Strażnik Guard - Avira Free zamula kompa
#1
Witam! Od dawna borykam się z problemem dotyczący,że za każdym razem, gdziekolwiek bym wszedł, czy to na dysk D czy E itd. strażnik strasznie opóźnia a raczej zamula pracę koma, ciągle skanuje jakieś pliki, które są na danym dysku. Dla sprawdzenia wyłączyłem strażnika i komp śmiga jak nówka! Avirę mam skonfigurowaną tak jak podane jest na forum. Mimo to, nadal nie udało mi się rozwiązać tego problemu, a przesiadanie się na innego antywirusa nie wchodzi w grę, ponieważ przywiązałem się do Aviry i uważam ją jedną z lepszych programów antywirusowych. Dlatego prosiłbym was o pomoc! Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Witaj, skonfiguruj Avire wg tego -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a jeśli to nie pomoże to:
1 - skan Avirą cały komputer
2 - defragmentacja wszystkich partycji programem O&O Professional.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
dziwna sprawa avira free i zamulanie to jakaś nowość
coś masz nie tak może jakiś syf ci siedzi w kompie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
No właśnie robiłem defragmentacje , czyściłem rejestr i to nie pomaga. No jak widać dla niektórych to nowość - dla mnie też Tongue
Odpowiedz
#5
zeskanuj tym programem (nie zapomnij o uprzedniej aktualizacji) -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#6
Przeglądnąłem uważnie ten filmik na YT i faktycznie, miałem zaznaczone skanowanie plików o danym rozmiarze, ale teraz to wyłączyłem i komp hula Grin Dzięki serdeczne! Ale jeszcze jedno pytanko mam: czy jak mam to odznaczone, czyli SCAN ARCHIVE to mimo pobieranych plików jestem bezpieczny, czy nie? Jeśli w danym pliku znajdzie się wirus, to strażnik go wykryje?
Odpowiedz
#7
Guard w avirze kontroluje pliki które są zapisywane lub odczytywane przez aplikacje będace na komputerze.
Jeśli robi to non stop,doprowadzając komputer do "mulenia",oznacza to ze w systemie sa aplikacje które cały czas sa aktywne w tym zakresie.
U mnie.kiedy komputer "nic nie robi" w sekcji Guard,Local Protection jest skanowany wyłacznie Outpost podczas zapisu logów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sprawdź co u ciebie.
Wyłaczenie skanowania archiwów obniza twoje bezpieczeństwo i nie rozwiazuje problemu.
Jest coś u ciebie co "bawi" sie tymi plikami (bład systemu?szit) więc dobrze było by to sprawdzić
Odpowiedz
#8
U mnie natomiast tak to wygląda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
No to jest problem.System ci tworzy logi i to duzo.
W tej lokalizacji C:\WINDOWS\System32\Wbem\Logs wpisuja sie logi zdarzeń błedów i tp.
Zrób tak
Start >>> Run -Uruchom >>> wmimgmt.msc

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ze wskazaniem na wyłacz
Ale to i tak nie rozwiazuje problemu.Cos jest nie tak w systemie.
Przejrzyj logi i wstaw podobne,chyba ze w opcjach masz właczone Pełny
P.S.
W twojej migawce ilość wpisów dotyczy tylko wbemcore.log czy tez jeszcze jakis innych logów
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości