyczytalem, ze ten "wirus" sluzy do aktywacji gry.
Odpowiedz
#12
Nie, nie ma żadnej kopii zapasowej. No ja też wyczytałem, że to plik aktywacyjny. Ale już sam nie wiem, czy to jest wirus, czy też i nie... Sam już nie wiem, co robić Sad
Odpowiedz
#13
Ten plik jest cześcia zabezpieczenia SecuRom słuzacego do blokowania tworzenia kopi i obrazu płyt.
Ma funkcje rootkita,dlatego jest niejednokrotnie uznawany przez heurystyke av za szita.
Ten plik jest tworzony w jedenastu lokalizacjach a jego zadaniem miedzy innymi jest stworzenie pliku cmdlineext.dll słuzacego do wykrywania i kontroli emulacji dysku.
Odpowiedz
#14
Piterosss napisał(a):Nie, nie ma żadnej kopii zapasowej. No ja też wyczytałem, że to plik aktywacyjny. Ale już sam nie wiem, czy to jest wirus, czy też i nie... Sam już nie wiem, co robić Sad


Chyba Zbycho ma rację. Przeskanuj dla pewności ESET Online Scannerem i Malwarebytes'' Anti-Malware. Jeżeli nic nie znajdą, to dodaj plik do wykluczeń w Avirze i baw się dobrze Smile
Odpowiedz
#15
Raczej bardziej niz chyba,choc pliki o tej nazwie tez bywaja szitami.
Jesli nie ma sie pewności to mozna przeanalizować system

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Do usuwania plików securom słuzy zas

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
wrzuć ten plik na jakiś hosting, daj hasło infected, ja to podeślę do k-labu i będzie bardziej precyzyjna odpowiedź.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#17
dobry pomyslSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości